گروه: مسافرت
تاریخ: ۱۷:۲۱ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
دادستان کرمانشاه: معامله اقلام امدادی منع شده هست/ با متخلفان به جد برخورد خواهد شد

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه با تعریف اموری قضایی دستگاه قضایی این استان گفت: با مسرت شرایط در مناطق آسیب‌دیده به تدریج به طرف و سوی پیوستهی سیر می‌کند و تیم‌های پشتیبانی روانی، اجتماعی ارگان بهزیستی در منطقه ساکن و مشغول عرضه خدمت می باشند. محمدحسین صادقی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان […]

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه با تعریف اموری قضایی دستگاه قضایی این استان گفت: با مسرت شرایط در مناطق آسیب‌دیده به تدریج به طرف و سوی پیوستهی سیر می‌کند و تیم‌های پشتیبانی روانی، اجتماعی ارگان بهزیستی در منطقه ساکن و مشغول عرضه خدمت می باشند.

محمدحسین صادقی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه در گفت‌وگو با میزان با ابراز تاسف از واقع شدن زمین لرزه در این استان گفت: دل‌های همه ایرانیان نجیب و نوع‌دوست برای آسیب‌دیدگان از زلزله لرزید و ایران یکپارچه در غم پر وزن از دست دادن عده ای از هم‌وطنانمان عزادار گردید.

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه دنبال کرد: این ماجرا تلخ تلنگری هست که در ایجاد بناء مطمئنی، استحکام و مقاوم‌سازی در ساخت همه ابنیه بویژه در ساخت بنا‌های جایگاه ها تعلیمی و معالجهی به‌عنوان یک اولویت جدی در فرمان کار باشد.

این مقام قضایی در ارتباط با معامله اقلام لازم مردم نیز گفت: معامله اقلامی که دستگاه‌های امدادی و پشتیبانیی میان مردم آسیب‌دیده پخش می‌کنند منع شده هست و در صورت رویت به جد برخورد قضایی خواهد شد؛ بنابراین مردم این اشخاص را به ماموران ارائه کنند.

وی در ادامه به تعریف بعضی اموری دستتگاه قضایی در عرضه خدمات شایسته به مردم زلزله زده اشاره کرد و گفت: بعد از این که دادستان محترم کل کشور بر لزوم نظارت مستقیم بر امدادرسانی‌ها تاکید کرد بنابراین به دادستان شهرستان‌های اسلام آباد غرب، سرپل ذهاب، ثلاث باباجانی و دالاهو گفتیم که بر این کار دقت ویژه برخوردار باشند و بر امدادرسانی و عرضه خدمات خوب به حادثه‌دیدگان نظارت مستقیم کنند.

دادستان کرمانشاه اهتمام کرد: علاوه بر این به دادستان‌های شهرستان‌های تابعه اظهار گردید لازم هست در صیانت از اموال لطمه دیدگان از زلزله در شهر‌ها و روستا‌های درگیر سانحه نیز اهتمام جدی مرسوم گردد و از جابجایی اموال داخل شهر و نیز در گلوگاه جلوگیری گردد.

صادقی به یکی دیگر از اموری قضایی دادستانی استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: در راستای مطمئن سازی بنا‌های لطمه دیده گردد قطعی گردید که دادیار دادسرا بر وظیفه شهرداری کرمانشاه مطابق بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری به تکلیف قانونی خود در مورد مطمئن سازی و کاستن از مخاطرات بنا‌های لطمه دیده از زلزله‌ی موخر نظارت برخوردار باشد.

این مقام قضایی گفته بود: در مورد های که صاحب املاک خصوصی حاضر بودن ندارد یا از معیت به هر جهت استنکاف می‌کند مطابق ضوابط قانونی به نمایندگی از دادستان و در راستای محافظت حقوق عمومی و جلوگیری از لطمه به شهروندان عمل فوری مرسوم و دستاورد را با تامین گزارش جامع و مصور از اموری انجام شده به اطلاع برساند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه در انتهاء گفت: با مسرت شرایط در مناطق آسیب‌دیده به تدریج به طرف و سوی پیوستهی سیر می‌کند و تیم‌های پشتیبانی روانی، اجتماعی ارگان بهزیستی در منطقه ساکن و مشغول عرضه خدمت می باشند.