گروه: شغل
تاریخ: ۱۸:۲۲ :: ۱۳۹۸/۰۷/۱۷

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، هیئتی متشکل از رئیس و معاونان دانشگاه خاتم النبیین افغانستان با علیرضا شیخ عطار معاون بین‌الملل و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه آزاد اسلامی دیدار و گفت وگو کردند. شیخ عطار در این دیدار با اشاره به […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، هیئتی متشکل از رئیس و معاونان دانشگاه خاتم النبیین افغانستان با علیرضا شیخ عطار معاون بین‌الملل و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه آزاد اسلامی دیدار و گفت وگو کردند.

شیخ عطار در این دیدار با اشاره به سیاست‌های جدید دانشگاه آزاد اسلامی گفت: توسعه فعالیت‌های بین‌المللی دانشگاه به ویژه در زمینه جذب دانشجوی غیرایرانی و تأسیس شعبات و دفاتر خارج از کشور و همچنین گسترش مراکز رشد و تأسیس شرکت‌های دانش بنیان از سیاست‌ها و اولویت‌های جدی این دانشگاه است.

وی به تشریح نحوه همکاری‌های دانشگاه آزاد اسلامی با دانشگاه خاتم النبیین در دو زمینه آموزشی و پژوهشی پرداخت و افزود: در بخش آموزشی می‌توان با حضور اساتید ایرانی دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری در افغانستان برگزار و مدرک مشترک ارائه دهیم. همچنین می‌توانیم به دانشجویان افغان در دوره‌هایی که در دانشگاه خاتم النبیین وجود ندارد در دانشگاه آزاد اسلامی آموزش دهیم و مدرک دانشگاه آزاد اسلامی و یا مشترک صادر کنیم.

این مطلبو از دست ندید!  خراسان رضوی دارای بیشترین جمعیت نابینای کشور/ اشتغال مشکل اصلی نابینایان

معاون بین الملل و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: برگزاری دوره‌های کوتاه مدت در داخل ایران برای دانشجویان افغانستانی از دیگر موارد همکاری است.

شیخ عطار با اشاره به مدل پست دکتری در همکاری‌های پژوهشی گفت : این دوره‌ها را می‌توانیم به صورت فرصت مطالعاتی برگزار کنیم، همچنین تعریف پروژه‌های مشترک تحقیقاتی از دیگر زمینه‌های همکاری‌های پژوهشی خواهد بود.

در ادامه این جلسه محمد جواد بینش رئیس دانشگاه خاتم النبیین گفت: ما در هر دو زمینه آموزشی و پژوهشی نیازمند همکاری و کمک‌های دانشگاه آزاد اسلامی هستیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین خواستار کمک و همکاری دانشگاه آزاد اسلامی در تدوین سند فرهنگی برای دانشگاه خاتم‌النبیین، برگزاری کنگره‌های بین‌المللی و تور‌های فرهنگی به منظور تبادل فرهنگی میان دو ملت هستیم. در پایان جلسه نیز مقرر شد تفاهم نامه همکاری میان دو طرف منعقد شود.