گروه: زنان
تاریخ: ۱۷:۵۹ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
در مسئله اقلیت های مذهبی یزد متاسفانه زیاده روی و بزرگنمایی شده است/برخی افتخار نکنند که اقلیت ها آن ها را تایید می کنند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزد رسا، امام جمعه یزد و نماینده ولی فقیه در استان در جمع اعضای ستاد دهه فجر استان یزد، دهه فجر را یادآور تحول بزرگ سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و دینی دنیا دانست و گفت: انقلاب اسلامی بدون عنایت خداوند و رهبری […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزد رسا، امام جمعه یزد و نماینده ولی فقیه در استان در جمع اعضای ستاد دهه فجر استان یزد، دهه فجر را یادآور تحول بزرگ سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و دینی دنیا دانست و گفت: انقلاب اسلامی بدون عنایت خداوند و رهبری امام خمینی(ره) و تبعیت ملت ایران امکان پذیر نبود.

آیت الله محمد رضا ناصری افزود: انقلاب الهی اسلامی ایران، انقلاب دگرگونی بشریت و قرار دادن مردم ایران و دیگر کشورهای مسلمان در مسیر تعالی انسانی بود و آشنایی انسان‌ها با ذات بشری و خوی الهی مهمترین دلیل دشمنی مستکبران جهان با انقلاب اسلامی ایران است.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به این مطلب که هر انقلابی دارای آرمان و اندیشه ای است خاطر نشان کرد: دشمن در تلاش است تا به آرمان های انقلاب ما خدشه وارد کند.

آیت الله ناصری در بخش دیگری از سخنانش گفت: تمام اقشار مختلف جامعه موظفند مردم را با مفهوم واقعی انقلاب آشنا کنند چرا که ایجاد حرکت فرهنگی در راستای تبیین اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی،‌ به منظور درک صحیح انقلاب از ضروریات مراسمات دهه فجراست.

وی حرکت انقلاب را یک حرکت فرهنگی خواند و افزود: باید مسئولان در تبیین آرمان های امام و انقلاب به نسل جوان همت کنند چرا که اگر در ملتی روح عزت و استقلال نهادینه شود نسبت به دسیسه های دشمن نفوذ ناپذیر خواهد شد.

امام جمعه یزد با اشاره به برگزاری جشنواره فیلم دهه فجر در یزد خاطر نشان کرد: تلاش شود در این جشنواره  فیلم هایی به نمایش گذاشته شود که به معرفی انقلاب و اهداف امام پرداخته شده باشد و هنرمندان باید در تولید آثار هنری و نمایشی ویژه ایام الله دهه فجر دقت داشته باشند.

آیت الله ناصری در بخش دیگری از سخنان خود گفت:برخی مسئولان گاهی در برخی مسائل زیاده روی می کنند مثلا در زمان جنگ تحمیلی مسئله فلسطین مطرح شد بطوریکه همه روزنامه ها و فضاهای کشور به مسئله فلسطین رفت.

امام جمعه یزد افزود: امام در همان زمان هشدار دادند که چه خبر است؟ فلسطین از کربلا و بغداد می گذرد و شما باید اول جنگ را درست کنید بعد به مسئله فلسطین بپردازید.فلسطین جای خودش و باید حمایت شود اما نباید از مسئله جنگ و امور داخلی غافل شد.

آیت الله ناصری تصریح کرد: امروزه نیز گاهی در برخی مسائل زیاده روی می شود مثلا در مسئله اقلیت های مذهبی گاهی برای اینکه بیان شود این اقلیت ها آزاد هستند متاسفانه عده ای آن ها را بزرگ می کنند و با برگزاری مراسم های پی در پی شور این قضیه را در می آورند.

نماینده ولی فقیه با بیان اینکه در کل ۵هزار زرتشتی در یزد زندگی می کنند ادامه داد: یک میلیون و ۱۵۰ هزار نفر جمعیت استان است اما با این تحرکات این اقلیت ها بر جامعه اسلامی مسلط می شوند.

