گروه: مسافرت
تاریخ: ۲۲:۵۹ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۲

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از جمعه شب ایرنا، یک سخنگوی پلیس لندن اعلام نمود که مامورین واحد ضد تروریسم یک زن ۲۷ ساله را در فرودگاه هیترو دستگیری کردند.وی اضافه کرد:این زن به ظن برنامه ریزی برای کارهای تروریستی به استناد ماده ۵ قانون مقابله با تروریسم دستگیری شده هست و تحقیقات […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از جمعه شب ایرنا، یک سخنگوی پلیس لندن اعلام نمود که مامورین واحد ضد تروریسم یک زن ۲۷ ساله را در فرودگاه هیترو دستگیری کردند.
وی اضافه کرد:این زن به ظن برنامه ریزی برای کارهای تروریستی به استناد ماده ۵ قانون مقابله با تروریسم دستگیری شده هست و تحقیقات همچنان ادامه دارد.
طبق گزارشهای منتشرشده، فرد مظنون به بازداشتگاه پلیس جنوب لندن جابه جا شده هست.

انگلستان در سال گذشته صحنه ۵ حمله تروریستی بوده که به دنبال آن ده ها تن کشته و صدها نفر مجروح گردیدند.
سطح اخطار امنیتی در این کشور از سال ۲۰۱۴ و هم زمان با همکاری انگلستان در حمله های هوایی بر علیه داعش در عراق به سطح 'شدید' (سطح چهار از مجموع پنج سطح ) دست یافته که بدین مفهوم هست حمله تروریستی در این کشور به شدت ممکن هست.
درصورتی که وضعیت امنیتی جزیره به بدترین حالت خود برسد، سطح اخطار امنیتی به سطح «بحرانی» می رسد و این بِدان معناست که «وقوع یک حمله قریب الوقوع تروریستی انتظار می رود.»
»بر اساس این گزارش، «مارک پیتر رولی» فرمانده یگان مقابله با تروریسم پلیس لندن نیز اعلام نموده که ماه مارس (اسفند/فروردین) آینده از مقام خود استعفا خواهد کرد، که این مسئله توان دارد در شرایط کنونی بسیار حساس باشد.
شبد**اروپام ** هـ ن **۱۰۱۰
انتشار:حسن معظمی