گروه: آشپزی
تاریخ: ۸:۱۲ :: ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
دمنوش های لاغری خانگی برای چربی سوزی

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از افکارنیوز، توجه دارا باشید که مهم‌ترین عامل در کاهش وزن و چربی سوزی یک رژیم غذایی سالم و کم چربی همراه با ورزش همه روزه می‌باشد و استفاده از دمنوش‌های زیر تنها برای سرعت بخشیدن به این روند می‌باشد. در حقیقت خوب تر هست برای رسیدن به وزن ایده آل خود […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از افکارنیوز،

توجه دارا باشید که مهم‌ترین عامل در کاهش وزن و چربی سوزی یک رژیم غذایی سالم و کم چربی همراه با ورزش همه روزه می‌باشد و استفاده از دمنوش‌های زیر تنها برای سرعت بخشیدن به این روند می‌باشد. در حقیقت خوب تر هست برای رسیدن به وزن ایده آل خود سبک زندگی در حقیقت خوب تر هست برای رسیدن به وزن ایده آل خود و عادت‌های بد غذایی را نیز تغییر دهید.

۱. چای سبز برای چربی سوزی
پیش از تمرین با نوشیدن یک فنجان چای سبز چربی سوزی بدن خود را افزایش دهید.

تحقیقات نشان داده که چای سبز به کاهش اشتها و افزایش چربی سوزی کمک کرده و برای لاغری و کاهش وزن در یک مطالعه ۱۲ هفته ای، شرکت کنندگانی که همه روزه ۴-۵ فنجان چای سبز را با یک جلسه ۲۵ دقیقه‌ای ورزش ترکیب کردند به صورت متوسط بیشتر از ۲ کیلو وزن بیشتری نسبت به ورزشکارانی که چای سبز نمی‌نوشیدند وزن خود را از دست دادند. بسیار مفید هست.

علاوه بر این پژوهش ها نشان داده که چای سبز به کاهش چربی بدن بویژه در ناحیه شکم کمک می‌کند.

طرز تهیه چای سبز:
چای سبز علاوه بر این می‌تواند باعث فعالیت بعضی از هورمون‌های موثر در چربی سوزی گردد. یک قاشق غذاخوری چای سبز را به ۵ فنجان آب داغ (دمای ۷۰-۸۰ درجه) اضافه کرده و ۵ دقیقه حوصله کنید تا دم بکشد و پس از آن میل کنید.

می‌توانید برای اثر قسمتی زیادتر به دمنوش چای سبز خود زنجبیل یا دارچین نیز اضافه کنید. شما می‌توانید برای شیرین شدن چای سبز از عسل استفاده کنید.

۲. دمنوش نعناع برای کاهش اشتها
دمنوش نعناع به علت عطر فوق العاده‌ای که دارد می‌تواند ذهن علاوه بر این خوب تر هست چای سبز را در قوری پیرکس یا چینی دم کنید، چون تانن موجود در چای سبز با آهن قوری استیل رسوب می‌دهد. با نوشیدن این دمنوش علاوه بر اینکه احساس سیری بیشتری خواهید کرد می‌توانید از دیگر مزایای آن مثل خواب راحت و تقویت سامانه امنیت بدن

طرز تهیه طرز تهیه چای نعناع:
دمنوش نعناع برای کاهش اشتها شما را فریب داده و باعث کاهش اشتهای شما گردد. با نوشیدن این دمنوش علاوه بر اینکه احساس سیری بیشتری خواهید کرد می‌توانید از دیگر مزایای آن مثل بهره‌مند شوید.

۳. چای سفید مسدود کننده چربی‌های بدن
چای سفید طبق معمول در نور آفتاب به صورت طبیعی خشک می‌شود و غنی‌ترین چای جهان یک قاشق چای خوری نعناع خشک شده را به آب جوش اضافه کرده و ۱۰ دقیقه حوصله کنید تا دم بکشد.

پس از آن می‌توانید این دمنوش خوشمزه را نوش جان کنید. کاتچین‌هایی که در چای سفید یافت می‌شوند می‌توانند کاهش وزن را افزایش داده و از چاقی ۳.

چای سفید مسدود کننده چربی‌های بدن از نظر دارا بودن آنتی اکسیدان می‌باشد که تقریبا ۳ برابر چای سبز دارای ترکیبات پلی فلون‌ها می‌باشد.

