تاریخ: ۱۵:۰۹ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
دختری که با «پرواز ۷۴۵» به زمین می نشیند/ آغاز اجرا از ۲۴ مهرماه

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری مهر، مرضیه برومند به همراه جمعی از زنان سینماگر در مراسم افتتاحیه نمایش عروسکی «پرواز ۷۴۵» به نویسندگی و کارگردانی مرجان پورغلامحسین حضور خواهد داشت که اجرای آن از دوشنبه ۲۴ مهر در سالن سایه مجموعه تئاتر شهر آغاز می‌شود. مرجان پورغلامحسین بر اساس ایده‌ای از […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری مهر، مرضیه برومند به همراه جمعی از زنان سینماگر در مراسم افتتاحیه نمایش عروسکی «پرواز ۷۴۵» به نویسندگی و کارگردانی مرجان پورغلامحسین حضور خواهد داشت که اجرای آن از دوشنبه ۲۴ مهر در سالن سایه مجموعه تئاتر شهر آغاز می‌شود.

مرجان پورغلامحسین بر اساس ایده‌ای از هادی حجازی‌فر، نمایشنامه «پرواز ۷۴۵» را به نگارش درآورده است. داستان این نمایش درباره دختری است که پس از سال‌ها به کشور خود بازمی‌گردد و در این مدت تمامی خاطرات گذشته خود را مرور می‌کند. پورغلامحسین به همراه ۶۰ عروسک در این نمایش بازی هم می‌کند.

تمامی شخصیت‌های «پرواز ۷۴۵» مابه‌ازای واقعی دارند و دکور نمایش هم براساس ساختمان‌ها و لوکشین‌های واقعی طراحی و ساخته شده است.

این نمایش به عنوان تاثیرگذارترین اثر جشنواره نمایش عروسکی برگزیده شد. در جشنواره فجر به دلیل نگاه خلاقانه به دفاع مقدس مورد تقدیر قرار گرفت و در جشنواره «نوردرزون» هلند نیز به عنوان اثر برگزیده جنگی شناخته شد.

این مطلبو از دست ندید!  سیلوانا میزبان دومین دوره مسابقات شطرنج جام طبیعت

دیگر عوامل این نمایش عبارتند از ‏‎طراح صحنه: رودابه کاشانی، ‏‎آهنگساز: آذرنوش خدامی، ‏‎طراحی و ساخت عروسک: مژگان ملاحسینی، گلنوش طاهری، رودابه کاشانی، نوگل طاهری، بیتا بهارلو، ‏‎بازی‌دهنده: گلنوش طاهری، بیتا بهارلو، ‏‎فیلمبردار و طراح نور: سینا رشیدی، ‏‎مهندسی صدا و افکت: حانیه موسوی، ساناز خانلری، ‏‎طراح لباس: جلیله هیبتان، ‏‎طراح پوستر و برشور: رفعت هاشمی سی‌سخت، ‏‎مشاور رسانه‌ای: گلاویژ نادری، ‏‎مشاور تبلیغات: ایلیا شمس، ‏‎ساخت تیزر: سهراب شاه‌محمدلو، استودیو ماد، ‏‎عکاس: نوگل طاهری، ‏‎دستیار کارگردان: نگین بهزاد، ‏‎فنی نور: آرش ایمانی.

این نمایش از ۲۴ مهر تا ۲۴ آبان از ساعت ۲۰ در سالن سایه مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می‌رود.