گروه: شغل
تاریخ: ۴:۴۰ :: ۱۳۹۶/۰۷/۰۲
دام دلالان برای طلای استهبان

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از شیراز، صنایع تبدیلی یکی از حلقه‌های اصلی زنجیره کشاورزی است که نقش مهمی نیز در اقتصاد مقاومتی دارد چراکه صنایع تبدیلی سبب اشتغال مولد و پایدار در بخش کشاورزی می‌شود. در استان فارس کشاورزی پایه اصلی اقتصاد است و با وجود اینکه انواع محصولات […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از شیراز، صنایع تبدیلی یکی از حلقه‌های اصلی زنجیره کشاورزی است که نقش مهمی نیز در اقتصاد مقاومتی دارد چراکه صنایع تبدیلی سبب اشتغال مولد و پایدار در بخش کشاورزی می‌شود. در استان فارس کشاورزی پایه اصلی اقتصاد است و با وجود اینکه انواع محصولات در این استان با کیفیت مناسب تولید می‌شود اما نبود صنایع تبدیلی سبب شده که بسیاری از محصولات به صورت خام به فروش رود. 

در پروژه‌هایی که بسیج سازندگی برای تحقق اقتصاد مقاومتی در گوشه و کنار استان مشغول انجام است، توجه ویژه‌ای به صنایع تبدیلی شده و تسهیلاتی نیز برای این منظور در نظر گرفته شده است. شهرستان استهبان به دلیل تولید انجیر یکی از مناطقی است که مستعد راه‌اندازی صنایع تبدیلی است. 

انجیر، معدن طلای استهبان 

این شهرستان به گفته مجتبی نیک‌سار رئیس بسیج سازندگی استهبان به عنوان قطب صنایع تبدیلی و تکمیلی انجیر انتخاب شده که سال گذشته بر فرآوری و بسته‌بندی انجیر و امسال بر تولید مسقطی و شربت انجیر تمرکز کرده است. 

محمدجواد ستایش از جمله فعالان عرصه اقتصاد مقاومتی است که در ۱۵ سال گذشته در زمینه بسته‌بندی انجیر فعال بوده و به مدت ۴ سال است که فعالیت خود را رسمیت بخشیده و در قالب شرکت فعالیت می‌کند. 

به گفته وی کار بسته‌بندی انجیر از مردادماه آغاز و تا خردادماه سال بعد ادامه دارد. فعالیت وی در شهرستان استهبان برای ۱۵ تا ۲۵ نفر اشتغالزایی کرده و تعدادی نیز در تهران و بخش فروش محصولات مشغول به کار هستند. 

ستایش در گفت‌وگو با تسنیم روال کار خود را چنین شرح می‌دهد « انجیر موجود در بازار به صورت فله خریداری می‌شود و پس از سورت‌بندی، سایزبندی، روی دستگاه ریخته شده و انجیرهای نامرغوب از آن جدا می‌شود پس از آن ضدعفونی شده و با گذشت ۲۴ ساعت از مرحله ضدعفونی برای بسته‌بندی اقدام می‌شود». 

وی ملاک سایزبندی انجیرها را قطر انجیر اعلام می‌کند و معتقد است که با بسته‌بندی شکیل این محصول می‌توان بازارهای خوبی را در کشورهای خارجی به دست آورد اما وجود واسطه‌ها و کسانی که به صورت سنتی اقدام به بسته‌بندی و فروش انجیر می‌کنند سبب شده که نتوان این محصول را به خوبی در سطح جهانی معرفی کرد. 

دلالان عامل ورشکستگی تولیدکنندگان

به گفته این فعال اقتصاد مقاومتی ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر در استهبان در زمینه فروش انجیر فعالیت دارند اما تنها فعالیت ۱۲ نفر به صورت بسته‌بندی است و مابقی به صورت واسطه‌گری، دلالی یا به صورت سنتی اقدام به فروش انجیر می‌کنند. 

وی دلالی را عامل شکست تاجران و تولیدکنندگان می‌داند و معتقد است که باید دولت در این زمینه نظارت بیشتری داشته باشد. به گفته ستایش هر سال یک تا ۲ نفر از تولیدکنندگان به واسطه فعالیت دلالان ورشکست می‌شوند. 

ستایش علاوه بر انجیر استهبان، انجیر شهرهای نی‌ریز، داراب، کازرون و جهرم را نیز خریداری کرده و در کارگاه خود بسته‌بندی می‌کند. وی سالانه ۹۰۰ تا ۸۰۰ تن انجیر بسته‌بندی کرده و در استان‌های مختلف ایران به فروش می‌رساند. 

این فعال اقتصاد مقاومتی از تسهیلات صنایع تبدیلی بسیج سازندگی استفاده کرده اما از آنجا که اعطای تسهیلات صنایع تبدیلی با معرفی به بانک  صورت می‌گیرد گاه سبب نارضایتی فعالان اقتصاد مقاومتی می‌شود چراکه در نهایت بانک با سود ۱۹ درصد تسهیلات خود را ارائه می‌دهد. 

 نیک‌سار، رئیس بسیج سازندگی استهبان از اعطای ۵ وام ۳۰ میلیون تومانی در سال گذشته به فعالان اقتصاد مقاومتی سخن می‌گوید و می‌افزاید: همکاری با جهاد کشاورزی و  فنی‌وحرفه‌ای برای آموزش متقاضیان از دیگر اقدامات بسیج برای راه‌اندازی پروژه‌های اقتصاد مقاومتی است. 

وی نیز عدم بازاریابی مناسب و وجود دلالان را از جمله مشکلات تولیدکنندگان می‌داند و معتقد است در این زمینه دولت باید وارد شود و با نظارت بیشتر مانع فعالیت دلالان شود. نیک‌سار همچنین اعتقاد دارد تولیدکنندگان باید قبل از شروع کار زمینه‌های بازاریابی را بررسی کرده و آن گاه وارد عرصه تولید شوند تا مشکلی برای آنان به وجود نیاید. 

خبرگزاری تسنیم بنا دارد در سلسله‌ گزارش‌هایی به بیان پروژه‌های اقتصاد مقاومتی و فعالان این عرصه بپردازد. مردم مناطق مختلف استان فارس اگر در زمینه اقتصادمقاومتی در شهر و روستای محل سکونتشان اقدامی انجام شده یا انجام داده‌‌اند، با این شماره تلفن 07132281975 در ساعات ۸ صبح تا ۱۶ بعدازظهر تماس بگیرند. 

گزارش از حلیمه زارع