طرز تهیه چای سفید:
تحقیقات نشان داده که چای سفید با افزایش چربی سوزی و جلوگیری از ایجاد سلول‌های چربی باعث لاغری و کاهش وزن می‌شود. کاتچین‌هایی که در چای سفید یافت می‌شوند می‌توانند کاهش وزن را افزایش داده و از جلوگیری کنند.

۴. دمنوش زرشک برای چربی سوزی
چای سفید باعث کاهش اشتها شده و جدب چربی را کاهش مس دهد از این دو طریق می‌تواند باعث کاهش وزن گردد. آب را تا دمای ۷۵ تا ۸۵ درجه سانتی گراد بجوشانید و پس از آن برگ‌های چای سفید را به آن اضافه کنید و بگذارید که به مدت ۵ تا ۸ دقیقه دم بکشد.

طرز تهیه چای زرشک:
چای سفید آماده نوشیدن هست.

۵. دمنوش دارچین برای تنظیم قند خون
دارچین می‌تواند سطح قند خون را کنترل کند و از آنجا که یکی از فاکتور‌هایی که تاثیر مستقیمی بر روی میزان گرسنگی و انرژی دمنوش زرشک برای چربی سوزی پژوهش ها نشان داده که زرشک یکی از خوب ترین میوه‌ها برای لاغری و کاهش وزن می‌باشد.

استفاده دمنوش زرشک می‌تواند باعث افزایش چربی سوزی و در نتیجه باعث لاغری و کاهش وزن می‌شود.

طرز تهیه طرز تهیه دمنوش دارچین:
به ازای هر نفر ۱-۲ قاشق چای خوری زرشک تازه یا خشک را به آب داغ با دمای ۸۰ درجه اضافه کرده و بگذارید تا به مدت ۱۰ دقیقه خوب دم بکشد و رنگ بیندازد.

پس از آن می‌توانید این دمنوش خوشمزه و خوشرنگ را با عسل میل کنید.

۵. دمنوش دارچین برای تنظیم ما برای ورزش دارد متعادل بودن سطح قند خون بدن هست خوب تر هست نوشیدن این دمنوش خوشبو و مفید را نیز به یکی از عادت‌های همه روزه خود مبدل کنید. هر چقدر که قند خودن شما متعاد‌تر باشد کمتر دچار اشتهای کاذب شده و روند چربی سوزی در بدن شما خوب تر پیش خواهد رفت.

یک قاشق چای خوری پودر دارچین را به آب داغ قوری اضافه کرده و ۱۰ دقیقه حوصله کنید تا خود دم بکشد و پس از آن می‌توانید نوش جان کنید.

۶. دمنوش گل محمدی برای سم زدایی بدن
علاوه بر این می‌توانید ۲-۳ عدد چوب دارچین را به آب داغ اضافه کرده و ۲۰ دقیقه حوصله کنید تا عصاره آن‌ها خارج شده و پس از آن آن را میل کنید. قندخون اثرگذاری مستقیمی روی وزن ما دارد و میزان گرسنگی‌مان را تحت اثرگذاری قرار می‌دهد.

نمک بیشتر از حد، آب موجود در خون ما را کاهش می‌دهد و باعث غلظت خون می‌شود که این مبحث برای تندرستی قندخون یکی از فاکتور‌های تعیین‌کننده‌ی انرژی بدن هست. هرقدر انرژی شما زیادتر باشد، تمایل بیشتری به ورزش کردن خواهید داشت.

هرقدر قندخون‌تان متعادل‌تر باشد، کمتر دچار اشتهای کاذب می‌شوید و بدن شما روند مناسب‌تری برای استفاده از چربی‌های ذخیره‌شده را در پیش خواهد گرفت.

طرز تهیه دمنوش گل محمدی:

دمنوش گل محمدی یا گل رز سرخ به عنوان یک ماده دیورتیک (ادرار آور) بسیار ملایم عمل می‌کند.

مواد دیورتیک باعث می‌شوند تا کلیه‌ها مقدار بیشتری سدیم را توسط ادرار کردن دفع کنند و به سم زدایی خوب تر بدن نیز کمک کنند.

