تاریخ: ۶:۲۶ :: ۱۳۹۷/۰۸/۲۰
خوب ترین زمان سفر به بلژیک چه ماهی است؟ + معرفی جاذبه های گردشگری بلژیک

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از حوزه میراث و گردشگری گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛جهانگردی بخصوص سفر به کشور‌های اروپایی یکی از لذت بخش‌ترین مسافرت‌هایی هست که هر انسانی می‌تواند آن را تجربه نماید حال فرقی نمی‌کند که می‌خواهید به کدام کشور سفر کنید، مطلب مهمی که در این بین به چشم می‌خورد آشنایی […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از حوزه میراث و گردشگری گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛جهانگردی بخصوص سفر به کشور‌های اروپایی یکی از لذت بخش‌ترین مسافرت‌هایی هست که هر انسانی می‌تواند آن را تجربه نماید حال فرقی نمی‌کند که می‌خواهید به کدام کشور سفر کنید، مطلب مهمی که در این بین به چشم می‌خورد آشنایی با یک کشور دیگر و آداب و رسوم و مردم آن هست که برهمین اساس امروز باشگاه خبرنگاران جوان قصد دارد  شما را با بلژیک و خوب ترین زمان برای سفر به این کشور

خوب ترین زمان سفر به بلژیک چه ماهی هست؟ + معرفی جاذبه‌های گردشگری بلژیک

معرفی بلژیک

بلژیک، کشوری در غرب اروپا و یکی از اعضای اتحادیه اروپا و پایتخت آن بروکسل هست.

بلژیک در شمال با هلند، در شرق با آلمان، در جنوب شرقی با لوکزامبورگ، در جنوب با فرانسه و از شمال غربی با دریای شمال مجاور هست. خط جدایی فرهنگی ژرمن‌ها و رومی‌زبانان از میانه‌های کشور بلژیک می‌گذرد.

زبان هلندی (گویش فلاندری) در ۶۰٪ از منطقه های بلژیک و فرانسوی در ۴۰٪ منطقه های جنوبی نظیر والونی هست و در منطقه پایتخت (بروکسل) هر دو زبان در نهاد‌های دولتی رایج هست کمتر از ۱٪ مردم بلژیک آلمانی‌زبان می باشند که در شرق کشور زندگی می‌کنند.

این مطلب را از دست ندهید: راهنمای سفر به مادرید + خوب ترین زمان برای رزرو هتل

اسم بلژیک از اسم لاتین که برای بیشتر بخش‌های شمالی منطقه گُل‌نشین استفاده می‌شد یعنی «گاولیا بلژیکا» گرفته شده‌است. به لحاظ تاریخی، بلژیک قسمتی از کشور‌های فروبوم بوده که دربردارنده هلند و لوکزامبورگ نیز بوده هست و پیشتر‌ها نواحی گسترده‌تری را نسبت به گروه کشور‌های بنلوکس امروزی دربر می‌گرفته‌است.

بلژیک از اواخر سده‌های میانه تا سدهٔ هفدهم، محور بازرگانی و فرهنگی پر رونقی به‌شمار می‌رفته‌است. از سدهٔ شانزدهم تا انقلاب بلژیک در سال ۱۸۳۰ و جدایی این کشور از هلند، بلژیک محل جنگ‌های زیادی بین قدرت‌های اروپایی بود و به همین سبب با عنوان «میدان جنگ اروپا» لقب گذاری شده بود. اخیراً بلژیک عضو برجسته‌ای از اتحادیه اروپا به‌شمار می‌رود و میزبان عده ای از نهاد‌های اتحادیه اروپا و سازمان‌های بین‌المللی من جمله ناتو هست.

معروفترین محصول بلژیک شکلات هست.

خوب ترین زمان سفر به بلژیک چه ماهی هست؟ + معرفی جاذبه‌های گردشگری بلژیک

دولت، سیاست، دین در کشور بلژیک

بلژیک کشوری پادشاهی هست و در حال حاضر پادشاه فیلیپ پادشاه این کشور هست. پایتخت بلژیک شهر زیبای بروکسل هست که مقر اتحادیه‌ اروپا هم در آن قرار دارد. بلژیک عضو معروف و مهمی از اتحادیه‌ اروپا است و عده ای از نهاد‌های سازمان‌های بین‌المللی نظیر ناتو در این کشور قرار دارند.

