تاریخ: ۱۶:۳۹ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
دانشجویان البرزی به عتبات عالیات اعزام می‌شوند

مرتضی هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج، اظهار داشت: پیاده‌روی بزرگ اربعین یکی از صحنه‌های شگفت انگیز تاریخ جهان است که با حضور میلیونها نفر که خانه‌هایشان را ترک و هزاران کیلومتر را به قصد زیارت امام حسین (ع) طی می‌کنند رقم زده می‌شود. وی افزود: این موضوع با توجه به شرایط امنیتی منطقه و […]

مرتضی هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج، اظهار داشت: پیاده‌روی بزرگ اربعین یکی از صحنه‌های شگفت انگیز تاریخ جهان است که با حضور میلیونها نفر که خانه‌هایشان را ترک و هزاران کیلومتر را به قصد زیارت امام حسین (ع) طی می‌کنند رقم زده می‌شود.

وی افزود: این موضوع با توجه به شرایط امنیتی منطقه و حضور گروه‌های تکفیری و تروریستهای داعش در بخشی از عراق که مسیر راه پیمایی عاشقان حسینی را تهدید می‌کند حقیقتی شگفت انگیز است که فقط می‌توان با عشق حسینی آنرا بیان کرد و به واقع عقل از توجیه آن عاجز و مظلومیت سالار شهیدان و حقانیت اوست که چنین رویدادی را هر ساله رقم می‌زند.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان البرز بیان کرد: ناحیه بسیج داشنجویی به عنوان کوچکترین خانواده عاشقان حسینی با استقبال پرشور دانشجویان نسبت به حضور در این سفر معنوی عظیم، شرایط سفر را فراهم کرده است و تا به این لحظه حدود ۸۰۰ نفر دانشجو ثبت نام کرده و این رقم روز به روز به طور چشمگیری در حال افزایش است.

مرتضی هاشمی افزود: حرکت کاروان زائران حسینی با ندای لبیک یا حسین(ع) آغاز می‌شود و عزیزان دانشجو به مدت ۲ شب در نجف و ۴ روز در کربلای معلی اسکان دارند و مسافت پیاده روی حدودا ۱۰۰ کیلومتر از نجف تا کربلا است که تقریبا ۳ روز به طول می‌انجامد. 

هاشمی با اشاره به این موضوع که پیاده‌روی اربعین زمینه رشد معنوی را فراهم می‌کند، گفت: در پیاده روی اربعین، فرهنگ‌های مختلف حضور دارد و پیر و جوان شرکت می‌کند، گرما، سرما و خشکی در این سفر معنا ندارد چرا که افراد با حضور در این فضا و مشاهده شکوه این سفر همه چیز را فراموش می‌کنند.