دریاچه شورمست سوادکوه

0
اشتراک

دریاچه شورمست سوادکوه

از نظر بسیاری جاده فیروزکوه یکی از کم جاذبه‌ترین مسیرهای تهران شمال است. اما جالب است بدانید یکی از توریستی‌ترین دریاچه‌های شمال ایران در این منطقه واقع است.

شهرستان سواد کوه فقط یک دریاچه طبیعی دارد. دریاچه شورمست، که وسعت آن ۱۵ هزار متر مربع و عمیق‌ترین قسمت آن ۵ متر است، یکی از توریستی‌ترین دریاچه‌های شمال ایران است. منظره این دریاچه با جنگل اطراف آن که از درختان کهنسال و بلند قامت توسکا پوشیده شده، آن را به یکی از زیباترین اماکن موجود در شهرستان سوادکوه تبدیل ساخته‌است.

Screenshot_2016-08-07-18-22-22-1

Screenshot_2016-08-07-18-22-48-1

با بهسازی راه دسترسی، ایجاد امکانات توریستی مانند قایق، پدالو، اسکی روی آب و اقامتگاه ساده به‌همراه سرویس بهداشتی، می‌توان اوقات خوشی را در بازدید از این دریاچه داشت.

اطراف دریاچه پوشیده از درختان تنومندی است که در بعضی از تکه‌های دریاچه سر خود را در آب فرو کرده‌اند و ریشه در آب دارند. اطراف دریاچه را راه خاکی ماشین رو احاطه کرده است که در بعضی جاها هم امکان پارک وسیله نقلیه وجود دارد. منطقه کنار دریاچه عمدتا از مناطق جنگلی پوشیده شده و در غرب دریاچه نیز محل زیبایی در کنار درختان سر به فلک کشیده وجود دارد.

Screenshot_2016-08-07-18-23-11-1

پنج دلیل اصلی برای بازدید از دریاچه شورمست

  1. بازدید از پل ورسک
  2. پیاده روی در تنگه ورسک
  3. بازدید از آبشار زیبای ورسک
  4. بازدید از دریاچه شورمست و دورنمای جنگلهای انبوه توسکا
  5. تجربه قایق سواری در دریاچه
  6. زمان مناسب برای برای دیدن این دریاچه تمام فصول سال است. در واقع این دریاچه در تمام فصول زیبایی‌های بسیاری دارد.

چنانچه از تهران از جاده فیروزکوه به سمت قائمشهر حرکت کنید، حدود ۶۵ کیلومتر بعد از فیروزکوه و گذشتن از کنار پل ورسک به شهر پل سفید می‌رسید. در مرکز شهر مسیر آسفالتی به سمت روستای شورمست می‌رود. با ورود به این مسیر و عبور از پل کوچک ابتدای آن و طی مسیر تقریبی پنج کیلومتر به دوراهی می‌رسید که مسیر سمت راست به روستای شورمست و مسیر سمت چپ به دریاچه شورمست می‌رسد.

Screenshot_2016-08-07-18-22-36-1

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.