تاریخ: ۲۱:۳۵ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۹
ذره‌بین کمیسیون آموزش مجلس بر اجرای قانون حذف کنکور

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، میرحمایت میرزاده در گفت‌وگویی امروز- شنبه – به دعوت از وزیر آموزش و پرورش در هفته جاری به کمیسیون آموزش و تحقیقات به‌منظور ارائه گزارش عملکرد درخصوص نحوه اجرای تبصره‌های (۴) و (۵) ماده (۵) قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، میرحمایت میرزاده در گفت‌وگویی امروز- شنبه – به دعوت از وزیر آموزش و پرورش در هفته جاری به کمیسیون آموزش و تحقیقات به‌منظور ارائه گزارش عملکرد درخصوص نحوه اجرای تبصره‌های (۴) و (۵) ماده (۵) قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی اشاره کرد.
او توضیح داد: در حالی که از سال تحصیلی ۸۶-۸۷ نظام آموزشی ۶-۳-۳، برای حذف کنکور اجرایی شده است اما پس از گذشت ۶ سال، مساله حذف کنکور همچنان در بلاتکلیفی به سر می‌رود به همین دلیل اقدامات آموزش و پرورش برای دستیابی به این مهم اهمیت فراوان دارد.
نماینده مردم گرمی در مجلس ادامه داد: نهایی کردن امتحانات برخی از دروس به منظور در نظر گرفتن سوابق تحصیلی در پذیرش دانشگاه‌ها به جای برگزاری کنکور، از جمله اقداماتی است که آموزش و پرورش باید در راستای آن قدم بردارد.
میرزاده افزود: وزارت علوم نیز در این رابطه وظایفی برعهده دارد چراکه باید گزارشی از اینکه در پذیرش‌های خود چقدر ملاک را بر معدل و سوابق تحصیلی دانش‌آموزان اختصاص داده توضیح دهد، درواقع در رابطه با میزان اجرای این قانون گزارشی به کمیسیون ارائه دهد.
این نماینده مجلس هدف از این دعوت را اطلاع کمیسیون از آخرین اقدامات وزارت آموزش و پرورش در راستای اجرای قانون حذف کنکور عنوان کرد و تصریح کرد: پس از استماع گزارش در این رابطه که باید چه تدابیری برای اجرای کامل این قانون در نظر گرفته شود، هم‌اندیشی خواهد شد.
میرزاده با بیان اینکه تاکنون کمیسیون آموزش در مجلس دهم دو الی سه مرتبه در حاشیه جلسات خود به این موضوع پرداخته است اما نخستین جلسه اختصاصی درباره کم و کیف میزان اجرای قانون هفته جاری برگزار خواهد شد، اضافه کرد: اجرای کامل قانون کنکور بسیاری از معضلات و مشکلات آموزشی حل خواهد شد.
به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خانه ملت، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه سازمان سنجش بارها بر اجرای این کانون تاکید کرده است چرا که بسیاری از دانشگاه‌ها بدون کنکور و برخی با اعمال شرط معدل دانشجو می‌پذیرند، اظهارکرد: کمیسیون آموزش و تحقیقات باید نقش نظارتی خود را به درستی اجرا کند.
فراهنگ**۳۰۶۱**۱۸۲۳ تنظیم: میترا بلندقامتی** انتشار: طاهره نبی اللهی

این مطلبو از دست ندید!  بلندترین سکوی طبیعی پرش آزاد کشور میزبان گردشگران بهاری