کلیسای کاتولیک و دین اسلام دو دین رایج در کشور بلژیک می باشند و بیشترمردم این کشور خود را انسان‌هایی مذهبی می‌دانند.

خوب ترین زمان برای سفر به بلژیک

با توجه به شراط آب و هوایی بلژیک، به احتمال زیاد پیش بینی زده‌اید که بهار و تابستان یعنی بین ماه‌های آوریل تا اواسط اکتبر می‌توانند خوب ترین زمان برای سفر به این کشور باشند. جولای و آگوست که برابر هست با ماه خرداد و مرداد در ایران ماه‌های پرگردشگری می باشند و اگر در یکی از این دو ماه قرار هست راهی بلژیک شوید خوب تر هست خودتان را برای هزینه‌های بالا آماده کنید.

زیادتر بدانید: راهنمای سفر به ترکیه+ جاذبه‌های گردشگری ترکیه 

هر چند سفر به بلژیک در کل نمی‌تواند سفری مقرون به‌صرفه باشد و برای دیدن این کشور اروپایی زیبا باید بودجه‌ زیادی در نظر بگیرید با این وجود سفر در ماه‌های کم‌گردشگر می‌تواند با پرواز، هتل و رستوران‌های ارزان‌تری همراه باشد و البته شرکت در جشنواره‌های هیجان‌انگیزی نظیر جشنواره‌های موسیقی در بروکسل و کارناوال بینچ در فوریه.

خوب ترین زمان سفر به بلژیک چه ماهی هست؟ + معرفی جاذبه‌های گردشگری بلژیک

جاذبه‌های گردشگری بلژیک

بلژیک کشور کوچکی هست، اما جاذبه‌های گردشگری بسیاری دارد.

شهر بروژ یکی از مهم‌ترین شهر‌های توریستی بلژیک هست.

در این شهر زیبا از خیابان‌های باریک قرون وسطایی و کانال‌های زیبا لذت می‌برید، اما در نظر بگیرید که این شهر هر سال میزبان گردشگران زیادی هست.

شهر‌های کوچک و بزرگ دیگری هم در بلژیک وجود دارند که در آنان می‌توانید زیباترین آثار معماری قرون وسطایی را تماشا کنید.

این مطلب را از دست ندهید: راهنمای سفر به مازندران+ اماکن دیدنی

زیادی از رویداد‌های با اهمیت تاریخ اروپا در این کشور اتفاق افتاده هست.

زیادی از جاذبه‌های گردشگری بلژیک، آثار به‌جامانده از این اتفاقات تاریخی می باشند.

یادگار‌هایی از جنگ اول و دوم جهانی و دوئل واترلو را می‌توانید در بلژیک پیدا کنید.

فرقی نمی‌کند که برای دیدن آثار و یادگار‌های تاریخی به این کشور سفر کنید یا برای لذت بردن از جاذبه‌های ارتقا یافته، در هر دو صورت از سفر به بلژیک ناامید نمی‌شوید.

مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری بلژیک  برج ناقوس کلیسا، بروژ

متمایزترین و دیدنی‌ترین جاذبه‌ گردشگری در بروژ، برج ناقوس کلیسای زیبای آن هست که مشرف به میدان کلیدی بروژ واقع شده هست. این بنای شگفت‌انگیز در گذشته به عنوان تالار کلیدی شهر و محل معامله مورد استفاده قرار می‌گرفته هست. این مجموعه به خوبی محافظت و حفظ شده هست و فرصتی را برای گردشگران فراهم می‌کند تا یکی از خوب ترین نمونه‌های معماری قرون وسطی را از نزدیک نگاه کنند. برای زیادی از مسافران بلژیک، بالا رفتن از پلکان ۳۶۶ پله‌ای باریک و پیچ‌در‌پیچ این برج ناقوس یکی از فعالیت‌های گردشگری مهمی هست که قطعا در بروژ انجام می‌دهند. یکی از دیدنی‌ترین چشم‌انداز‌های زیبای شهر را می‌توانید از بالای این برج نگاه کنید؛ جایی که علاوه بر منظره‌ شهر، مناره‌های مخروطی کلیسا هم دیده می‌شود.

