تاریخ: ۱۴:۲۱ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
درماندگی دولمتردان دوازدهم در دوباره فعال شدن یک جاده مواصلاتی/چشم توقعی ۱۲ساله دنانشینان برای دوباره فعال شدن یک جاده + تصاویر

امروز "راه" یکی از با اهمیت ترین و اصولی ترین راههای پیشرفت و پیشرفت هر شهر و دیاری هست و وجود راههای شایسته توان دارد بر پیشرفت روز افزون یکی شهر و یا یک استان مساعدت شایانی بکند. محرومیتی که تاکنون پابرجاست از سمتی دیگر شهر سی سخت یکی از شهرهای کوهستانی استان در منطقه […]

امروز "راه" یکی از با اهمیت ترین و اصولی ترین راههای پیشرفت و پیشرفت هر شهر و دیاری هست و وجود راههای شایسته توان دارد بر پیشرفت روز افزون یکی شهر و یا یک استان مساعدت شایانی بکند.

محرومیتی که تاکنون پابرجاست

از سمتی دیگر شهر سی سخت یکی از شهرهای کوهستانی استان در منطقه سردسیر و در پهنای دنای سرافراز و قله های زیبای زاگرس جنوبی در ۳۵ کیلومتری مرکز کهگیلویه وبویراحمد بوده که با سبب برخوردار بودن حجم های مکرر در پیشرفت گردشگری یکی از شهرهای مستعد در جنوب غربی کشور در بحث توریست پذیری هست.

شهری که قدرش را نمی دانیم

موقعیت خاص گردشگری دنا باعث شده تا سی سخت به عنوان یکی از چهارده شهر مثال گردشگری کشور انتخاب و دهاتی زیبای کریک نیز به عنوان دهاتی مثال گردشگری استان انتخاب و ارائه گردد.

نبود راه رابطه ای شایسته و بدون مخاطره و وجود برخوردار بودن جاده های پرخطر برای نیل به این شهر توریستی و افسانه ای باعث شده که مدیران به دنبال ایجاده پادشاه راههای رابطه ای نزدیک تری برای پیشرفت بخشیدن به حجم های مغفول مانده این شهر گردند.

جاده مواصلاتی و کمربندی کریک به سی سخت که به آن جاده سبز و طبیعت شگفت انگیز نیز اظهار می کنند یکی از جاده های جدید تأسیس و رابطه ای برای نزدیک تر کردن گردشکران به شهربرف و آفتاب بوده که قریب ۱۲ سال شهروندان سرزمین دنا منتظر دوباره فعال شدن آن می باشند.

سی سخت که در پهنای دنای سرافراز جاگرفته، امروز زیادتر از سابق نیازمند ارائه شدن به گردشگران و مسافران هست که در این بین ایجاده این پادشاه راههای رابطه ای با وجود راههای مطمئن تر برای  عبور و مرور مسافران برای این منطقه زیاد ارزشمند و حیاتی به نظر می رسد.

این جاده ارزشمند و حیاتی در قلب شهرستان دنا که می رفت نوید قسمت روزهای شکوفایی توریستی سی سخت باشد بامسیر میانبر اصفهان به سی سخت و گذر از دهاتی توریستی کریک واقع هست که به آن جاده سبز نیز لقب داده اند که با تأسف بعد از ۱۲ سال به بعضی دلایل تاکنون عملیات های اچرایی و انتهاءی ان صورت نگرفته هست.

این مطلبو از دست ندید!  حیرت های خلقت، الهام بخش مهندسین پروازی گردید/ ساخت پهباد بدون نیروی برق

هر چند در ماههای موخر با روکش گذاری وآسفالت مرحله اول این پروژه در راه سی سخت به بیاره بعضی عملیات اعمالی این پروژه به طور محدودی اعمالی شده ولی نبود بعضی زیرساخت ها  باز هم باعث بسته ماندن این پروژه شده هست.

رئیس اداره راه و شهرسازی دنا در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری به توقع ۱۲ ساله دنا نشینان برای رونمایی و به بهره برداری نیل این پروژه اشاره کرد و اظهار کرد: جاده کمربندی کریک به سی سخت یکی از پادشاه راههای رابطه ای به شهر سی سخت هست که می توان با اتصال آن به جاده کلیدی اصفهان راه پیشرفت و پشرفت این شهر توریستی را عدد زد.

رئیس اداره راه و شهرسازی دنا با اشاره به این مبحث که این جاده یکی از جاده های مواصلاتی شهر سی سخت در اینده نزدیک خواهد گردید، گفته بود: این نهاد همه همت خود را برای دوباره فعال شدن این کانون مواصلاتی خواهد گذاشت و با احداث بسترهای ضروری در آینده نزدیک شاهد بازگشابی این جاده می باشیم.

لازم به ذکر هست شهر سی سخت یا شهر برف وآفتاب در ۳۵کیلومتری شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد قراردارد که به سبب شرائط توپوگرافی و کوهستانی تاکنون از وجود جاده های مطمئن برخودار نیست هرچند که مدیران و دولتمردان در سالهای موخر به دنبال احداث جاده های نرمال برای این شهر می باشند ولی ایجادو دوباره فعال شدن جاده ای سبز(کریک-سی سخت) در این شهرستان همت زیادتر مدیران را می طلبد.