گروه: زنان
تاریخ: ۱:۲۱ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۳

راهنمای سفر من : بسیاری از افراد با سرد شدن هوا از مشکل افزایش وزن گله می کنند.با توجه به سرد شدن هوا در این فصل استفاده از راهکارهای مناسب برای کاهش وزن موضوعی متفاوت با سایر فصل هاست.مطابق با نظر کارشناسان بالا رفتن از پله ها، خانه تکانی و در صورت امکان سورتمه سواری […]

راهنمای سفر من : بسیاری از افراد با سرد شدن هوا از مشکل افزایش وزن گله می کنند.با توجه به سرد شدن هوا در این فصل استفاده از راهکارهای مناسب برای کاهش وزن موضوعی متفاوت با سایر فصل هاست.مطابق با نظر کارشناسان بالا رفتن از پله ها، خانه تکانی و در صورت امکان سورتمه سواری روش های بسیار مطلوبی برای فعالیت و سوزاندن کالری در فصل زمستان هستند.
متخصصان آکادمی تغذیه و رژیم غذایی آمریکا تاکید دارند که بزرگسالان حتی در سرمای فصل زمستان باید حداقل ۳۰ دقیقه در روز فعالیت جسمی داشته باشند و کودکان هم در هر آب و هوا و یا فصلی از فصول سال باید یک ساعت تحرک و ورزش داشته باشند.
با این حال، اگر زمین از یخ یا برف پوشیده شده باشد، فعالیت در فضای باز مانند دویدن یا دوچرخه سواری می توانند مشکل و یا حتی خطرناک باشد.
هر چند آب و هوای سرد نمی تواند بهانه ای برای فعالیت نکردن باشد و راه های زیادی وجود دارد که باعث فعال ماندن اعضای خانواده ها در طول سال می شود.
توصیه های کارشناسان برای تحرک در فضاهای سربسته به شرح زیر است:
-اگر در محیط خارج از ساختمان هوا بسیار سرد است، قدم زدن در بازار محلی روش مناسبی برای فعالیت است،
– با پرهیز از سوار شدن روی پله برقی و آسانسور، برای بالا رفتن از پله ها استفاده کنید،
– قدم زدن در راهروهای ساختمان اداره و یا محل کار در طول ساعت ناهار و یا قهوه خوردن، روش خوبی است،
– خانه تکانی را به اواخر فصل موکول نکنید و برای این کار منتظر بهار نمانید؛ کارها را کمی زودتر شروع کنید. جارو کشیدن، تمیز کردن کمد و شستن پنجره ها می تواند به فعال ماندن در داخل خانه کمک کند،
-به جای دراز کشیدن روی مبل و تماشای فیلم بهتر است که از ویدئوهای ورزشی استفاده و ورزش کنید.
منبع: خبرآنلاین