تاریخ: ۱۶:۳۷ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
دامپزشکان مناطق زلزله زده را فراموش نکنند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری برنا، سه روز از زلزله کرمانشاه سابق هست، استان کرمانشاه اکثر از ۵۰۰ دهات را دربردارنده می شود، طبعا در این روستاها شمار فراوانی احشام و حیوان اهلی وجود دارد. برای مساعدت به حیوانات لطمه دیده در غرب کشور از روز گذشته شماری از کمپ های […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری برنا، سه روز از زلزله کرمانشاه سابق هست، استان کرمانشاه اکثر از ۵۰۰ دهات را دربردارنده می شود، طبعا در این روستاها شمار فراوانی احشام و حیوان اهلی وجود دارد.

برای مساعدت به حیوانات لطمه دیده در غرب کشور از روز گذشته شماری از کمپ های پشتیبانی از حیوانات و دامپزشکان نیز اظهار آمادگی کرده اند به طوری که شب سابق ۱۰۰ دامپزشک آمادگی خود را برای حاضر بودن در مناطق گفتند اما تاکنون حضور  آنان در منطقه دیده نمی توان.

از سمت دیگر روز سابق کمیته فنی اعمالی آشفتگی دامپزشکی استان کرمانشاه  با هدف ارزیابی کارها فنی و آگاهی قسمتی به مناطق لطمه دیده در مورد دفن بهداشتی دام های تلف شده در این اداره کل برگزار گردید که امید هست زودتر سیر اقدامی این کمیته را در منطقه شاهد باشیم.

در  جلسه روز سابق از ساماندهی و اعزام ۱۷ اکیپ تا هم حالا خبر داده گردید و اظهار گردید اکیپ های دیگری نیز به این مناطق اعزام می گردند، علاوه بر این  بر ضرورت امدادرسانی فوری به مناطق زلزله زده در حوزه دامپزشکی برای پیشگیری از شیوع بیماری های متفاوت تاکید گردید، چراکه پس از زلزله به جهت احداث شرایط ویژه و کم شدن سطح بهداشت در مناطق ناشی از زلزله، احتمال واقع شدن بیماری های دامی و ومشترک افزایش می یابد.

   با دقت به اینکه فعالیت های دامپزشکی بعد از آواربرداری و رهایی آدم ها شروع می شود، اکیپ های دامپزشکی نیز مهیا اند تا به سرعت وارد اقدام گردند و به تندرستی شهروندان در پیشگیری از بیماری های مشترک در این وضع مساعدت کنند.