تاریخ: ۰:۴۳ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
خون بند ناف نوزاد، رهایی بخش سرطان دختر ۱۲ ساله

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار خبرگزاری میزان، خون بند ناف نوزاد برای مصارف درمانی و پزشکی خود نوزاد و یا اعضای خانواده او می‌تواند بسیار مفید باشد. خون بند ناف در بانک خون ذخیره و حفظ می‌شود. محققان اعتقاد دارند با استفاده از خون بند ناف می‌توان انواع عارضه‌های ژنتیکی و […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار خبرگزاری میزان، خون بند ناف نوزاد برای مصارف درمانی و پزشکی خود نوزاد و یا اعضای خانواده او می‌تواند بسیار مفید باشد.

خون بند ناف در بانک خون ذخیره و حفظ می‌شود. محققان اعتقاد دارند با استفاده از خون بند ناف می‌توان انواع عارضه‌های ژنتیکی و کلیوی و قلبی را معالجه کرد.

وقتی که یک نوزاد به دنیا می‌آید، بند ناف وی از سوی پزشک بریده می‌شود. منظور از خون بند ناف، خون ما بقی در داخل جفت هست که بعد از قطع بند ناف بیرون می‌آید.

سلول‌های موجود در خون بند ناف سلول‌های تمایز نیافته‌ای می باشند که می‌توان با استفاده از آنها، زیادی از نیاز‌های پزشکی خود را در آینده معالجه کرد.

درباره ها مکرر، گزارش می‌شود که خون بند ناف علت رهایی نوزاد و یا اعضای خانواده او شده هست.

در یکی از نمونه، نوجوانی ۱۲ ساله با استفاده از سلول‌های اساسی خون بندناف خواهر خود از مریضی سرطان خون رهایی یافت.

داستان رهایی دختر ۱۲ ساله در ذیل می‌آید:

خون بند ناف نوزاد، رهایی بخش سرطان دختر ۱۲ ساله

الهام دختر نوجوان ۱۲ ساله اصفهانی دی ماه سال ۹۳ به عنوان مریض مبتلا به “لوسمی حاد لنفوئیدی” الهام دختر نوجوان ۱۲ ساله اصفهانی دی ماه سال ۹۳ به عنوان مریض مبتلا به “لوسمی حاد لنفوئیدی” تشخیص داده گردید و بعد از سه دوره شیمی درمانی و عدم پاسخگویی به معالجه، با سلول‌های اساسی خون بندناف خواهرش که در بانک خون بندناف رویان ذخیره سازی شده بود مداوا گردید.

  بعد از آنکه پزشک معالج را از باردار بودن همسرم باخبر کردیم، وی سفارش کرد که خون بندناف نوزاد را قطعا ذخیره سازی کنیم تا در صورت امکان از آن برای پیوند استفاده نمایند.

خون بند ناف نوزاد، رهایی بخش سرطان دختر ۱۲ ساله

وی می‌افزاید: بعد از ولادت فرزند دومم یعنی فاطمه، خون بندناف او را در بانک خون بندناف رویان ذخیره سازی کردیم و ۱۰ روز بعد تست HLA انجام گردید و با لطف خدا مشخص شد که نمونه خون بندناف فاطمه با الهام منطبق هست. اما با توجه به وزن الهام که حدود ۶۰ کیلو بود، پزشکان گفتند که سلول کافی نیست و سه بار در کمیته پیوند رد گردید، اما سر انجام قرار گردید یک بندناف دیگر هم علاوه برنمونه خون بندناف خواهرش برای پیوند اضافه گردد و در اصطلاح دبل کورد استفاده گردید و مهرماه سال ۹۴ پیوند در بیمارستان شریعتی تهران انجام گردید.

پدر الهام می‌گوید: معالجه سرطان خون الهام برای ما مسرت بخش هست.