تاریخ: ۴:۴۱ :: ۱۳۹۶/۱۱/۰۴
خوب ترین معالجه های خانگی برای جوش صورت

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛  یکی از مسایلی که بدترین تاثیر روانی را روی زنان توان دارد بگذارد جوش هست یک جوش آسان پیش از رفتن به عروسی روی صورت توان دارد اعصاب زنان را در حد اخراج از محیط کار بهم بریزد! جوش صورت از کجا […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛  یکی از مسایلی که بدترین تاثیر روانی را روی زنان توان دارد بگذارد جوش هست یک جوش آسان پیش از رفتن به عروسی روی صورت توان دارد اعصاب زنان را در حد اخراج از محیط کار بهم بریزد!

جوش صورت از کجا می آید؟

جوش یک مشکل پوستی هست که در اثر تجمع چربی در بخش های متفاوت بدن من جمله صورت , قفسه سینه, شانه, گردن و… به طور جوش های سریاه , جوش سر سفید و… یک اپلیکاتور پنبه‌ای استریل را در عسل طبیعی فرو ببرید و روی پوست بمالید و پوست را دست کم به مدت ۳۰ دقیقه به حال خود بگذارید و پس از ان با آب گرم بشویید.

بیشتربخوانید : با استفاده این خوراکی ها جوش نمیزنید

 حذف جوش صورت با عسل

نکته: علاوه بر این می‌توانید با افزودن پودر دارچین به عسل ماده‌ی سفت‌تری به‌ دست بیاورید و آن را شب تا صبح در هنگام خواب روی جوش بگذارید.

تنها کثیف بودن پوست منتج به بروز آکنه و جوش نمی توان، لکن زیادی از انواع لکه ها و جوش های پوستی به سبب شستشوی فراوان پوست به وجود می آیند، زیرا شستشوی فراوان علت تحریک پوست می گردد.

  تمیزی یا غیر تمیزی؟ مسئله این هست!

مواد شوینده پوست، به طور مثال صابون ها، در بر دارنده مواد شیمیایی می باشند که ارتباط بیشتر از اندازه این مواد با پوست منجربه کاهش تندرستی پوست و بنابراین بروز لکه ها و جوش های پوستی می گردد. میتوان منطقه های با استعداد بروز جوش های پوستی را با یک پاک کننده‌ی ملایم و آب گرم، روزی دو بار شست تا تحریک پوست برای بروز جوش های پوستی را به دست کم رساند.

استفاده از گلاب هم یکی از راه های پیشگیری و علاوه بر این معالجه جوش های صورت هست.

 درمان جوش صورت با گلاب

برای این کار خوب هست صورت خود را روزانه با گلاب شست وشو دهید. البته خوب تر هست این کار پیش از خواب صورت پذیرد تا گلاب مدت زمان بیشتری روی پوست بر جای بماند. دو قاشق غذاخوری سرکه سیب را با یک قاشق غذاخوری آب مخلوط کنید؛ بعد یک گوش‌پاک‌کن را به این محلول آغشته کنید و روی جوش‌ها بمالید.

 درمان جوش صورت با سرکه سیب

سرکه سیب باکتری‌‌های مولد آکنه و سلول‌های مرده سطح پوست را از بین می‌برد و بنابراین تا حدودی التهاب جوش می‌خوابد و صبح که بیدار شوید میزان قرمزی جوش تا حد زیادی کاهش یافته ‌است.

 درمان جوش با سبزیجات

آنچه که ما برای تمیزی دهان و دندان استفاده می نماییم به راحتی توان دارد جوش های صورت را خشک و اندازه آنان را کوچک کند.

 درمان جوش صورت با خمیر دندان

البته خمیر دندان برای کسانی که از آکنه ها و جوش های مزمن رنج می برند عملکرد چندانی ندارد و توان دارد به پوست آنان عارضه جدی بزند. شب ها بعد از مسواک زدن مقدار اندکی خمیر دندان روی انگشت خود بزنید و آن را روی جوش های پوستی خود بگذارید و صبح ها آن را بشویید. فراموش نکنید که برای تسکین پوست تنها از خمیر دندان سفید استفاده کنید. ماسک ماست و خیار , ماسک سیب رنده شده و عسل و اندکی آبلیمو و.

 درمان جوش با انواع ماسک های خنک

ماسک های خارق العاده شایسته ای برای رفع کردن جوش صورت می باشند…. از استفاده مواد آرایشی چرب اجتناب کنید.

 به یاد دارا باشید

استفاده از این چنین مواد چرب، منافذ پوست را مسدود می کند و جوش های پوستی و آکنه زیادی را ایجاد می کند. از مواد آرایشی استفاده کنید که در بر دارنده مواد معدنی سبک و پودری شکل می باشند که احتمال بروز جوش و آکنه را کمتر می کند. یک حبه سیر را دو نیم کنید.

 درمان جوش صورت با سیر

سیر را روی جوش بمالید و بعد از ۵ دقیقه با آب ولرم بشویید.

این کار را چند بار در روز تکرار کنید.

نکته: خوردن روزانه‌ی یک حبه سیر خام به پاک‌سازی خون‌تان نیز کمک می‌کند.

اما توجه کنید که در استفاده سیر خام زیاده‌روی نکنید تا معده‌ی شما اذیت نشود. قطره ضدقرمزی چشم هم می‌ تواند به شما کمک کند یعنی قطره‌ چشمی که برای کم کردن قر مزی چشم‌ها استفاده می‌شود.

 ترفند از بین بردن قرمزی جوش

اگر کرم ضدآکنه ندارید می‌توانید به جای آن از چنین قطره‌ای استفاده کنید. این قطره می‌تواند قرمزی جوش را کم کند اما هیچ تاثیری در بهبود جوش‌ها ندارد.

مرجع: الودکتر