کلیسای جامع سنت باوو (Saint Bavo)، خنت

کلیسای جامع باشکوه بخش‌های مختلفی به سبک‌های متفاوت معماری من جمله رومانسک و گوتیک دارد. این مجموعه‌ تاریخی یکی از خوب ترین نمونه‌های معماری مذهبی در بلژیک و یکی از چشم‌گیرترین جاذبه‌های گردشگری خنت هست. علاوه بر ارتفاعات باشکوه کلیسا و پنجره‌های زیبای رنگارنگ، آن چه که زیادتر از همه توجه گردشگران را جلب می‌کند، آثار هنری بدیعی هست که نمای داخلی کلیسا را تزئین کرده هست. نقاشی‌های دیواری داخل کلیسا یک تنه یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر می باشند.

خوب ترین زمان سفر به بلژیک چه ماهی هست؟ + معرفی جاذبه‌های گردشگری بلژیک

 جبهه‌ فلاندر (Flanders)

برای زیادی از گردشگران، قرار گرفتن بلژیک در خط مقدم جنگ جهانی اول، آن را به یک موزه‌ زنده مبدل کرده هست. زیادی از گردشگران این کشور، برای بازدید از موزه‌ها و آثار ذی ربط به جنگ به بلژیک سفر می‌کنند. این میدان‌های جنگی علاوه بر اینکه از نظر تاریخی دارای اهمیت می باشند، به عنوان مکانی برای یادبود و زیارت مورد توجه قرار گرفته‌اند. آرامگاه هزاران سرباز و سنگر‌های زمان جنگ در این منطقه وجود دارند.

 قلعه‌ گراون استین (Gravensteen)، خنت

امروزه این قلعه یکی از خوب ترین نمونه‌های قلعه‌های خندق‌دار در اروپا هست که به خوبی حفظ شده هست. این قلعه با دیوار‌های ضخیم و بلندش در مرکز شهر قدیم خنت قرار گرفته و بر خیابان‌های اطراف مسلط هست.

این مطلب را از دست ندهید: راهنمای سفر به لبنان

برای اینکه چشم‌انداز ۳۶۰ درجه و زیبایی از شهر را تماشا کنید از پله‌های قلعه بالا بروید و از بام آن، مناظر شهر را تماشا کنید.

 کلیسای خون مقدس، بروژ

اگر در سفر به شهر بروژ فصد دارید منحصرا از یک کلیسا دیدن کنید، باید همین کلیسا را انتخاب کنید. کلیسای خون مقدس منحصرا به علت معماری گوتیک و رمانسک، باشکوه و دیدنی نیست. آثار تاریخی به‌جامانده که داخل کلیسا حفظ می‌شوند یکی دیگر از علل جذابیت این کلیسا برای گردشگران می باشند. در قسمتی از این کلیسا، یک ویال (ظرف شیشه‌ای کوچک) حفظ می‌شود که سبب نام‌گذاری این کلیسا هست. می‌گویند که یک قطره از خون مسیح در این ویال وجود دارد که پس از جنگ‌های صلیبی دوم به بلژیک جابه جا شده هست. فضای داخلی کلیسا به زیبایی تمام طلاکاری شده هست. زیبایی فضای داخلی این کلیسا به مقداری چشم‌گیر هست که حتی اگر به یادگاری‌ها و آثار مذهبی علاقه ندارید، دو مرتبه هم برای تماشای آن باید وقت بگذارید.

این مطلبو از دست ندید!  تصاویری از طبیعت سرسبز و بهاری در روستای درکه

 دره‌ موز (Meuse Valley)

دره‌ موز در جنوب بلژیک یکی از خوب ترین منطقه های این کشور برای تماشای طبیعت و حومه‌ سرسبز بلژیک هست. برای اینکه از این مجال فوق‌العاده استفاده کنید، سفری به این منطقه ترتیب دهید و از تماشای مناظر سرسبز و جنگل‌های انبوه لذت ببرید. در گوشه و کنار این جنگل‌ها، شهر‌های کوچک و زیبایی را می بینید که در پس آنان، صخره‌های سنگ آهکی دیده می‌شود. شهر‌هایی نظیر Namur و Dinant با عنوان دروازه‌ این منطقه هم شناخته می‌شوند. در این منطقه، مسیر‌های پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری متعددی وجود دارد. اگر می‌خواهید اندکی فعالیت تفریحی و ورزشی را به سفر خود اضافه کنید، عزیمت به این منطقه خوب ترین مجال هست. ارگ‌های تاریخی بالای صخره‌های ناهموار و بنا‌های تاریخی دیگری هم در این منطقه وجود دارد، اما جاذبه‌ای که بیشتر از همه توجه گردشگران را جلب می‌کند، طبیعت زیبای اطراف هست.

