تاریخ: ۱۴:۰۳ :: ۱۳۹۷/۱۲/۲۴
«دره ارغوان» ایلام بهشت رنگ‌های زیبای طبیعت به روایت تصویر

– اخبار استانها – به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم در ایلام، استان ایلام  استانی است که زیبایی‌های طبیعی و بکر آن همراه با آب و هوای کوهستانی و نیمه گرم، طبیعت، شهرها و مکان‌های دیدنی بسیاری دارد. رزمایش ستاد خدمات سفرهای نوروزی در کرمانشاه برگزار شد۷۰ تیم پلیس در برقراری […]

– اخبار استانها –

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم در ایلام، استان ایلام  استانی است که زیبایی‌های طبیعی و بکر آن همراه با آب و هوای کوهستانی و نیمه گرم، طبیعت، شهرها و مکان‌های دیدنی بسیاری دارد.

رزمایش ستاد خدمات سفرهای نوروزی در کرمانشاه برگزار شد۷۰ تیم پلیس در برقراری امنیت سفرهای نوروزی استان بوشهر مشارکت دارندانتقاد استاندار کرمان از عدم حضور مدیران در جلسه ستاد تسهیلات سفرهای نوروزیاین استان که به خاطر زیبایی طبیعتش از آن با نام «عروس زاگرس» نیز یاد می‌شود در دل خود دره‌ای دارد به نام «دره ارغوان» که درورودی شهر ایلام از مسیر کرمانشاه به ایلام، زیبایی آن هر مسافر تازه واردی را مبهوت می‌کند.

«دره ارغوان» در ۵ کیلومتری شهر ایلام و شمال آن، هرساله همزمان با فصل بهار و به‌ خصوص اردیبهشت ماه، به اوج زیبایی رنگ‌ها در طبیعت تبدیل می‌شود و ارغوان‌های این دره و طبیعت بکر، زیبایی خاصی به منطقه بخشیده است.

این مطلبو از دست ندید!  نمایی از طبیعت بهاری در روستای غیاث‌آباد + تصاویر

«دره ارغوان» دره ای پر آب و بسیار دیدنی پوشیده از بوته‌های ارغوان است که درختان ارغوانی آن در محدوده ۱۶۰هکتار از این دره رویش دارند و‌ شکوفه‌ها و برگ‌های ارغوانی آن که در میان درخت‌های بلوط و زالزالک به گونه بسیار حیرت آوری چشم را خیره می‌کند.

پیشنهاد این گزارش آن است که مسافران نوروزی که ایلام را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کرده‌اند حضور در«دره ارغوان» و دیدن زیبایی‌های آن را فراموش نکنند.

در گزارش ذیل تصاویری از این منطقه زیبا را باهم ببینیم.