گروه: مسافرت
تاریخ: ۲۱:۴۸ :: ۱۳۹۶/۰۵/۰۱
دیدار اردوغان با پادشاه عربستان

رئیس‌جمهور ترکیه که وارد جده شده است، با پادشاه سعودی دیدار کرد. به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از القدس العربی، رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه لحظاتی قبل وارد شهر جده در غرب عربستان شد. اردوغان به محض ورود به جده مورد استقبال برخی از مقامات سعودی قرار گرفت […]

رئیس‌جمهور ترکیه که وارد جده شده است، با پادشاه سعودی دیدار کرد.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از القدس العربی، رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه لحظاتی قبل وارد شهر جده در غرب عربستان شد.

اردوغان به محض ورود به جده مورد استقبال برخی از مقامات سعودی قرار گرفت و سپس با سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان دیدار کرد.

مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه و شماری دیگر از مقامات کشوری و لشکری این کشور، اردوغان را در این سفر همراهی می‌کنند.

اردوغان بعد از پایان سفر خود به عربستان به کویت و سپس به قطر سفر می‌کند.

بیش از یک ماه و نیم است که عربستان سعودی، مصر، بحرین و امارات متحده عربی با طرح اتهام حمایت از تروریسم، روابط دیپلماتیک و اقتصادی خود با قطر را قطع کرده‌اند. همسایگان عرب قطر مرزهای زمینی، دریایی و هوایی‌شان با این کشور را بسته‌اند.

عربستان، امارات، بحرین و مصر شروطی را برای از سرگیری روابط با دوحه مطرح کرده‌اند که از جمله آن بسته شدن شبکه الجزیره، بسته شدن پایگاه هوایی ترکیه در دوحه، قطع روابط با اخوان المسلمین و کاهش روابط با ایران است. این در حالی است که قطر این شروط را مغایر با حاکمیت و استقلال خود می‌داند.