تاریخ: ۱۱:۵۲ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
راننده های امکانات امنیت و زنجیر چرخ بهمراه دارا باشند/ کاهش ۵۰ درصدی بارشها  نسبت به میانگین بلندمدت

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از زنجانم، به سبب بارش پراکنده برف و کولاک در مسیرهای کوهستانی و گردنه های استان  رئیس پلیس راه استان زنجان  به راننده های اخطار داد   * بیشترین دلیل واقع شدن تصادفات در چنین شرایطی سبقت و سرعت غیر قانونی […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از زنجانم، به سبب بارش پراکنده برف و کولاک در مسیرهای کوهستانی و گردنه های استان  رئیس پلیس راه استان زنجان  به راننده های اخطار داد

 

* بیشترین دلیل واقع شدن تصادفات در چنین شرایطی سبقت و سرعت غیر قانونی بوده هست

محمد امینی  رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان  نیز  با اعلام اینکه  در حال حاضر بارش برف در بعضی از محورهای مواصلاتی استان زنجان ادامه دارد، گفت: هم‌اکنون در  آزادراه زنجان و جاده ترانزیت زنجان ـ قزوین شاهد بارش پراکنده برف بین فواصل ۵۰ تا ۹۰  هستیم.

بر اساس اعلام مرکز مدیریت راه‌های اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان در محورهای آزاد راه زنجان – تبریز و زنجان میانه نیز  بارش پراکنده برف وجود داشته و به شهروندان سفارش کرد از رفت و آمد های غیر ضروری در این محورها اجتناب کنند.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان عنوان نمود:  در محورهای زنجان ـ بیجار، زنجان ـ دندی ـ تخت‌سلیمان، زنجان ـ طارم و زنجان ـ تهم ـ چورزق نیز  با پدیده مه در ساعات خستین صبح رو به رو هستیم که به راننده های سفارش می گردد قطعا از چراغ مه شکن برای رفت و آمد استفاده نمایند.

این مطلبو از دست ندید!  ثمره مدرنیته رفاه بدون رضایتمندی است/ شباهت‌های تکنولوژی غربی به حمله مغول‌ها

 

* میزان بارش نسبت به میانگین بلندمدت ۵۰ درصد کاهش داشته هست

بنا به اعلام هواشناسی استان بارش پراکنده برف در  گردنه های برفگیر و کوهستانی ادامه داشته و در طی ساعات صبح امروز شاهد کاهش دو درجه ای دما نسبت به دیروز بوده ایم.

بر اساس حدس هواشناسی استان فعالیت این سیستم بارشی از دیروز در زنجان شروع شده هست که با کولاک و بارش های بومی در محورهای کوهستانی و سرد شدن محسوس دما در بعضی منطقه های استان همراه می باشد.

شب گذشته در شهر زنجان نیز بارش برف را شاهد بوده ایم که صبح امروز شهروندان زنجانی شاهد این نذورات آسمانی بوده اند.

ازابتدای  سال زراعی تاحالا میزان بارش درزنجان نسبت به میانگین بلند مدت با  کاهش همراه بوده هست که در این مورد صونا صرفی ریاست پیش‌بینی جوی اداره‌کل هواشناسی استان زنجان میزان بارش ها را ۳۸ میلی‌متر اعلام نموده و گفته هست این میزان بارش نسبت به میانگین بلندمدت ۵۰ درصد کاهش داشته هست.