گروه: بلیط / مسافرت
تاریخ: 14:36 :: 2017/11/27

راهنمای سفر به شهر کیش به گزارش راهنمای سفر من : جزیرهٔ کیش یکی از جزیره‌های خلیج فارس و از توابع بخش کیش، شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان و از نقاط دیدنی استان هرمزگان در جنوب ایران است. در گذشته، این جزیره را به نام «قیس» می‌خواندند. شکل این جزیره بیضی‌مانند است.   آثار تاریخی کیش ااز جاذبه‌های […]

راهنمای سفر به شهر کیش

به گزارش راهنمای سفر من : جزیرهٔ کیش یکی از جزیره‌های خلیج فارس و از توابع بخش کیش، شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان و از نقاط دیدنی استان هرمزگان در جنوب ایران است. در گذشته، این جزیره را به نام «قیس» می‌خواندند. شکل این جزیره بیضی‌مانند است.

 

آثار تاریخی کیش

ااز جاذبه‌های تاریخی کیش می‌توان به حریره، پایاب و کاریز اشاره کرد.

کیش

کشتی یونانی

کشتی یونانی یکی از جاذبه‌های گردشگری جزیره کیش است. این کشتی در ۴ مرداد ۱۳۴۵ در نزدیکی روستای «باغو» به گِل نشست. این کشتی بین مالکان انگلیسی و ایرانی مختلفی دست به دست شده بود و آخرین مالک آن یک یونانی بود. نام‌های کشتی به ترتیب «امپایر ترومپت»، «نچرالیست»، «کوروش پارسی»، «همدان» و در هنگام به گل نشستن «کولا اف» بوده‌است. علت به گل نشستن کشتی همچنان در پرده‌ای از ابهام است.

کشتی یونانی

 

پارک دلفین و تمساح کیش

مجموعه تفریحی پارک دلفین با مساحتی حدود ۱۰۰ هکتار در جنوب شرقی جزیره کیش قراردارد. مجموعه شامل فضای سبز با انواع گونه‌های مختلف گیاهی، باغ پرندگان و اولین و تنها دلفیناریوم در ایران است.

پارک دلفین و تمساح کیش

 

باید انجام داد

  • تفریحات دریایی (جت آسکی، قایق، غواصی)
  • مکان های تاریخی
  • شو های شبانه
  • کشتی آکواریوم

 

غذاهای کیش

سمک مشوی کیش ـ مرگوگ یا مرقوق کیش ـ برنج شکری یا محمر کیش ـ آمضروبه کیش ـ غذای هریسه کیش   ـ برنج مچبوس کیش  ازغذاهای کیش است.

زمان سفر به کیش

آب و هوای کیش گرم و مرطوب بوده و میانگین دمای سالانه جزیره ۲۶/۶ درجه سانتیگراد می‌باشد. آب و هوای جزیره تحت تأثیر توده‌های مختلف هوای شمال غربی و جنوبی قرار داشته و به شکل کلی خشک و کم باران است. بارندگی بیشتر به صورت رگبار و درماه‌های زمستان اتفاق می‌افتد.

سوغات کیش
 
 یکی از صنایع دستی پرطرفدار در جزیره‌ها و شهرهای ساحلی، صنایع دستی دریایی هستند. انواع زیورآلات، وسایل دکوری، تابلوهای نقش‌ برجسته، مجسمه و جاکلیدی‌های زیبا با استفاده ار پوسته‌ی حلزون، صدف، استخوان ماهی و سایر بقایای موجودات دریایی توسط هنرمندان خوش ذوق ساکن جزیره ساخته می‌شوند و به فروش می‌رسند.

پرواز به کیش

پرواز به کیش از خیلی از شهر های ایران اتفاق می افتد. شما می نوانید برای اطلاع از قیمت بلیط چارتر تهران به کیش به سایت دیجی چارتر مراجعه کنید.