تاریخ: ۱۰:۰۸ :: ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
دریاچه ۲.۵ هکتاری چورت مقصد هزاران گردشگر

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،   محمدی یکی از مسافران استان شهر قم که برای نخستین بار به این منطقه آمده هست، می‌گوید: داشتیم به سمت دریاچه چورت می‌رفتیم، متاسفانه به علت اینکه جاده سنگلاخی هست لاستیک اتومبیل پنچر کرد. خانم کریمی که با اتومبیل شخصی اش به […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،  

محمدی یکی از مسافران استان شهر قم که برای نخستین بار به این منطقه آمده هست، می‌گوید: داشتیم به سمت دریاچه چورت می‌رفتیم، متاسفانه به علت اینکه جاده سنگلاخی هست لاستیک اتومبیل پنچر کرد.

خانم کریمی که با اتومبیل شخصی اش به این منطقه آمده هست، در صحبت با  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،  ، می‌گوید: ما یک گروه هستیم که به این نقطه توریستی رسیدیم و برای ادامه مسیر باید با نیسان به طرف دریاچه حرکت کنیم.

رجبی دهیار روستای چورت با بیان اینکه دریاچه‌ی چورت یا میانشه در ۱۰ کیلومتری روستای چورت قرار دارد، گفت: دریاچه با حدود ۲.۵ هکتاری چورت مقصد هزاران گردشگر

شاهکار هنرمندانه طبیعت در قلب جنگل‌های شمال ایران

۱۲

وی با اشاره به اینکه عمق و ابعاد دریاچه در طول سال و با توجه به میزان بارش‌های فصلی به صورت دایم تغییر می‌کند، اضافه کرد: شکل هندسی این دریاچه به صورت بیضی و بیشترین طول و عرض آن به ترتیب ۳۸۰ و ۱۴۰ متر مربع هست.۵ یکی از مسافران که از کرج برای تفریح به این دریاچه آمده، می‌گوید: تصویر این دریاچه را در اینترنت نگاه کردم و برای رسیدن به این نقطه تفریحی به سبب وجود راه ورودی نامناسب خیلی دشواری کشیدم.

وی با بیان اینکه دریاچه علی رغم ابزارها کم رفاهی از نظر سرسبزی و جنگل منظره بسیار زیبایی هست، اضافه کرد: علی رغم مسیر بد و ناهموار اگر دو مرتبه به مازندران سفر کنم مطمئنا مقصد سفرم این دریاچه می باشد.

حسنی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنعت های دستی و گردشگری مازندران با بیان اینکه دریاچه چورت یکی از انگشت شمار دریاچه‌های ایران هست که در دل جنگل قرار دارد و سد خاکی آن را ایجاد نکرد، گفت: این دریاچه در اثر عاملان محیطی ایجاد گردید و آفرود، ماهیگیری و قایق سواری، عکاسی از مناظر غرق در مه و درختان میان دریاچه از جاذبه‌های این منطقه گردشگری هست.۵ هکتاری چورت مقصد هزاران گردشگر

نبود ابزارها اولیه در دریاچه چورت

وی با اشاره به اینکه جاده ناهموار هست و هیچ گونه امکاناتی در اطراف دریاچه وجود ندارد، اضافه کرد: مسافران خرید‌های مورد احتیاج خود را در شهر انجام داده و تنها با خودرو‌های کمک دار به سمت دریاچه چورت حرکت کنند.

این مطلبو از دست ندید!  کوه‌های گلابدره با طبیعت دلنشین + فیلم

فصل بهار، تابستان و پاییز خوب ترین زمان برای دیدن دریاچه‌ی چورت یا میانشه هست، اما اگر از گردشگرانی هستید که تحمل سرمای زمستان را دارید و می‌توانید با دشواری مسیر کنار بیایید، فصل زمستان هم برای سفر به این نقطه و تجربه حال و هوای مختلف، یکی از خوب ترین گزینه‌ها هست.

یکی از دانش آموزانی که برای اردو به دریاچه چورت آمدند، در صحبت با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، احمدی رییس شورای اسلامی روستای چورت با اشاره به زیبایی‌های منحصر به فرد دریاچه چورت گفت: این دریاچه مقصد گردشگری ۴۰ هزار مسافر در سال هست.

برای رفتن به دریاچه چورت یا میانشه می‌توانید از جاده فیروزکوه به سمت مرکز مازندران حرکت کنید و مسیر ۲۵ کیلومتری ساری تا کیاسر را دنبال کنید.

بعد از دیدن تابلوی روستای چورت وارد مسیر فرعی می‌شوید و ۱۵ کیلومتر جلوتر به روستای چورت می‌رسید.

بیشتر از ۱۵ دریاچه در مازندران استعداد مبدل شدن به منطقه نمونه گردشگری را دارد که با سرمایه گذاری بخش خصوصی می‌شود این حجم را تقویت کرد.۵ هکتاری چورت مقصد هزاران گردشگر

چورت مقصد سفر گردشگران در تمام فصول سال

دریاچه چورت چهاردانگه ساری همه ساله میزبان مسافران بسیاری هست، منطقه بکری که ایجاد راه دسترسی مناسب و ابزارها اولیه می‌تواند علاوه بر جذب گردشگر باعث اشتغال اهالی روستا هم باشد.

آسان‌ترین مسیر دسترسی به دریاچه چورت

۵ هکتاری چورت مقصد هزاران گردشگر

 

مهسا اسبویی زنگیانی