تاریخ: ۱۵:۳۵ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۶
دیگر نگران کم شدن ظرفیت اینترنت نباشید

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اصل برپایی نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال را برآورد زدن توانمندی‌ها در کشور بیان کرد و اظهار داشت: هماهنگی‌ها در عرصه درونی و برداشتن موانع حول این امر ضروری هست پژوهشگر گردد.     وی متذکر گردید: کم شدن تعرفه و دگرگونی مدل تعرفه‌گذاری ۲ بحث متمایز هست، ما در عرصه […]

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اصل برپایی نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال را برآورد زدن توانمندی‌ها در کشور بیان کرد و اظهار داشت: هماهنگی‌ها در عرصه درونی و برداشتن موانع حول این امر ضروری هست پژوهشگر گردد.

 

 

وی متذکر گردید: کم شدن تعرفه و دگرگونی مدل تعرفه‌گذاری ۲ بحث متمایز هست، ما در عرصه سرویس‌های دسترسی در درون کشور یک تعرفه‌هایی داریم که در جهان قیاس می‌شود، کشور ما جز ۱۰ کشور اول جهان در مورد شاخصه نسبت سود خانواده‌ها با هزینه‌ای که پرداخت می‌کنند به جنبه نرخ موبایل اینترنت شمرده می‌شود.

 

آ آذری جهرمی گفت: سرویس اینترنت موبایل نسبت به سرویس ثابت اینترنت در جهان گران نرخ تر هست، در عین حال در کشور در مورد سرویس اینترنت ثابت در قیاس با جهان رده خوب تر از ۹۰ نداریم.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مدل تعرفه‌گذاری سرویس‌های ثابت را یکی از دلایل این مبحث بیان کرد و اظهار داشت: کاربران دائماً نگران این می باشند که ظرفیت اینترنت شان چه وقتی همه می‌شود و همین امر باعث مشی محافظه کارانه کاربران در استفاده می‌شود و در محیط دانلود قرار می‌گیرند، همین مطلب بزرگترین ضربه را به تولیدکنندگان محتوا و اکوسیستم این مجموعه وارد می‌کند.

 

به گفته این عضو کابینه دولت؛ در جهان مدل ظرفیتی برای اینترنت ثابت منسوخ شده هست و از این مدل بکارگیری نمی‌شود بر همین اساس ضروری هست در کشور به طرف اینترنت غیرحجمی برویم.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اظهار اینکه اینترنت غیر ظرفیتی و با مخصوص تفاوت‌هایی دارد اضافه کرد: وقتی که سرویس غیر ظرفیتی بکارگیری می‌شود در حالاتی محتمل هست تضمین پهنای گروه را نداشته باشیم. یعنی سرویس شما در ۹۵درصد وقت ها مطابق با سرعتی که خریداری شده سرویس دهی می‌کند.

 

شامد می‌تواند یک مرجعی باشد برای ما در کشور تا اطمینان خاطر به مردم داده گردد چه بنگاه‌هایی خبر ها و محتواهایشان مورد اطمینان هست.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه شامد زیر ساخت اعتماد الکترونیکی هست که حاکمیت آن را تایید می‌کند اظهار داشت: طبق این طرح به تدریج محتواهایی که مورد اطمینان زیادتر هست مورد اقبال زیادتری قرار می‌گیرند.

 

آ