گروه: آشپزی
تاریخ: ۱۰:۱۶ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
دسر های پرتقالی؛ وافل و بستنی یا کیک و شربت؟

برترین‌ها- الهام مظفری: : در ادامه آموزش‌های پاییزی، امروز طرز تهیه چند دسر پرتقالی را برایتان آماده کرده ایم که امید داریم از آن‌ها لذت ببرید. کیک پوند پرتقالی مواد لازم: سه چهارم پیمانه کره نرم شده سه چهارم پیمانه آرد جو نصف قاشق چایخوری نمک یک و نیم پیمانه شکر یک قاشق چایخوری وانیل […]

برترین‌ها- الهام مظفری: : در ادامه آموزش‌های پاییزی، امروز طرز تهیه چند دسر پرتقالی را برایتان آماده کرده ایم که امید داریم از آن‌ها لذت ببرید.

کیک پوند پرتقالی

مواد لازم:

سه چهارم پیمانه کره نرم شده سه چهارم پیمانه آرد جو نصف قاشق چایخوری نمک یک و نیم پیمانه شکر یک قاشق چایخوری وانیل یک پیمانه پودر قند یک و یک چهارم پیمانه آرد آسان یک و نیم قاشق چایخوری بیکینگ پودر یک عدد پرتقال ۱۱۰ گرم پنیر خامه‌ای ۳ عدد تخم مرغ بزرگ

دسرهای پرتقالی؛

طرز تهیه:   ۱. در یک کاسه آردها، بیکینگ پودر و نمک را هم بزنید. پوست نصف پرتقال را با پوست‌کن بکنید و سه قاشق چایخوری از آب آن را نگه دارید.

۲. پوست پرتقال را با شکر در مخلوط کن بریزید تا تماما ترکیب گردند. ۲. در یک کاسه دیگر، کره و پنیرخامه‌ای را با درجه متوسط همزن، هم بزنید تا یکدست گردند. مخلوط پرتقال-شکر را اضافه کنید و هم بزنید تا روشن و پف کرده گردد (حدود ۵ دقیقه). وانیل و تخم مرغ را هم اضافه کرده و با سرعت متوسط هم بزنید.   ۳. مخلوط آرد را اضافه کنید و با درجه کم هم بزنید تا ترکیب گردند. خمیر را داخل قالب بریزید و روی آن را صاف کنید.   ۴.
وافل با پنیر و مرکبات   مواد لازم: دو پیمانه آرد یک چهارم پیمانه شکر نصف قاشق چایخوری نمک یک چهارم پیمانه کره نرم شده اسپری روغن دو عدد پرتقال خونی اسلایس شده ۴ عدد نارنگی اسلایس شده یک و نیم قاشق چایخوری بیکینگ پودر یک و نیم پیمانه شیر یک عدد تخم مرغ بزرگ یک و نیم پیمانه پنیر ریکوتا ۲ عدد پرتقال اسلایس شده عسل به مقدار لازم

دسرهای پرتقالی؛

طرز تهیه:

۱. پس از پخت اذن دهید ۳۰ دقیقه سرد گردد پس از قالب درآورید. در یک کاسه، پودرقند و آب پرتقال را ترکیب کنید و روی کیک بریزید. می‌توانید پوست رنده شده نیمه دیگر پرتقال را هم روی آن بپاشید.

۲. ۱. در یک کاسه بزرگ آرد، شکر، بیکینگ پودر و نمک را ترکیب کنید.

۳. در یک کاسه متوسط شیر و کره و تخم مرغ را هم بزنید.

بستنی پرتقالی

مواد لازم:

۸ عدد زرده تخم مرغ بزرگ یک چهارم قاشق چایخوری نمک ۶ نوار پوست پرتقال یک پیمانه شکر دو پیمانه شیر دو پیمانه خامه

دسرهای پرتقالی؛

طرز تهیه:

۱. مخلوط شیر را داخل مخلوط آرد بریزید و هم بزنید تا ترکیب گردند. اذن دهید خمیر ۲۰ دقیقه بماند.

