گروه: آشپزی
تاریخ: ۱۸:۱۶ :: ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
دسری بسیار مقوی برای افطار + طرز تهیه

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، شله خرمایی خیلی مقوی و خوشمزه و سالم است و در شهر‌های جنوبی درست می‌شود، این دسر را به علت طبع گرم آن بیشتر در فصل‌های سرد سال درست می‌کنند. در کشور‌های عربی هم درست می‌شود که به آن عصیده می‌گویند. طرز […]

دسری بسیار مقوی برای افطار + طرز تهیهبه گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، شله خرمایی خیلی مقوی و خوشمزه و سالم است و در شهر‌های جنوبی درست می‌شود، این دسر را به علت طبع گرم آن بیشتر در فصل‌های سرد سال درست می‌کنند.

در کشور‌های عربی هم درست می‌شود که به آن عصیده می‌گویند.

طرز تهیه شله خرمایی:

یک لیوان تا یک و نیم لیوان پر خرما را با سه لیوان آب جوش بگذارید تا نرم شود و بعد در مخلوط کن یا با گوشتکوب برقی خوب پوره کتید.

یک لیوان آرد که بهتر است سبوسدار باشد را تفت دهید تا طلایی شود، به رنگ نخودچی شود. سپس آرد را به پوره خرما اضافه کنید و سریع هم بزنید در این مرحله اگر دوست دارید حدود ۳۰ گرم کره یا سه تا چهار قاشق روغن اضافه کنید.

در صورت تمایل حدود ۲ قاشق گلاب اضافه کنید و سریع هم بزنید اگر موادتان سفت بود آب جوش اضافه کنید تا به غلظت مثل فرنی برسد نباید مثل حلوا سفت و خودش را جمع کند و از ظرف جدا شود به حالت فرنی که در آمد از روی حرارت بردارید و آماده سرو است بسیار مقوی و گرم کننده بدن در فصل سرما است اگر محیط بیرون خنک است که هیچ و گرنه حتما داخل یخچال نگهداری کنید، زیرا خرما در محیط گرم ترش می‌شود.

این مطلبو از دست ندید!  خسارت میلیاردی طوفان و باران به خرمای عنبرآباد

منبع: عصر ایران