تاریخ: ۱۴:۴۹ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴

وی تبیین کرد: تیم‌های بهداشتی در روستاها و شهرها فعال می باشند و مردم هم ضروری هست مراعات کنند و شماری از احشام زیر آوار قرار دارند و ضروری هست سم‌پاشی‌هایی در این زمینه صورت بگیرد. وزیر بهداشت با اظهار اینکه در هفته اول ضروری هست آب با تانکر در اختیار مردم قرار گیرد، دنبال […]

وی تبیین کرد: تیم‌های بهداشتی در روستاها و شهرها فعال می باشند و مردم هم ضروری هست مراعات کنند و شماری از احشام زیر آوار قرار دارند و ضروری هست سم‌پاشی‌هایی در این زمینه صورت بگیرد.

وزیر بهداشت با اظهار اینکه در هفته اول ضروری هست آب با تانکر در اختیار مردم قرار گیرد، دنبال کرد: هلال‌احمر و استانداری کرمانشاه تلاش‌هایی را در این زمینه شروع کرده‌اند و در کل وظیفه های که برعهده ما بوده، انجام شده یا در حال انجام هست.

قاضی‌زاده هاشمی با اهتمام بر اینکه ضروری هست توجه ضروری را انجام دهیم تا آب و تغذیه مردم آلوده نباشد، گفت: افزون بر مراقبت‌های ضروری در زمینه تغذیه، ضروری هست کنترل‌های بهداشتی هم صورت بگیرد.

ما همه تلاشمان را برای اینکه این اتفاق در حوزه بهداشت و معالجه نیفتد، به کار می‌گیریم.
وزیر بهداشت با اظهار اینکه تقسیم کار مطلوبی در حوزه بهداشت و معالجه انجام شده هست، گفت: معاونینم به صورت مدام در مناطق زلزله‌زده به سر می برند و دانشگاه علوم دکتری کرمانشاه نیز در این زمینه عالی درخشید.
قاضی‌زاده هاشمی در جواب به پرسشی در مورد اینکه آیا مشکلات کم بودن دوا در این مناطق وجود دارد یا خیر، گفت: خیر در این مناطق مشکل کم بودن دوا نداریم.
وی در جواب به اینکه آیا تدابیری برای مریض ها سرطانی و جانبازان شیمیایی که در این زلزله مبتلا سانحه شده‌اند، اندیشیده شده است؟ گفت: انجمن‌هایی که حوزه فعالیت‌شان مرتبط به مریض ها کلیوی، سرطانی و …
هست، فعال شده‌اند و خدمات از مسیر آنها انجام می‌شود، یعنی کانون فعالیت خود مردم و انجمن‌ها می باشند.
وزیر بهداشت تبیین کرد: در ۴۸ ساعت اول به سبب آسیب‌هایی که به جنبه روحی به مردم وارد شده بود، و بستگانشان زیر آوار بودند، طبیعی هست که این مسائل به مطلوبی اداره نمی‌شود، ولی حالا امور ساماندهی شده هست.

مرجع:باشگاه خبرنگاران