۷. چای جینسینگ برای افزایش انرژی
بدن و گردش خون خوب نیست. اگر چه زیاده روی در استفاده این گیاه باستانی می‌تواند عوارضی داشته باشد، اما استفاده متعال آن می‌تواند برای افزایش انرژی بدن مفید باشد

جینسینگ علاوه بر این یکی از قوی‌ترین محرک‌های گیاهی برای افزایش سوخت و ساز بدن از سویی وقتی که شما وزن کم می‌کنید و چربی می‌سوزانید در حقیقت آب زیادی را از دست می‌دهید.

این مطلبو از دست ندید!  طرز تهیه سوپ بادمجان کبابی

طرز تهیه چای جینسینگ:
از آنجا که هیدراته بودن بدن یکی از فاکتور‌های با اهمیت برای کاهش وزن و سم زدایی بدن می‌باشد در نتیجه با نوشیدن این دمنوش معطر و مفید می‌توانید به تندرستی بدن تان نیز کمک کنید. پس از آن که آب داخل قوری به دمای ۸۰ درجه سانتی گراد رسید یک قاشق غذاخوری غنچه یا گلبرگ تازه گل محمدی را به آن اضافه کرده و بگذارید ۱۵ دقیقه دم بکشد و پس از آن استفاده کنید.

۸. دمنوش زنجبیل برای لاغری
لاغری و کاهش وزن
توجه دارا باشید که دمنوش گل محمدی یکی از خوب ترین دمنوش‌ها برای برطرف یوبست نیز می‌باشد در نتیجه خوب تر هست در استفاده آن زیاده روی نکنید.

تحقیق های صورت گرفته در دانشگاه ماستریخت، هلند زنجبیل همراه با رژیم غذایی چای جینسینگ برای افزایش انرژی خواص شگت آور جینسینگ بر هیچکس پوشیده نیست.

 

کاهش اشتها
زنجبیل یکی از مواد غذایی اگر چه زیاده روی در استفاده این گیاه می‌باشد و به شما کمک می‌کند تا بر خستگی غلبه کرده و قدرت ذهنی را نیز افزایش می‌دهد. یک قاشق چای خوری ریشه جینسینگ خورد شده یا یک سوم قاشق چای خوری پودر جینسینگ را به آب داغ داخل قوری اضافه کرده و پس از ۱۰ دقیقه آن را میل کنید.

هضم خوب تر مواد غذایی
می‌توانید به این چای عسل نیز اضافه کنید.

چربی سوزی
دمنوش زنجبیل برای لاغری اگر در پی لاغری و کاهش وزن هستید، ریشه زنجبیل می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند. مواد غذایی ترموژنیک به خوراکی‌هایی اطلاق می‌شود که دمای بدن را افزایش می‌دهند و در نتیجه سوخت و ساز زنجبیل یکی از خوب ترین چربی سوز‌ها می‌باشد، استفاده از ریشه زنجبیل باعث کاهش اشتها و کاهش وزن شما می‌شود.

نمایش داد که زنجبیل در بر دارنده یک نوع کافئین هست که به کاهش وزن کمک می‌کند. زنجبیل همراه با مناسب و ورزش برای کاهش وزن مفید می‌باشد. مفید برای ایجاد احساس سیری هست که میل به ریزه‌خواری را کنترل می‌کند.

طرز تهیه چای زنجبیل:
به همین سبب نیز سفارش می‌شود که پس از هر وعده غذایی یک فنجان چای زنجبیلی بنوشید تا تمایل به ریزه‌خواری در بین وعده‌های غذایی کلیدی کنترل گردد.

زنجبیل در بر دارنده خواص طبیعی هست که به کارکرد درست معده، روده کوچک و بزرگ کمک می‌کند.

۹. دمنوش مریم گلی برای کاهش استرس
در نتیجه می‌توانید با کمک خواص زنجبیل غذا‌های مصرفی‌تان را خوب تر هضم کنید و ویتامین‌ها و مواد مغذی را جذب و مواد زائد را با سرعت بالایی از بدن دفع کنید. در این میان مریم گلی یکی از گیاهان مفید برای کاهش استرس یکی دیگر از مورد ها رابطه استفاده زنجبیل و لاغری خاصیت ترموژنیک گیاه زنجبیل هست. این گیاه با آرام کردن ذهن و بدن و تقویت سامانه امنیت مواد غذایی ترموژنیک به خوراکی‌هایی اطلاق می‌شود که دمای بدن را افزایش می‌دهند و در نتیجه بدن را تحریک می‌کنند.

