گروه: اخبار
تاریخ: ۱۵:۱۸ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
درالایتام فدک از بزرگترین موقوفات در استان البرز است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، سکینه احمدی روز چهارشنبه در بازدید خبرنگاران از موقوفات زنده یاد لیستر که در آستانه هفته وقف برگزار گردید، اضافه کرد: زنده یاد سید احمد میرسپاهی که همه دارایی خود را به موقوفات تعلق داد که یکی از این موقوفات در کنار پارک عقیق کرج واقع […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، سکینه احمدی روز چهارشنبه در بازدید خبرنگاران از موقوفات زنده یاد لیستر که در آستانه هفته وقف برگزار گردید، اضافه کرد: زنده یاد سید احمد میرسپاهی که همه دارایی خود را به موقوفات تعلق داد که یکی از این موقوفات در کنار پارک عقیق کرج واقع شده که همان دارالایتام فدک هست که حالا ٥٧ بچه ۶-۴ ساله دختر و پسر در آن حفظ می گردند.

وی گفته بود: این بچه ها از ساعت هشت صبح در این مرکز حاضر می گردند و از برنامه های تدارک دیده شده بکارگیری می کنند و ساعت ۱۴ ظهر از طریق مجموعه این دارالایتام به مکان زندگانی خود بازگردانده می گردند .
احمدی متذکر گردید:بر اساس نیت زنده یاد لیستر تنها بچه ها ۶-۴ ساله که از ناحیه پدری یا مادری یتیم می باشند و یا خانواده آن ها به هیچ وجه قدرت تأمین خرج های آنها را ندارند در این مرکز پذیرفته می گردند .
مدیر دارالایتام فدک افزود: شناسایی و ارائه این بچه ها اغلب از مسیر کمیته امداد ، ائمه جماعات شهرستان، معتمدان مکان و فرمانداری کرج انجام می شود.
وی دنبال کرد:تأمین خرج های این مرکز از سود های دیگر موقوفات زنده یاد لیستر و از مساعدت های خیران انجام می شود.
..

وی اهتمام کرد: این تخصص ها از طریق مربیان به بچه ها ۴ تا ۶ ساله تعلیم داده می شود و یقینا بچه ها با بهره مندی از این تعلیم ها می توانند با تخصص زیادتری به مقطع اول دبستان وارد گردند.
۶۱۵۵/ ۶۱۵۶ خبرنگار: نوشین طهماسبی**انتشاردهنده: محمد عزیزپور