تاریخ: ۲۰:۰۹ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
دومین آئین گرامیداشت روز جهانی آگاه سازی از لکنت در اصفهان برگزار می‌شود

دبیر اجرایی همایش روز جهانی آگاه سازی از لکنت در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با بیان اینکه لکنت یک اختلال گفتاری است که حدود ۵ درصد از کودکان و یک درصد از بزرگسالان را دربرمی‌گیرد، اظهار داشت: این اختلال با برنامه‌های گفتار درمانی به ویژه در دوران کودکی قابل درمان است اما مزمن […]

دبیر اجرایی همایش روز جهانی آگاه سازی از لکنت در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با بیان اینکه لکنت یک اختلال گفتاری است که حدود ۵ درصد از کودکان و یک درصد از بزرگسالان را دربرمی‌گیرد، اظهار داشت: این اختلال با برنامه‌های گفتار درمانی به ویژه در دوران کودکی قابل درمان است اما مزمن شدن آن ممکن است برای فرد مشکل ایجاده کرده و درمان را پیچیده ترکند.

سیدجواد موسوی افزود: پویش مردمی همیاران کلام روان به عنوان نخستین پویش مردمی آگاه سازی از لکنت و حمایت از فراد دارای لکنت به مناسبت ۲۲ اکتبر روز جهانی آگاه سازی از لکنت با مشارکت معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه ۵ اصفهان و گروه گفتار درمانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اقدام به برگزاری آئین گرامیداشت این مناسبت در روز جمعه ۲۸ مهرماه و در آستانه این روز  کرده است.

وی بیان کرد: در این برنامه گفتار درمانگران شهر اصفهان و اساتید گفتار درمانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شرکت کرده و مشاوره رایگان ارائه می‌دهند، همچنین تجربیات افراد دارای لکنت موفق به خانواده‌ها انتقال می‌شود.

دبیر پویش مردمی همیاران کلام و روان گفت: اقشار مختلف مردم، مسئولان و چهره‌های شناخته شده شهری و کشوری به این برنامه دعوت شدند تا با حضور خود زمینه فرهنگ سازی در برخورد با افراد دارای لکنت در سطح جامعه را فراهم آورند.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از تسنیم دومین گرامیداشت روز جهانی آگاه سازی از لکنت جمعه ۲۸ مهرماه ساعت ۹ صبح در پیست اسکیت پارک کوهستانی صفه برگزار می‌شود.