درمورد بلیط چارتر چه میدانید؟

0
اشتراک

درمورد بلیط چارتر چه میدانید؟

درمورد بلیط چارتر چه میدانید؟

در این مطلب میخواهیم توضیحاتی در مورد بلیط چاتر برای شما مخاطبان عزیز ارائه دهیم . همانطور که ممکن است برخی بدانند سفر های هوایی انواع مختلفی دارد که هر کدام را بصورت مختصر توضیح میدهیم . امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار بگیرد. با ما همراه باشید.

 

چارتر ‌(اجاره):

اجاره ی هواپیما یا صندلی و در بعضا اجاره‌ی کامل هتل یا قسمتـی از اتاق‌های آن را در اصطلاح چارتر می گویند.

08606974124275102a
چارتر‌ دهنده:

یه کمپانـی ها و هتل هایی گفته می گـردد که به عنوان سرویس دهنده صندلی و یا اتاق های خود را به اشخـاص ذی صلاح کرایه می دهند.

 

چارتر نمایـنده:

تور اپراتور ها ، آژانس ‌ها و دستگاهها گردشگری داخلی یا خارجی به عنوان چارتر نمایـند ه شناخته می شوند که برای این که هزینه های به صرفه ای را به مشتریان عرضه دهند این عمل را انجام می دهند.

 

پروازهای برنامه‌ای:

شرایط بازار و فصول مختلـف کاری و سایـر عواملی که می توانند در پر یا خالی بودن پرواز ها اثر بگذارند این نوع پرواز ها را با ریسک اقتصادی مواجه می کند که بر عهده کمپانـی های هواپیمایی می باشد. این نوع از پرواز ها بوسیـله خطوط هواپیمایی تنظیم می گـردد و اعتباری بلند مدت دارد.

 

پرواز چارتری:

در این نوع پرواز ها چارتر نمایـند ه نسبت به انجام پروازی در راه مشخصی اقدام می کند .

 

اقسام چارتر هوایپیما

اقسام مختلـف چارترهای هواپیما بطور خلاصه به شرح زیـر است:
الف: چارتر کامل
ب: کرایه صندلی‌

 

بلیط چارتر

میتنی بر سیاست‌ های کاری چارتر دهندگان و ضمناً تقاضای چارتر نمایـند گان سیت چارتر به اشکال مختـلفی عرضه می گـردد که در پایین به شرح آن می پردازیم:

۱- سیت چارتر به شیوه شناور (اجاره شناور صندلی):
کم ریسک ترین حالت، به نحوی که رعایت فاصله‌ی وقتی مشخص میـان تاریخ رفت و تاریخ بازگشت بلیط ‌های هواپیما صادره الزامی ندارد. در این شیوه تعداد مشخصی صندلی به شیوه رفت و بازگشت در یک راه پروازی در طی یک دوره‌ی مشـخص بوسیله ی چارتر نمایـند ه به فروش می رسد.

۲- سیت چارتر بک تو بک (اجاره صندلی رفت و برگشت):
ریسک متوسط، بر عکس حالت پیش در این حالت رعایت فاصله‌ی وقتی مشخص میـان تاریخ رفت و تاریخ بازگشت بلیط‌های صادره الزامی می باشد. در این شیوه تعداد مشخصی صندلی به شیوه رفت و بازگشت در یک راه پروازی و در هر پرواز بوسیـله چارتر نمایـند ه به فروش می رسد.

۳- سیت چارتر به شیوه Block Seat (اجاره صندلی‌های معیـن شده):
ریسک بالا، تعداد مشخصی صندلی به شیوه رفت و بازگشت با تاریخ معیـن در یک راه پروازی و برای یک پرواز معیـن بوسیـله چارتر نمایـند ه به فروش برساند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.