۲. مخلوط روی حرارت متوسط قرار دهید و دائما با یک قاشق چوبی هم بزنید تا اندکی غلیظ گردد و قاشق را به صورت یکنواخت بپوشاند و حالت کشی پیدا کنید (۱۰ تا ۱۲ دقیقه)

این مطلبو از دست ندید!  طرز تهیه یک کیک خوشمزه ویژه گیاهخواران

۳.

۴. ۳. در یک ماهیتابه متوسط، زرده‌های تخم مرغ، شکر و نمک را هم بزنید. مخلوط روی حرارت متوسط قرار دهید و دائما با یک قاشق چوبی هم بزنید تا اندکی غلیظ گردد و قاشق را به صورت یکنواخت بپوشاند و حالت کشی پیدا کنید (۱۰ تا ۱۲ دقیقه)۳.

مارمالاد پرتقال کلاسیک

مواد لازم:

۸ عدد پرتقال (۶ پرتقال خرد شده با پوست و دو عدد پرتقال اسلایس شده) یک و نیم لیتر آب ۲ عدد لیموی اسلایس شده نازک شکر

دسرهای پرتقالی؛

طرز تهیه:

۱. پوست پرتقال را به مخلوط اضافه کرده و هم بزنید. ۵ پس از آن در ظرف را ببندید و اذن دهید ۳۰ دقیقه بماند. ۴.

۲. مخلوط را در یک کاسه که روی یخ قرار دارد الک کنید. پس از آن مخلوط را داخل ظرف پلاستیکی بریزید و داخل فریزر بگذارید.

۳. در یک ماهیتابه بزرگ آب و پرتقال‌های پوست‌دار را بریزید تا جوش بیاید. ۵ دقیقه بپزید. در مخلوط پرتقال را بردارید و روی حرارت متوسط به بالا بگذارید تا اندکی جوش بزند.

کیک بادام و پرتقال

مواد لازم:

۲ عدد پرتقال کوچک تمیز شسته شده ۴ عدد تخم مرغ ۵۰ گرمی ۲۲۰ گرم پودر قند ۱۰۰ گرم پودر بادام یک قاشق چایخوری وانیل ۸۰ گرم آرد کامل ۷۵ گرم آرد

مواد لازم برای شربت پرتقال:

آب و پوست یک عدد پرتقال ۱۲۵ میلی لیتر یا نصف پیمانه آب پوست پرتقال مازاد برای تزئین

دسرهای پرتقالی؛

طرز تهیه:

۱. حدود ۲۰ دقیقه بپزید تا کلفت‌ترین پوست‌ها هم نرم گردند. مخلوط را پیمانه کنید و دو مرتبه به ماهیتابه بازگردانید. به ازای هر پیمانه از مخلوط، سه چهارم پیمانه شکر اضافه کنید. مخلوط را بجوشانید و گاهی هم بزنید.

۲. حدود ۲۰ دقیقه بپزید.

۳. پرتقال‌ها را در یک ماهیتابه متوسط قرار داده و روی آن آب بریزید. حرارت را کم کنید و حدود دو ساعت بپزید یا تا وقتی پرتقال‌ها تماما نرم گردند. پس از آن آبکش کنید و کنار بگذارید تا تماما سرد گردند.

۴. ۴۵ ۱۰ پرتقال‌ها را در یک مخلوط کن بریزید تا تماما پوره گردند.

۵. پس از آن در کاسه بریزید و کنار بگذارید. با همزن برقی تخم مرغ‌ها و شکر را در یک کاسه بزرگ روی حرارت متوسط به بالا، ۸ تا ۱۰ دقیقه ترکیب کنید تا مخلوط غلیظ و روشن گردد. با یک قاشق فلزی بزرگ، پودر بادام و وانیل را اضافه کنید.

۶. پوره پرتقال را هم اضافه کنید و هم بزنید تا تماما ترکیب گردند. آرد‌ها را افزوده و ترکیب کنید.