وی افزود: تنها دیروز ۱۰ فروردین ماه بیش از ۱۲ مکان در یزد با جمعیت انبوهی جشن سده گرفتند. آیا این ها همه زرتشتی هستند؟

آیت الله ناصری تأکید کرد: اگر اقلیت های زرتشتی می خواهند کاری هم بکنند در حصار و حیطه خودشان انجام دهند و بعد هم برخی افتخار نکنند که این اقلیت آن ها را تایید می کنند.

امام جمعه یزد خطاب به برخی مسئولان استان گفت: نمی گوییم با آن ها بد باشید اما دیگر دین ان ها را ترویج نکنید چراکه ترویج ان کفر و بت پرستی است.

نماینده ولی فقیه با انتقاد از بد جلوه دادن فضای گردشگری یزد عنوان کرد: جمعه ها هر دفعه از جلو آتشکده رد می شوم می بینم چند اتوبوس ایستاده و عده ای هم برای دیدن آتشکده در آمد وشد هستند که متاسفانه بعضی ها هم در این مسئله تاثیر پذیر شده اند.

وی با بیان اینکه لزومی بر ترویج دین زرتشت نیست ادامه داد: ما قصد جنگ با کسی نداریم هرچند که اگر بخواهیم طبق اسلام عمل کنیم این اقلیت ها باید جزیه بدهند اما تحت لوای اسلام و انقلاب هستند.

آیت الله ناصری با بیان اینکه در بوق و کرنا کردن دین زرتشت کار درستی نیست تاکید کرد: در تمام نشریات گردشگری استان اول چیزی که به گردشگران معرفی می شود آتشکده زرتشتیان و چک چک زرتشتیان است برای چه؟ و جالب است که این ها را هم جز افتخارات ملی می دانند.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد رعایت حجاب توسط بانوان را مصداق حفظ کرامت زن دانست و افزود:  برخی می گویند حجاب محدودیت است در حالی حجاب نیز مانند سایر قوانین زندگی برای تعالی و حفظ کرامت انسان به ویژه زن  در جامعه است.

ناصری ادامه داد: همانگونه که انسان نمی تواند هر نوع غذایی را بخورد چرا که سلامت جسم او را به خطر می اندازد بنابراین هر نوع عمل و رفتاری را نیز نمی تواند از خود بروز دهد و سلامت جامعه را خدشه دار کند.

وی در خصوص حرف و حدیث های دوچرخه سواری بانوان هم اظهار داشت: ما با دوچرخه سواری بانوان مخالف نیستیم بلکه از مسئولین می خواهیم شرایط این امر را در پارک بانوان فراهم آوردند اما امکان اینکه بانوان بخواهند در معابر عمومی به این کار دست بزنند و جود ندارد چرا که این اقدام از یک سو موجب سواستفاده برخی از خناسان و زیر سوال رفتن کرامت بانوان می شود و از سوی دیگر برخی بانوان شرکت کننده حجاب خود را به درستی رعایت نمی کنند.

ناصری استفاده از ظرفیت فضای مجازی را از ضرورت‌های تدوین شده در برنامه‌های دهه فجر دانست و ابراز داشت: در دهه فجر تمام مجالس باید به جلسات تبیینی دهه فجر تبدیل شوند.

امام جمعه یزد تاکید کرد: اعضای ستادهای دهه فجر مسیر مشارکت جوانان در اجرای برنامه‌های این دهه را باز کنند چرا که  آشنا کردن نسل جدید با ارزش‌های انقلاب اسلامی و ابعاد مختلف امام خمینی(ره) از مهمترین رسالت های مسئولان در مراسمات بزرگداشت دهه فجر است.

نماینده ولی فقیه در استان در بخش دیگری از سخنان خود قانون زندگی انسان را مسیری برای سالم زیستن انسان دانست و ادامه داد: انسان‌ها برای این که از گزند توطئه‌های شوم در امان باشند باید تابع هنجاری‌های رفتاری، دینی و اجتماعی باشند.

امام جمعه یزد در پایان از مسئولان نیزخواست در برنامه ها و اقدامات خود مصالح جامعه و قوانین دین مبین اسلام را در نظر گرفته و با اقداماتی خاص شرایط انحطاط اخلاقی جامعه را فراهم نیاورند.