گروه: ورزش
تاریخ: ۱۵:۳۱ :: ۱۳۹۶/۰۵/۲۶
دونده قزوینی قهرمان پرش طول کشور شد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین؛ گزیده‌ای از مهمترین اخبار ورزشی استان را در ادامه می‌خوانید: اعزام ۲۰ شطرنج‌باز قزوینی به مسابقات قهرمانی رده‌های سنی کشور  ۲۰ شطرنج باز قزوینی در رده‌های سنی مختلف به رقابت‌های مختلف قهرمانی کشور اعزام خواهد شد. چهارمین دوره مسابقات […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین؛ گزیده‌ای از مهمترین اخبار ورزشی استان را در ادامه می‌خوانید:

اعزام ۲۰ شطرنج‌باز قزوینی به مسابقات قهرمانی رده‌های سنی کشور 
۲۰ شطرنج باز قزوینی در رده‌های سنی مختلف به رقابت‌های مختلف قهرمانی کشور اعزام خواهد شد.

چهارمین دوره مسابقات شطرنج جام میرعماد در آبان و آذر ماه سال جاری به صورت آزاد در استان قزوین برگزار می‌شود.

همچنین در نیمه دوم سال جاری، ۲۱ دوره مسابقات شطرنج جام کاسپین در رده سنی آزاد در استان برگزار می‌شود که از تمام استان‌های کشور برای این دوره از مسابقات حضور دارند.

مسابقات شطرنج لیگ نوجوانان و بزرگسالان هم در نیمه دوم سال جاری در این استان برگزار می‌شود. با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته در شهریور ماه سال جاری، ۲۰ بازیکن آقا و خانم در رده‌های سنی هشت تا ۲۰ سال برای قهرمانی مرحله انتخابی رده‌های سنی کشور در مسابقات شطرنج اعزام می‌شوند.

مسابقات شطرنج قهرمانی مرحله انتخابی رده‌های سنی کشور از پانزدهم شهریور ماه در استان‌های گیلان، تهران، مازندران و گلستان آغاز و تا بیست و دوم شهریور ماه سال جاری ادامه دارد که از استان قزوین ۲۰ شطرنج‌باز برای شرکت در مرحله انتخابی رده‌های سنی کشور اعزام می‌شوند.

دعوت ۲ کماندار نوجوان و جوان استان به اردوی آمادگی مسابقات جهانی آرژانتین و مکزیک 
به منظور حضور در مسابقات تیراندازی با کمان قهرمانی نوجوانان و جوانان جهان در آرژانتین و قهرمانی جهان بزرگسالان مکزیک، کمانداران برتر ایران به اردوی آمادگی در بابلسر دعوت شدند که در این بین نام حنانه عظیمی نیا و محمدرضا نوری از استان قزوین نیز دیده می‌شود. 

حنانه عظیمی نیا در ریکرو دختران نوجوان دختر و محمدرضا نوری در کامپوند پسران نوجوان به این اردو دعوت شده اند.

گفتنی است؛ اسامی تیم ملی کامپوند بعد از رقابت های قهرمانی دانشجویان جهان اعلام خواهد شد. 

دونده قزوینی قهرمان پرش طول رقابت‌های باشگاه‌های کشور شد 
سبحان طاهرخانی دونده شایسته و سرشناس استان قزوین در پایان اولین روز از مرحله نخست رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های کشور به عنوان نخست ماده پرش طول دست یافت. 

مرحله نخست بیست و یکمین دوره رقابت‌های دو و میدانی قهرمانی باشگاه‌های کشور با شرکت ۲۵۰ ورزشکار در قالب ۱۰ تیم باشگاهی در تهران برگزار شد. 

طاهرخانی در ماده پرش طول این مسابقات با ثبت رکورد هفت متر و ۶۳ سانتیمتر به مقام اول دست یافت.

سبحان طاهرخانی سابقه عضویت در تیم ملی دوومیدانی کشورمان را دارا است و اولین مدال آور تاریخ پرش طول کشورمان در بازی‌های ساحلی آسیا است.