گروه: بلیط / گردشگری
تاریخ: ۲۱:۰۳ :: ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
دیگر نگران کنسلی بلیط چارتر خود نباشید!‌

دیگر نگران کنسلی بلیط چارتر خود نباشید!‌ یکی از روش‌های مدیریت هزینه سفرهای هوایی، تهیه بلیط ارزان قیمت هواپیما است. این مساله سبب می‌شود که بسیاری از مسافران به فکر تهیه بلیط چارتر هواپیما بیافتند اما خرید بلیط چارتر نیازمند داشتن اطلاع کافی از مزایا و معایب آن است. بلیط چارتر قبل از تهیه بلیط […]

دیگر نگران کنسلی بلیط چارتر خود نباشید!‌

یکی از روش‌های مدیریت هزینه سفرهای هوایی، تهیه بلیط ارزان قیمت هواپیما است. این مساله سبب می‌شود که بسیاری از مسافران به فکر تهیه بلیط چارتر هواپیما بیافتند اما خرید بلیط چارتر نیازمند داشتن اطلاع کافی از مزایا و معایب آن است.

بلیط چارتر

قبل از تهیه بلیط هواپیما چارتر بهتر است با مفهوم آن آشنا شوید.

واژه چارتر در لغت به معنی اجاره هواپیما و یا صندلی آن است که معمولا از سوی شرکت‌های هواپیمایی به آژانس‌های گردشگری ارایه می‌شود. مهمترین ویژگی خرید بلیط هواپیمای چارتر شده، قیمت پایین آن است.

اما بلیط چارتر مشکلاتی هم دارد که قبل از خرید بهتر است به آن توجه کنید. اول از همه اینکه بلیط های چارتری را نمی توان کنسل کرد و در صورت از دست دادن پرواز هم پولی به شما بازگردانده نمی‌شود.

دومین مشکل بلیط چارتر این است که نرخ بلیط کودک (۲ تا ۱۲ سال) مانند قیمت بلیط بزرگسال محاسبه می‌شود. در صورتی که پروازهای سیستمی برای بلیط هواپیما برای کودکان نرخ کمتری را عرضه می‌کنند.

در نتیجه بهتر است تنها زمانی از بلیط‌های چارتری استفاده کنید که کودکی همراهتان نیست و از انجام سفر خود اطمینان دارید. همچنین توجه داشته باشید که در پروازهای چارتر هزینههای بیمه و بلیط نوزاد (۰ تا ۲ سال) توسط نماینده ایرلاین و در فرودگاه اخذ می‌گردد.

۳- ضمانت بلیط چارتر توسط دیجی چارتر

دیجی چارتر ،‌ سامانه رزرو بلیط هواپیما جهت افزایش خدمت رسانی به کاربران خود برای اولین بار در ایران اقدام به ضمانت بلیط چارتر هواپیما کرده است. اگر پرواز مسافر به هر دلیل به جز جا ماندن از پرواز، کنسل شود (همچون شرایط نامساعد آب و هوا و یا باطل شدن پرواز توسط ایرلاین و یا بدلیل نبودن اسم مسافر در لیست مسافران بخاطر خطای چارتر کننده) فلایتیو در اولین پرواز ممکن، بلیط را برای مسافر تهیه کرده و مابه التفاوت هزینه های بلیط را خود متقبل شده و هزینه اضافی برای کاربران وجود نخواهد داشت و در صورتی که بلیط ارزانتر هواپیما برای مسافر تهیه کند، مابه التفاوت مبلغ بلیط به کاربر مسترد خواهد شد.

ضمنا در نظر داشته باشید در صورت بروز تاخیر بیش از حد مجاز می توانید درخواست بلیط در ساعات دیگر (یا) روز دیگر نمایید و یا در صورت کنسل شدن برنامه سفرتان به دلیل تاخیر بیش از حد ایرلاین مبلغ ۱۰۰ درصد بلیط خود را در همان روز دریافت نمایید.

 

این مطلبو از دست ندید!  به چه سبب بلیت کنسرت نمایش ها همپای دلار بالا رفت؟/ وقتی دستمزد سلبریتی ها را مردم می پردازند