تاریخ: ۱۴:۱۲ :: ۱۳۹۶/۰۹/۱۶
دیدار وزیر ارشاد، حج و اوقاف افغانستان با استاندار شهر قم/ تاکید طرفین برای افزایش اتحاد دو کشور ایران و افغانستان

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری برنا از شهر قم سید مهدی صادقی استاندار شهر قم امروز در دیدار فیض محمد عثمانی وزیر ارشاد، حج و اوقاف افغانستان طی اظهاراتی مشارکت دو کشور ایران و افغانستان را طبق دوستی و احترام متقابل بیان کرد و گفت: کشورهای منطقه خصوصا مسلمانان بایستی به […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری برنا از شهر قم سید مهدی صادقی استاندار شهر قم امروز در دیدار فیض محمد عثمانی وزیر ارشاد، حج و اوقاف افغانستان طی اظهاراتی مشارکت دو کشور ایران و افغانستان را طبق دوستی و احترام متقابل بیان کرد و گفت: کشورهای منطقه خصوصا مسلمانان بایستی به اصل اتحاد تکیه نموده و در مقابل هرگونه هجوم غیراصیل درونی و خارجی متحد باشند.

استاندار شهر قم در قسمت دیگری از اظهارات خود با اشاره به حضور نزدیک به ۲۰۰ هزار نفری تبعه کشور افغانستان در استان شهر قم اضافه کرد: مدیران استان به طور مستمر کوشش می کنند تا مهاجرین، همچون شهروندان ایرانی از ابزارها کشور برخوردار گردند.

فیض محمد عثمانی وزیر ارشاد ، حج و اوقاف افغانستان نیز در این دیدار با اظهار اینکه افغانستان امن به سود منطقه هست گفت: ‌عدم ثبات در یک کشور باعث ناامنی در کشورهای همسایه می شود.

وزیر ارشاد ، حج و اوقاف افغانستان با اظهار اینکه کشور ایران طی ۴ دهه ی گذشته مهمان نوازی زیاد مطلوبی از تبعه افغانستان داشته هست اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران برای کشور افغانستان علت خیر بوده هست.

فیض محمد عثمانی افزود: به برکت این کوچ ها و استفاده از موهبت تعلیم عالی ایران، صفحه ی تازه علمی فرهنگی و تمدنی در کشور افغانستان باز گردید.