تاریخ: ۱۴:۴۹ :: ۱۳۹۷/۰۸/۲۴
دریاچه های شگت آور اطراف تهران را بشناسید+ تصویر

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، باز باید در خانه بمانیم یا در نهایت به ضیافت برویم! بیشتربخوانید: از اقیانوس آرام تا دریای کارائیب/ عمیق‌ترین و مرموز‌ترین دریا‌های دنیا را بشناسید! گردشگری یک روزه در اطراف پایتخت. البته به طور دُنگی! برگ ریزان در اُوان البته به طور دُنگی!در […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، باز باید در خانه بمانیم یا در نهایت به ضیافت برویم!

دریاچه اوان

بیشتربخوانید: از اقیانوس آرام تا دریای کارائیب/ عمیق‌ترین و مرموز‌ترین دریا‌های دنیا را بشناسید!

گردشگری یک روزه در اطراف پایتخت. البته به طور دُنگی!

برگ ریزان در اُوان

البته به طور دُنگی!در ۲۰۰ کیلومتری غرب پایتخت و در شمال شهر قزوین، دریاچه ای وجود دارد که در فصل پاییز دیدنی و باشکوه است. گفت وگو از دریاچه اُوان در بخش الموت استان قزوین است که چهارروستا آن را احاطه کرده است و برای گذراندن یک تعطیلات رویایی و به یادماندنی آخرهفته، انتخاب زیادی از گردشگران است.

جاده زیبا و پرپیچ و خم قزوین _ الموت که خودش یک تنه توان دارد یک نیم روز مفرح برای شما باشد، به دریاچه اُوان خواهید رسید.موقعیت قرارگیری دریاچه و پوشش گیاهی و ناهمواری های اطراف آن موجب می گردد در فصل های متفاوت سال، منظره ای دیدنی مثل تابلوهای نقاشی طبیعت به وجود آید.

منظره ای که این روزهای پاییزی در انتظار شماست، زمینه ای آبی رنگ و زرد رنگ دارد. کافی است در کنار دریاچه اُتراق کنید و از منظره زیبای آن لذت ببرید.

اگر اهل ماهیگیری باشید، قزل آلا و کپورهای خوش خوراک دریاچه در انتظار قلاب شماست. اگر هم پر انرژی هستید و اهل پیاده روی، طبیعت بکر با درختان و پوشش گیاهی متنوع اطراف دریاچه مناسب ترین گزینه است.چهار روستای اوان، وربن، زواردشت و زرآبادکه در اطراف دریاچه اُوان قراردارند برای افرادی که اهل معاشرت با روستاییان خونگرم هستند، پیشنهاد می گردد.

سلطان نمک

برخلاف دریاچه اُوان که در اغلب روزهای سال پذیرای گردشگران است، برای رفتن به حوض سلطان باید در انتظار پاییز و زمستان باشید؛ روزهایی که هوا میانه رو تر شده و از گرمای داغ و سوزان تابستان خبری نیست. دریاچه ای در ۸۵ کیلومتری جنوب پایتخت و در مسیر تهران به شهر قم. با اسامی دیگر دریاچه شاهی یا دریاچه ساوه که حدود یکصد و سی سال پیش، هنگام ساخت جاده شوسه تهران – شهر قم به وجود آمد.

این مطلبو از دست ندید!  استاندار قزوین: ردپای انسانی در افزایش خسارات بلایای طبیعی قابل مشاهده است

سلطان نمک

از نکات جالب توجه این دریاچه فصلی، پهنه آن است که در گرما و سرما فرق دارد.  در نتیجه خوب ترین زمان برای رفتن به حوض سلطان همین روزهای پاییزی و فصل بهار است. برای رفتن به دریاچه ای که مملو از کریستال ها و بلورهای نمکی است، قطعا کفش و لباس مناسب بهمراه دارا باشید.

جاده خاکی وسط دریاچه در حالی که طرفین شما را مناظری زیبا فراگرفته، یکی از جاذبه های این دریاچه است. مزه قدم زدن در آب کم عمث و سطحی و شوره زارهایی که ردپای شما را در باتلاق های نمکی بجا می گذارد، از دیگر جاذبه های دریاچه ای است که گاهی آن را با دریاچه نمک شهر قم اشتباه می گیرند.

دریاچه لار، همسایه دماوند

باور کنید که دماوند و دشت حول آن در پاییز هم دیدنی است. دریاچه سد لار که از ساخته شدن سدی به همین اسم در دهه سی ساخته شده،به خاطر همجواری و همزیستی با دماوند با شکوه،زیبایی هایی دوچندان پیدا نموده است.

دریاچه لار

بیشتر تهرانی ها هراز را می شناسند، همان جاده پررفت و آمد و نوستالژیک شما را به دریاچه و دشت لار می رساند.یکی از فایده های رفتن به لار در پاییز عدم ورود خودروها تا اتنهای مسیر است.

ماهیگیری در لار اگر در زمان های ممنوعه نباشد، از مفرح ترین کارهایی است که گردشگران در کنار این دریاچه زیبا انجام می دهند. ضمن اینکه موقعیت قرارگیری دریاچه در میان دشت لار و پارک ملی و نمای دل انگیز رشته کوه البرز جزیی از جاذبه های بصری آن است.

یکی دیگر از جذابیت های سد لار، تنوع دسترسی به آن است.

دریاچه سد لار یک مقصد گردشگری یک روزه در شرق تهران است، به احتمال زیاد برای افرادی که از غرب و جنوب خوششان نمی آید.

مرجع: تبیان