تاریخ: ۱۵:۲۴ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
در ارائه «تنهایی  پرهیاهو» حیا هست؟!

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از مشرق، ، تئاتر تنهایی پر هیاهو نوشته «بـُهومیل هرابال» روی صحنه رفته هست و متاسفانه آنطور که در تصویر های انتشار یافته شده این ارائه می توان نگاه کرد بازیگر خانم، روی صحنه خلال اجرا، لباس های نامناسبی به تن دارد. وضع ارائه چنان بد هست که […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از مشرق، ، تئاتر تنهایی پر هیاهو نوشته «بـُهومیل هرابال» روی صحنه رفته هست و متاسفانه آنطور که در تصویر های انتشار یافته شده این ارائه می توان نگاه کرد بازیگر خانم، روی صحنه خلال اجرا، لباس های نامناسبی به تن دارد. وضع ارائه چنان بد هست که طی یادداشتی در سایت اصلاح طلب آینه نیوز به انتقاد وسیع ای از این ارائه پرداخته هست:

وضع ارائه چنان بد هست که طی یادداشتی در سایت اصلاح طلب آینه نیوز به انتقاد وسیع ای از این ارائه پرداخته هست: جدا از وضع کیفی آثار ارائهی که بعضی در مقایسه با آثار نازل سینمایی از درجه بالاتری بهره مند می باشند، متاسفانه محیط تئاتر کشور به خصوص در سال های موخر به نوعی شده هست که از نحوه پوشش بازیگران تا نوع ارتباطات و شکل داستانی ارائه ها کمترین قرابتی با فرهنگ و آئین مذهبی و ملی ایرانیان ندارد.

   جدا از گرایش اکثر از حد دلائل ارائهی برای بکارگیری از بازیگران چهره سینمایی و تلویزیونی که یکی از راهکارهای جذب بیننده از سوی آن ها به تعداد می آید. نوع پوشش و حتی شکل تبلیغات و احداث هیاهو مسیر های دیگری برای دعوت مخاطبان به سالن های تئاتر به تعداد می آید و با دقت به این که جنس و طبقه مخاطبان تئاتری با مخاطبان سالن های سینما متمایز هست و این  ارائه ها گاه به سبب سالن های کوچک در تعداد ارائه های محفلی قرار می گیرند، طبق مرسوم بازتاب چندانی هم در رسانه های متفاوت و از جهت انتقادی پیدا نمی کنند و تنها چند رسانه محدود عمل به بازتاب خبر ها و نقدها و یادداشت هایی در مورد آثار ارائهی روی صحنه کرده و عمده رسانه ها و به خصوص خبرگزاری ها با وجود بنیه پولی شایستهی که دارند، تنها از شیوه همواره مرسوم بازتاب خبر ها ارتباطات عمومی ها بهره می برند و به عبارتی خوب تر تنها فعالیت رسانه های فوق، کپی کردن خبر دریافتی روی صفحه ملاقاتی رسانه شان می باشد!

این مطلبو از دست ندید!  طبیعت زیبای "خمام" + عکس ها

ارائه «تنهایی پرهیاهو» که برداشتی از رمان معروفی به همین نام نوشته بـُهومیل هرابال هست، در حالی از روز دوشنبه اجرایش را شروع کرد که چه در وقت تمرینات و چه در پوستر طراحی شده و چه در اجرا شاهد اتکای ارائه به تن پوش شدن بازیگر خانم معروف اش برای جذب بیننده هستیم. «

ارائهی به نویسندگی چهره ای آشنا چون «حسین پاکدل» و به کارگردانی «امیرکاوه آهنین جان» که به ابزار بازی در آثار ارائهی و چند حاضر بودن محدود در حوزه سینما شناخته می شود و حال در دومین تجربه فعالیت اعمالی با گروه تئاتر سولو، طبق متن اقتباسی از اثر ادبی معروفی در صدد عرضه ارائهی پُرمخاطب در تالار ایرانشهر هست. محیطی که نشان دهنده دوران سرکوبی فرهنگی از طریق حکومت کمونیستی چکسلواکی گذشته هست ولی دلائل ارائه جهت بازی با قوه تعلیق بیننده، مدعای عرضه ارائهی وحشت زا می کنند.

باید نگاه کرد تا چه میزان شاهد سکوت موجود از سوی رسانه ها و مسئولان فرهنگی در ازاء عدم تعهد ارائه ها به اصول و قواعدی اخلاقی و نگاهی حیاورزانه می باشیم و وضع نامناسب سودی ارائه ها و عدم وجود موانعی در نحوه پوشش بازیگران بالاخره محیط تئاتری کشورمان را به کدام طرف می کشاند!