تاریخ: ۱۷:۲۳ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
درمان طاسی سر یک گام تا تحقق

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه خبر ها علمی ایرنا از ساینس دیلی، محققان در این تحقیقات موفق شدند پروتئینی نامیده شده به CXXC5 را شناسایی کنند که عامل ریزش موی اندروژنیک یا ریزش مو با الگوی مردانه هست. موقعی که پروتئین CXXC5 با پروتئین دیگری نامیده شده به Dishevelled ترکیب می […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه خبر ها علمی ایرنا از ساینس دیلی، محققان در این تحقیقات موفق شدند پروتئینی نامیده شده به CXXC5 را شناسایی کنند که عامل ریزش موی اندروژنیک یا ریزش مو با الگوی مردانه هست.
موقعی که پروتئین CXXC5 با پروتئین دیگری نامیده شده به Dishevelled ترکیب می گردد، مانع رشد فولیکول و در دستاورد مانع رشد مو می گردد.
محققان به منظور معالجه ریزش مو، ماده ای نامیده شده به PTD-DBM ساخته ند که مانع ترکیب پروتئین های ذکر شده می گردد. در آزمایشات اولیه محققان این ماده را به مدت ۲۸ روز روی پوست موش های طاس تست کردند و دریافتند این ماده باعث رشد فولیکول های تازه مو می گردد.
نکته قابل دقت این هست که روش تازه محققان علاوه بر معالجه طاسی قادر هست بافت لطمه دیده پوست را نیز ترمیم کرده و باعث رشد فولیکول های مو در این بافت ها گردد.

علمی (۶)**۹۲۵۹
مترجم: سپیده کاشانی*انتشار: محتشمی