میدان گرند پلاس (Grand Place)، آنتورپ

درست در مرکز شهر آنتورپ، میدان بزرگ و دیدنی گرند پلاس قرار گرفته که گاهی با اسم Grote Markt هم شناخته می‌شود. در اطراف این میدان، خوب ترین نمونه‌های معماری خانه‌های تجاری در بلژیک با ویژگی‌های منحصربه‌فردی را می بینید. تالار شهر که در این منطقه قرار دارد، یکی از خوب ترین نمونه‌های معماری قرن شانزدهم هست که به خوبی محافظت و حفظ شده هست. علاوه بر معماری، فضای داخلی این بنا هم بسیار دیدنی هست. از میان این خانه‌های تجاری باشکوه و زیبا که مهم‌ترین جاذبه‌ این منطقه می باشند، می‌توان به خانه‌های Coopers و Grocers اشاره نمود. البته همه‌ این خانه‌های تجاری از خوب ترین نمونه‌های این سبک معماری می باشند و به خوبی محافظت و حفظ شده‌اند.

این مطلب را از دست ندهید: راهنمای سفر به تایلند

خوب ترین زمان سفر به بلژیک چه ماهی هست؟ + معرفی جاذبه‌های گردشگری بلژیک

 شهر قدیم مون (Mons)

یکی از دیدنی‌های بلژیک شهر قدیم مون هست. در مرکز این منطقه‌ قدیمی، گرند پلاس قرار دارد؛ یک میدان بزرگ و کلیدی که با بنا‌های زیبایی احاطه شده هست. کلیسای سنت جرج و خانه‌ تاریخی Toison d’Or که قدمت آنان به اوایل قرن هفدهم برمی‌گردد، یکی از خوب ترین نمونه‌های معماری این منطقه می باشند. اگر از این منطقه‌ قدیمی شهر فاصله بگیرید، جاذبه‌های گردشگری تاریخی دیگری هم وجود دارند که تماشای آن‌ها تهی از لطف نیست. من جمله برج ناقوسی که در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت دست یافته و کلیسای Sainte-Waudru که فضای داخلی آن با آثار هنری و المان‌های مذهبی به زیبایی تمام تزئین شده هست.

کلیسای سنت پیتر، لوون (Leuven)

کلیسای سنت پیتر در مرکز شهر لوون در میدان کلیدی شهر قرار گرفته هست. این میدان کلیدی Grote Markt هم نامیده می‌شود. اگر از علاقه‌مندان به معماری و تاریخ باشید، این کلیسا یکی از خوب ترین نمونه‌های به‌جا‌مانده از سبک معماری گوتیک در بلژیک هست که از تماشای آن لذت خواهید برد. فضای داخلی کلیسا هم مورد توجه دوستداران هنر قرار دارد چون که با آثار هنری مکرر و زیبایی تزئین شده هست. بخش‌هایی از این کلیسا به موزه مبدل شده‌اند و به آثار هنری مذهبی اختصاص داده شده‌اند. در میان این آثار می‌توانید نقاشی‌هایی از صحنه‌هایی از کتاب مقدس را نگاه کنید.

 شهر قدیم مشلان (Mechelen)

آثار تاریخی این شهر اگر چه به اندازه‌ بنا‌های تاریخی بروژ معروف نیستند، اما در این منطقه‌ قدیمی می‌توانید نمونه‌هایی از آثار تاریخی و خانه‌های قدیمی دوران قرون وسطی را نگاه کنید؛ بنا‌هایی که در عین قدیمی بودن هنوز هم به خوبی حفظ شده‌اند و مورد استفاده قرار می‌گیرند. میدان مرکزی شهر که Grote Markt اسم دارد، با بنا‌های تاریخی شگفت‌انگیزی احاطه شده هست که از میان آنان می‌توان به تالار شهر و تالار Lakenhall اشاره نمود. کلیسای جامع Sint-Rombouts یکی دیگر از بنا‌های چشم‌گیر این منطقه هست که با برج‌های ناقوس بلندش مشرف به میدان قرار دارد. همچنین میدان، در منطقه های نزدیک به آن هم می‌توانید خانه‌های تاریخی بزرگ و باشکوهی را نگاه کنید که علاقه‌مندان مورخ، هنر و معماری قطعا از دیدن آن‌ها لذت می‌برند.

