تاریخ: ۲۰:۲۷ :: ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
دهیاران بافقی به امکانات اولیه مقابله با آتش سوزی مجهز می‌شوند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، محمد زاده رحمانی فرماندار بافق از تجهیز دهیاران به امکانات اولیه مهار و مقابله با آتش سوزی در یک ماه آینده خبر داد و گفت : دوره‌های آموزشی برای جوانان علاقمند روستایی و همیاران طبیعت نیز برگزار می‌شود. وی با بیان […]

دهیاران بافقی به امکانات اولیه مقابله با آتش سوزی مجهز می‌شوندبه گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، محمد زاده رحمانی فرماندار بافق از تجهیز دهیاران به امکانات اولیه مهار و مقابله با آتش سوزی در یک ماه آینده خبر داد و گفت : دوره‌های آموزشی برای جوانان علاقمند روستایی و همیاران طبیعت نیز برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه شهرستان بافق دارای عرصه‌های زیست محیطی، منابع طبیعی، مرتعی و جنگلی است، افزود: جدا از جنگل ارس که ثبت ملی شده است عرصه‌های ملی قابل توجهی در کوهپایه‌های کوه بافق و مجموعه ده هزار کیلومتر مربعی وسعت شهرستان وجود دارد.

فرماندار بافق خاطر نشان کرد: متاسفانه عدم خاموش کردن آتش در مراتع از سوی گردشگران سبب ایجاد مشکلاتی شده است.

زاده رحمانی بیان کرد: در سال جاری هم تراکم علوفه‌ها و بوته‌ها و گرمی هوا دست به دست هم داده اند تا شرایط آتش سوزی در مراتع شهرستان محقق شود.