تاریخ: ۰:۱۹ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۳
دبیرکل سازمان ملل دستور منع مهاجرت ترامپ را “تدابیر کورکورانه” توصیف کرد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، به نقل از تلویزیون الجزیره، "آنتونیو گوترش" دبیرکل سازمان ملل با انتقاد از تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور مسلمان به آمریکا گفت: حمایت از مرزها بر اساس تبعیض نژادی، دینی و قومی نیست.   همچنین […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، به نقل از تلویزیون الجزیره، "آنتونیو گوترش" دبیرکل سازمان ملل با انتقاد از تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور مسلمان به آمریکا گفت: حمایت از مرزها بر اساس تبعیض نژادی، دینی و قومی نیست.

 

همچنین استفان لوفون، نخست وزیر سوئد امروز با شرکت در کنفرانس خبری مشترکی با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در استکهلم اظهار داشت: برگزیت نباید بر حل مشکلاتی که اتحادیه اروپا هم‌اکنون با آنها دست به گریبان است، سایه افکند.

 

در ابتدای این کنفرانس خبری، استفان لوفون، نخست وزیر سوئد ضمن خیر مقدم به صدراعظم آلمان برای سفر به استکهلم گفت: می‌خواهم نخست تأکید کنم که هدایتگری و رهبری شما و نیز دوستی شما (با ما) برای ما قابل احترام است. سوئد و آلمان، منافع مشترک جدی بر اساس ارزشهای اساسی با هم دارند و آلمان، مهمترین شریک سوئد به شمار می‌رود و به همین خاطر نقش مهمی در رشد اقتصادی و اشتغالزایی، هم در سوئد، هم در اتحادیه اروپا و هم در جهان دارد. شکی وجود ندارد که ما همچون گذشته با چالشهای بزرگی در اروپا و جهان مواجهیم و این اوضاع، واقعاً نگران کننده شده است.

این مطلبو از دست ندید!  زیارت روستایی باصفا در استان گلستان

 

وی افزود: مصوبه جدید دولت آمریکا واقعاً مایه تأسف است. این اقدام، هم علیه آوارگان و هم علیه تمامی شهروندان آن هفت کشور است که در حقیقت مانع سفر آنان به آمریکا شده‌اند. این اقدام، خطر درگیری و نزاع و نیز بی‌اعتمادی میان مردم را افزایش می‌دهد و این به هیچ وجه، چیز خوبی نیست.

 

وی ادامه داد: اتحادیه اروپا نقش مهمی در دفاع از حقوق بین الملل و حقوق بشر دارد، بنابراین لازم است در اتحادیه اروپا سیاست اقدام مشترک را در پیش گیریم و همکاری‌های چندجانبه‌گرایانه را به‌خاطر حفظ ارزشها و حقوق مشترک تمامی انسانها در دستور کار خود قرار دهیم.

 

نخست وزیر سوئد تصریح کرد: بعد از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا ما همچنان به ایجاد همکاری‌های حسنه با انگلیس نیاز داریم، با این حال این مسئله (برگزیت) نباید بر مذاکرات قریب الوقوع ما در ارتباط با مسائل مهمی نظیر یافتن راه حل برای مقابله با بحران آوارگان، کاهش بیکاران و مبارزه با تغییرات آب و هوایی و دست‌آخر، افزایش امنیت اروپا سایه افکند. به‌نظرم (نفس) اتحادیه اروپا یک ضرورت است و امروز بر ماست که با چالشهایی که پیش رو داریم، مبارزه کنیم.

منبع:‌تسنیم