تاریخ: ۲۳:۵۹ :: ۱۳۹۶/۱۱/۲۲

صراط: دانستن در مورد قوانین و رسم های خاص هر سرزمین پیش از هر سفر به شما به عنوان یک گردشگر، کمک می کند تا امنیتتان محافظت شده و دچار مشکل نشوید. به گزارش راهنمای سفر من به نقل از برنا، گرچه بعضی از قوانین و رفتارها جهانی می باشند اما عده ای نیز وجود […]

صراط: دانستن در مورد قوانین و رسم های خاص هر سرزمین پیش از هر سفر به شما به عنوان یک گردشگر، کمک می کند تا امنیتتان محافظت شده و دچار مشکل نشوید.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از برنا، گرچه بعضی از قوانین و رفتارها جهانی می باشند اما عده ای نیز وجود دارند که ویژه بعضی از کشورها می باشند.

استفاده از سیگار الکترونیکی در امارات متحده عربی ممنوع هست.

پوشیدن لباس “استتار” پوشیدن لباس “استتار” در بارابادوس کشوری جزیره ای در شمال شرق ونزوئلا- حتی برای کودکان هم ممنوع هست.

در کشور سنگاپور آوردن حیوانات خانگی در مکان های عمومی ،ریختن آشغال، جویدن آدامس و خوردن و آشامیدن در حمل و نقل عمومی، ممنوع هست.

گذاشتن پا روی صندلی و میز در تایلند فحش محسوب می گردد.دست زدن به سَر اشخاص در این کشور ممنوع هست و منحصرا راهبان بودایی اذن این کار را دارند.

در چین هرگز برای چای خود شیر درخواست نکنید.

در ایتالیا با دست غذا نخورید،حتی پیتزا!

انعام دادن در آمریکا رسمی ابدی هست در نتیجه هرگز میز خود را بدون انعام ترک نکنید.

استفاده از نشانه ها و سلام دادن نظیر نازی ها به هر شکلی در آلمان ممنوع هست و عواقبی چون تا ۵ سال زندان به دنبال دارد.

این مطلبو از دست ندید!  فیلم/ خطرهای یک دَبه ماست در طبیعت!

 

دست دادن با جنس مخالف در بیشتر نقاط هند ممنوع هست.در فرودگاه ،ایستگاه راه آهن و منطقه های نظامی ، دوربین حمل نکنید!

در فرودگاه ،ایستگاه راه آهن و منطقه های نظامی ، دوربین حمل نکنید!به هر گوشه ای از اتریش که سفر می کنید،پاسپورت خود را همراه دارا باشید.

در سوئیس نمی شود به هر کسی رز قرمز داد و گل لی لی سفید منحصرا برای مراسم ختم استفاده می شوید ،ضمن اینکه تعداد گل ها باید عدد فرد باشد.

بومیان نیوزیلند دوست ندارند در مورد تشابه لهجه شان با استرالیایی ها چیزی بشنوند!

در روسیه اهتمام کنید همیشه پول نقد همراه دارا باشید در زیادی از نقاط روسیه کارت اعتباری پذیرفته نمی شود.در روسیه گل ها را به تعداد زوج انتخاب نکنید! زیرا تعداد زوج گل ها برای مراسم خاکسپاری استفاده می شود.

در شیلی ،خوردن غذا با دست فحش آمیز هست حتی برای خوردن همبرگر و چیپس!

در صورت سوار شدن در آسانسور در توکیو در سمت چپ بایستید و در اوساکا در سمت راست قرار بگیرید!