تاریخ: ۱۵:۰۹ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
درمان جراحی تنها برای مریض ها دچار به چاقی مرضی انجام می شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار علمی ایرنا، دکتر علی جنگجو روز چهارشنبه در جلسه خبری ششمین کنگره پیشگیری و معالجه چاقی و سومین کنگره دنیای چاقی و متابولیک گفت: به توده بدنی (BMI) بالای ۴۰ بدون بیماری های مربوط با چاقی و توده بدنی بالای ۳۵ با بیماری های مربوط، چاقی […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار علمی ایرنا، دکتر علی جنگجو روز چهارشنبه در جلسه خبری ششمین کنگره پیشگیری و معالجه چاقی و سومین کنگره دنیای چاقی و متابولیک گفت: به توده بدنی (BMI) بالای ۴۰ بدون بیماری های مربوط با چاقی و توده بدنی بالای ۳۵ با بیماری های مربوط، چاقی مرضی گفته می گردد و به توده بدنی بالای ۳۰ چاقی و توده بدنی بالاتر از ۲۵ اضافه وزن اطلاق ی گردد.
وی دنبال کرد: چاقی مرضی توان دارد آسیب ها فراوانی برای مریض ها به همراه برخوردار باشد، این مریض ها به شیوه های دیگر معالجه مثل دارودرمانی، ورزش و رژیم غذایی پاسخ نمی دهند؛ لذا ضروری هست هرچه زودتر تحت معالجه جراحی قرار گیرند.

وی تاکید کرد: چاقی تنها اضافه وزن نیست که گمان گردد صرفا تنگنا شخصی یا سیری احداث می کند لکن فرد چاق به بیماری های متفاوتی دچار می گردد که با اهمیت ترین آن دیابت هست.

جنگجو افزود: جراحی کم هجومی علاوه بر این برای مریض ها چاق که توده بدنی بالای ۳۵ دارند و علاوه بر چاقی به بیماری های مربوط با چاقی مثل دیابت نیز دچار می باشند، مورد بکارگیری قرار می گیرد.

ششمین کنگره پیشگیری و معالجه چاقی و سومین کنگره دنیای چاقی و متابولیک در روزهای هشتم تا دهم آذرماه در مرکز همایش های ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی برگزار می گردد.
علمی**۱۸۳۴
خبرنگار: ناهید شفیعی **انتشار: محتشمی پور