دوره‌های کارآفرینی و اشتغال برای جوانان در استان اردبیل برگزار می‌شود

0
اشتراک

دوره‌های کارآفرینی و اشتغال برای جوانان در استان اردبیل برگزار می‌شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از اردبیل، مجید خدابخش پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد ساماندهی  امور جوانان استان اردبیل اظهار داشت: در حال حاضر اشتغال جوانان یکی از مسائل و دغدغه‌های اصلی این قشر به شمار می‌رود و نیازمند انجام اقدامات اساسی و عملیاتی برای رفع این مشکلات هستیم.

رئیس شورای برنامه‌ریزی استان اردبیل بیان کرد: باید سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه جوانان و نیز دستگاههای مختلف در استان فعالیتهای خود را به سمت ایجاد اشتغال برای جوانان و توسعه تولید سوق دهند تا بتوان از این ظرفیتها برای رفع مشکلات در حوزه اشتغال جوانان استفاده کرد.

وی توانمندسازی جوانان در حوزه اشتغال و تولید را از اولویتهای مهم دولت در سال ۹۶ در اردبیل دانست و گفت: در این زمینه نیازمند همکاری و مشارکت تمامی دستگاههای مربوطه در استان هستیم تا بتوانیم با اقدامات و راهکارهای راهبردی زمینه اشتغال هر چه بیشتر جوانان را فراهم آوریم.

خدابخش هفته جوان را فرصتی مهم برای بررسی اقدامات انجام شده در این حوزه و ارائه راهکارها برای رفع مشکلات این قشر برشمرد و تصریح کرد: برای توانمندسازی جوانان در حوزه کسب و کار و تولید باید با برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی مختلف تلاش کنیم تا آنها را به سمت کارآفرینی و ایجاد اشتغال سوق دهیم.

استاندار اردبیل با تاکید بر الگوسازی صحیح و اصولی برای جوانان اظهار کرد: در کنار الگوسازی از جوانان برتر در حوزه ورزش، پژوهش و هنر باید جوانان کارآفرین که در زمینه تولید و اشتغال موفقیتهای قابل قبولی داشته‌اند نیز به جوانان معرفی شده و از این طریق تلاش کنیم تا این قشر با الگوگیری از جوانان کارآفرین در راستای تولید و اشتغال در استان اقدامات اساسی انجام دهند.

وی استفاده از ظرفیتهای جوانان در عرصه‌های مختلف را زمینه‌ساز موفقیت هر چه بیشتر دانست و افزود: پاکسازی مسیر فرودگاه اردبیل تا سرعین و مسیرهای منتهی به ورزشگاه قبل از انجام مسابقات والیبال امیدهای آسیا در اردبیل نمونه‌ای از بکارگیری صحیح از ظرفیت جوانان بوده که باید در تمامی عرصه‌ها از این ظرفیت‌ها استفاده شود.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.