 واترلو

علاقه‌مندان مورخ به خوبی با این اسم آشنایی دارند. از بالای این تپه می‌توانید چشم‌انداز‌های زیبایی از نواحی اطراف را نگاه کنید. برای افرادی که مورخ اروپا علاقه‌مند می باشند، این نقطه یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری در سفر به بلژیک هست.

 دره‌ سِموا (Semois)

اگر در سفر به بلژیک از تماشای آثار تاریخی و شهر‌های قدیمی خسته شده‌اید و دوست داشتید تا ساعت هایی را در دل طبیعت بگذرانید، دره‌ سموا یکی از خوب ترین منطقه های هست. این دره در جنوب شرقی بلژیک قرار دارد و رود سموا از میان آن و از بین تپه‌های جنگلی می‌گذرد. اگر دوست ندارید پیاده‌روی کنید، سفر با قایق در رودخانه را می‌توانید آزمون کنید و از تماشای مناظر زیبای اطراف لذت ببرید. در فصل بهار و وقتی که گل‌ها و شکوفه‌ها سراسر منطقه را می‌پوشانند از تماشای زیباترین چشم‌انداز‌های طبیعی بلژیک در این منطقه لذت خواهید برد.

این مطلب را از دست ندهید: راهنمای سفر به دبی

خوب ترین زمان سفر به بلژیک چه ماهی هست؟ + معرفی جاذبه‌های گردشگری بلژیک

 بروکسل

بروکسل، پایتخت بلژیک و مقر اتحادیه‌ اروپا هست. یکی از دیدنی‌های این شهر، موزه‌ هنر‌های زیبا هست. در این موزه، مجموعه‌ بزرگی از آثار نقاشی، مجسمه‌سازی و دیگر آثار هنری گردآوری شده هست. گرند پلاس، میدان مرکزی و باشکوه شهر هست که در آن می‌توانید تعداد زیادی کافه، فروشگاه شکلات و بنا‌های تاریخی را نگاه کنید که تالار شهر یکی از آن‌ها هست.

خنت

شهر خنت در قیاس با دیگر شهر‌های بلژیک طبق معمول توسط گردشگران نادیده گرفته می‌شود. اما این شهر دانشگاهی که گردشگران بسیار اندکی به آن توجه نشان می‌دهند، تمام جذابیت‌های فوق‌العاده‌ یک شهر کوچک اروپایی را دارد. برای اینکه این شهر را در جذاب‌ترین و پرهیاهوترین حالت خود نگاه کنید، خوب ترین زمان برای سفر، ماه جولای هست. بزرگترین فستیوال فرهنگی فضای باز اروپا به اسم Gentse Feesten در این شهر برگزار می‌شود.

 بروژ

یکی از شهر‌هایی که در سفر به بلژیک نباید آن را از دست بدهید، بروژ هست. این شهر با معماری شگفت‌انگیز، آثار و کلیسا‌های تاریخی، کانال‌ها و میدان بزرگ و زیبایی که دارد، یکی از زیباترین شهر‌های اروپایی هست. در سفر به بلژیک قطعا از این شهر دیدن کنید البته فراموش نکنید که این شهر توریستی هست و اگر تنها عزیمت کنید برای چند روز پیاپی اندکی خسته‌کننده هست.

این مطلب را از دست ندهید: راهنمای سفر به شیراز/ اماکن دیدنی / هتل‌ها

خوب ترین زمان سفر به بلژیک چه ماهی هست؟ + معرفی جاذبه‌های گردشگری بلژیک

 قلعه‌های تاریخی

بلژیک سرزمینی مملو از قلعه‌های تاریخی هست و از هر جای دیگر دنیا زیادتر قلعه دارد. در حقیقت در این کشور می‌توانید از بیشتر از ۳۰۰۰ قلعه دیدن کنید. قلعه‌های بیرسل (Beersel) و گراون استین (Gravensteen) از دیگر قلعه‌های دیدنی و باشکوه بلژیک می باشند.

آنتورپ

آنتورپ دومین شهر بزرگ بلژیک، یکی از خوب ترین شهر‌های این کشور برای خرید کردن و آزمون کردن غذا‌های محلی هست. اگر از علاقه‌مندان به هنر باشید، از بازدید از موزه‌ هنر‌های زیبای این شهر که مجموعه‌های بی‌نظیر هنری را گردآوری کرده هست لذت می‌برید.