دهکده تزارها یا کاخ کاترین

0
اشتراک

دهکده تزارها یا کاخ کاترین

دهکده تزارها یا کاخ کاترین

در این مطلب قصد داریم شما کاربران عزیز را با دهکده تزارها یا کاخ کاترین آشنا کنیم . دهکده تزارها یا کاخ کاترین یکی از جاذبه های بسیار زیبای شهر پوشکین می باشد که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد. امیدواریم شما نیز از این مطلب لذت ببرید. با ما همراه باشید .

دهکده تزارها یا کاخ کاترین

دهکده تزارها یا کاخ کاترین

 

دهکده تزارها قصر باشکوهی است که در شهر پوشکین در ۲۵ کیلومتری جنوب سنت پترزبورگ واقع شده است. این عمارت منحصر به فرد محل اقامت تابستانی تزارهای روسیه بوده است. این محل که به جرأت می توان آن را مجلل ترین و با شکوه ترین بنای شهر سنت پترزبورگ نامید یکی از آثار گردشگری خارق العاده دنیا محسوب می شود. نمادی کامل از جاه طلبی های خاندان سلطنتی روسیه که از حیث ارزش آثار هنری و زیبایی منحصر به فرد آثار شاخصی مانند کاخ ورسای در فرانسه را پشت سر گذاشته است. قصر با شکوه کاترین، گالری کامرون، پارک زیبای کاترین همراه با دریاچه مصنوعی آن، قصر و پارک الکساندر از جمله مهمترین قسمت های این محل می باشند.

دهکده تزارها یا کاخ کاترین

دهکده تزارها یا کاخ کاترین

کاخ کاترین قصر تابستانی کاترین اول، همسر پتر کبیر یکی از دیدنیهای سن پترزبورگ و جاذبه های روسیه در محلی به نام تزارسکویه سلو به معنی دهکده تزارها قرار دارد. این منطقه تا قرن هجدهم میلادی در اشغال کشور سوئد قرار داشت و پس از پیروزی روسیه بر ارتش سوئد باز پس گرفته شد.پتر کبیر در سال ۱۷۰۸ این منطقه را به همسر خود هدیه داد. طی سال های ۱۷۱۷ تا ۱۷۲۳ با دستور کاترین اول، برانشتین معمار بزرگ روس قصری سنگی در آن احداث نمود و چون قصد داشت این قصر را به عنوان هدیه ای غیر منتظره به پتر کبیر اهدا نماید، بودجه بسیار زیادی را برای آن هزینه نمود.پس از بازگشت پتر کبیر از میدان نبرد، به جای خوشحالی کاترین را بسیار سرزنش نمود. طی سال های ۱۷۵۲ تا ۱۷۵۶ دختر پتر کبیر، الیزابت اول معمار ایتالیایی دربار راسترلی را برای توسعه کاخ به یادبود مادرش به خدمت گرفت. قصر بزرگی که امروزه در دهکده تزارها قرار دارد، حاصل زحمات ایشان است.

دهکده تزارها یا کاخ کاترین

دهکده تزارها یا کاخ کاترین

این قصر از سالن بزرگ و با شکوهی به طول ۳۰۰ متر با پله های بزرگ و اتاق های دلنشین تشکیل شده است. در تزئینات این بنا از آب طلا و آینه کاری استفاده شده است و وسایل مورد استفاده خانواده تزار و شخص تزار در این قصر قراردارند.در مرکز پارک دریاچه ای مصنوعی به یادبود پیروزی ارتش روسیه بر نیروی دریایی عثمانی در سال ۱۷۷۰ در دریای سیاه ساخته شده است. در سال های ۱۷۹۲ تا ۱۸۰۰ قصر الکساندر به سبک کلاسیک پایانی به این مجموعه اضافه گردید. در سال ۱۸۱۱ مدرسه ای مخصوص اشراف زادگان و تیزهوشان در این مجموعه ساخته شد.

دهکده تزارها یا کاخ کاترین

دهکده تزارها یا کاخ کاترین

 

این مدرسه اشخاصی هم چون الکساندر پوشکین بنیانگذار ادبیات کلاسیک روس را پرورش داد. دهکده تزارها یا کاخ کاترین  تا سال ۱۹۱۷ و قبل از پیروزی انقلاب در ماه اکتبر همچنان قصر تابستانی تزارها بود و بعد از انقلاب، این مکان با فرمان لنین، ملی اعلام شده و به موزه تبدیل گردید.

دهکده تزارها یا کاخ کاترین

دهکده تزارها یا کاخ کاترین

در سال ۱۹۳۷ به مناسبت یکصدمین سال فوت پوشکین، شاعر بزرگ و معروف روس این مکان به شهر پوشیکن تغییر نام پیدا کرد و تا امروز هم به همین نام معروف است. بدون تردید یکی از دیدنی ترین نقاط این قصر اتاق کهربا میباشد.تمام وسایل این اتاق از قبیل میز و صندلی و تزئینات دیوار و سقف از سنگ کهربا ساخته شده است و بازدید کنندگان بسیاری را از تمام نقاط جهان به خود جلب کرده است. لازم به ذکر است در حمله آلمان ها به روسیه تمامی کهرباهای آن به سرقت رفت اما اتاق طی ۲۴ سال با سه تن كهربا بازسازی شد. این کاخ یکی از برترین جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ میباشد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.