طرز تهیه دمنوش مریم گلی:
به همین سبب نیز به چربی سوزی کمک زیادی می‌کنند.

این دمنوش برای معالجه سرماخوردگی در حقیقت این مواد غذایی به چربی سوز‌ها سرشناس می باشند.

۱۰. دمنوش قهوه سبز برای چربی سوزی
ریشه زنجبیل نیز یکی از گیاهانی هست که به طبیعی‌ترین شیوه به کاهش وزن و لاغری کمک می‌کند. یک قاشق چای خوری پودر زنجبیل خشک شده و یا دو تکه زنجبیل تازه را به آب داغ با دمای حداکثر ۸۰ درجه اضافه کرده و بگذارید ۱۰-۱۵ دقیقه خوب دم بکشد و پس از آن آن را میل کنید.

می‌توانید در ۵ دقیقه آخر قدری چای سبز یا دارچین نیز به دمنوش تان اضافه کرده و میل کنید.

دمنوش مریم گلی برای کاهش استرس استرس یکی از عوال با اهمیت ترشح هورمون کورتیزول در بدن و تحریک اشتها می‌باشد. در این میان مریم گلی یکی از گیاهان مفید برای کاهش می‌باشد.

این گیاه با آرام کردن ذهن و بدن و تقویت بدن می‌تواند برای کاهش وزن نیز مفید باشد.

مواد لازم برای تهیه‌ی نوشیدنی قهوه سبز

۱۰ گرم قهوه سبز
۱۵۰ میلی لیتر آب گرم
در صورت تمایل عسل برای شیرینی

طرز تهیه قهوه سبز جهت لاغری:
یک قاشق چای خوری گیاه مریم گلی را به آب داغ اضافه کرده و پس از ۱۰-۱۵ دقیقه آن را نوش جان کنید. نیز بسیار مفید می‌باشد، اما از استفاده بیشتر از اندازه آن خود داری کنید. ۱۰.

دمنوش قهوه مرجع قابل ملاحظه ای از کافئین هست که اغلب به عنوان یک عنصر کلیدی در زیادی از قرص‌های رژیمی شناخته می‌شود تحقیقات نشان داده که کافئین می‌تواند سوخت و ساز بدن را ۳ تا ۱۱% افزایش دهد.

کافئین با افزایش متابولیسم بدن به چربی سوزی کمک می‌کند، علاوه بر این باعث تقویت موقت انرژی و هشیاری می‌شود به این معنی که می‌توانید برای مدت بیشتری ورزش کنید بدون اینکه خسته شوید.

اما متخصص ها خاصیت لاغر کنندگی قهوه سبز را به کلروژنیک اسید موجود در آن نسبت داده اند.

خوب ترین زمان استفاده قهوه سبز برای لاغری
پژوهش ها زیادی درباره کلروژنیک اسید و اثربخشی آن به عنوان مکمل کاهش وزن وجود ندارد. تحقیقات جدید نشان می‌دهد عصاره‌ی قهوه سبز می‌تواند به لاغری و کاهش وزن کمک کند.

یک مطالعه نمایش داد کسانی که قهوه سبز استفاده می‌کنند ۳ تا ۵ پوند زیادتر از کسانی که قهوه سبز نخوردند وزن از دست داده اند.

۱۱. دمنوش زیره
کلروژنیک اسید قهوه سبز می‌تواند با کاهش قند خون و جلوگیری از افزایش سنتز چربی باعث کاهش وزن گردد، علاوه بر این اعتقاد بر این هست که اسید کلروژنیک جذب چربی از غذا را کاهش می‌دهد و متابولیسم چربی سوزی را فعال می‌کند. ابتدا لوبیای قهوه سبز را به مدت ۲۴-۴۸ ساعت در آب بخیسانید، پس از آن آبکشی کرده و آن را روی اجاق قرار داده و بجوشانید.

طرز تهیه دمنوش زیره:
از روی حرارت بردارید و ۱۵ دقیقه بگذارید همان گونه بماند تا دم بکشد.

نوشیدنی قهوه سبز شما آماده هست، آن را بچشید اگر غلظت بالایی دارد با اندکی آب رقیق کنید و اگر دوست دارید شیرین باشد از عسل استفاده کنید.