تاریخ: ۱۶:۳۷ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شفاف، این شاخص تعداد کل افراد کشته‌شده در تصادفات جاده‌ای را در هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در کشورهای جهان نشان می‌دهد. براساس آخرین آمار سازمان بهداشت جهانی، «اریتره» یکی از خطرناک‌ترین کشورهای جهان برای رانندگی است. این کشور با نرخ ۴/۴۸ مرگ و میر در تصادفات […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شفاف، این شاخص تعداد کل افراد کشته‌شده در تصادفات جاده‌ای را در هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در کشورهای جهان نشان می‌دهد. براساس آخرین آمار سازمان بهداشت جهانی، «اریتره» یکی از خطرناک‌ترین کشورهای جهان برای رانندگی است. این کشور با نرخ ۴/۴۸ مرگ و میر در تصادفات جاده‌ای در ازای هر ۱۰۰ هزار شهروند در سال در جایگاه اولین کشورها در کشتار و تصادفات رانندگی و جاده‌ای قرار می‌گیرد. کشورهایی با رنگ روشن کشورهای امن برای رانندگی هستند و کشورهایی که با رنگ تیره به نمایش درآمده‌اند، کشورهای ناامن برای رانندگی محسوب می‌شوند. بعد از اریتره، لیبی و عراق نیز به ترتیب با نرخ مرگ و میر جاده‌ای ۵/۴۰ و ۵/۳۱ به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در فهرست خطرناک‌ترین کشورهای جهان قرار دارند. اگرچه لیبی می‌تواند برای مردم جهان عاری از ویژگی‌های گردشگری باشد، اما تایلند با نرخ مرگ و میر جاده‌ای ۱/۳۸ و آفریقای جنوبی با مرگ و میر ۹/۳۱ به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در شمار محبوب‌ترین مقاصد گردشگری جهان محسوب می‌شوند. آمار جالب دیگری که در این گزارش می‌توان به آن استناد کرد در مورد آمریکای شمالی است. رانندگی در آمریکا ۲ برابر خطرناک‌تر از رانندگی در کاناداست. پرتغال نیز کمتر از سایر کشورهای اروپای غربی برای رانندگی امن محسوب می‌شود.
اکوادور، ویتنام، برزیل، پاراگوئه، کنیا و لائوس نیز در شمار پرخطرترین کشورهای جهان برای رانندگی محسوب می‌شوند. (آمار مرگ و میر جاده‌ای این کشورها در ادامه مطرح شده است)
تعریف شاخص: این شاخص تعداد کل افراد کشته‌شده در تصادفات جاده‌ای را در هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در کشورهای جهان نشان می‌دهد.
اما شاید باورش سخت باشد که در کشور کوچکی مانند مالدیو با امنیت زیادی رانندگی خواهید کرد. در این کشور نرخ مرگ و میر جاده‌ای ۹/۱ مرگ به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر خواهد بود. هرچند روبه‌راه نبودن شرایط جاده‌ها و زیرساخت‌های اولیه به افزایش این رقم کمک کرده است.
نروژ (۹/۲)، دانمارک (۳)، سوئد (۳)، سوئیس (۴/۳) و بریتانیا با نرخ (۵/۳) مرگ و میر جاده‌ای به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در شمار امن‌ترین کشورهای جان محسوب می‌شوند.خطر رانندگی در آمریکا ۲ برابر کاناداست.
خطرناک‌ترین کشورهای جهان برای رانندگی
اریتره: ۴/۴۸ مرگ به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر
جمهوری دومنیکن: ۷/۴۱
لیبی: ۵/۴۰
تایلند: ۱/۳۸
ونزوئلا: ۲/۳۷
نیجریه: ۷/۳۳
آفریقای جنوبی: ۹/۳۱
عراق: ۵/۳۱
گینه بیسائو: ۲/۳۱
عمان: ۴/۳۰
کشورهای امن جهان برای رانندگی
سن مارینو: با نرخ مرگ و میر صفر در تصادف جاده‌ای به ازای ۱۰۰ هزار نفر
سن مارینو، کشوری در جنوب اروپا در نزدیکی ایتالیاست و در بخش شرقی کوه‌های آپنین واقع شده است.
میکرونِزی: ۸/۱،یکی از ۳ مجمع‌الجزایر بزرگ اقیانوس آرام و از مناطق قاره اقیانوسیه است.
مالدیو: ۹/۱
نروژ: ۹/۲
سوئد: ۳
دانمارک: ۳
سوئیس: ۴/۳
انگلستان: ۵/۳
منبع:هفته نامه سلامت

این مطلبو از دست ندید!  به چه سبب شناخت الهی مشروط به شناخت «حجّت الهی» در زمین است؟ +معرفی راه های شناخت پروردگار
برچسب ها: , , ,