گروه: آشپزی
تاریخ: ۲۱:۰۰ :: ۱۳۹۷/۰۵/۲۰

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ؛ شربت همه‌کاره انجیر، یک داروی پرکاربرد و بسیار آسان برای همه سنین هست که خواص متعددی دارد و در معالجه زیادی از بیماریها بسیار سودمند هست. فواید شربت انجیر: ــ معالجه بواسیر ــ معالجه نقرســ قرص کلسیم طبیعیــ مولتی‌ویتامین طبیعیــ ملین‌، برطرف یبوستــ […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ؛ شربت همه‌کاره انجیر، یک داروی پرکاربرد و بسیار آسان برای همه سنین هست که خواص متعددی دارد و در معالجه زیادی از بیماریها بسیار سودمند هست.

۱۲ خاصیت شگفت‌انگیز

فواید شربت انجیر:

ــ معالجه بواسیر
ــ معالجه نقرس
ــ قرص کلسیم طبیعی
ــ مولتی‌ویتامین طبیعی
ــ ملین‌، برطرف یبوست
ــ برطرف سردی و رطوبت بدن
ــ تقویت مو، مفید برای ریزش مو
ــ مفید برای رشد کودکان و افزایش اشتهای آنان
ــ باز‌کننده سدد و گرفتگی‌ها
ــ خاصیت غذایی بالا
ـ‌ـ

طرز تهیه شربت انجیر: هر شب ۷ عدد انجیر را در ظرفی نظیر شیشه مربا ریخته و روی آن، آب جوشیده سالم بریزید تا حدودی که روی آن را بگیرد و بیشتر نباشد.

صبح، شربت بسیار خوشمزه آمده هست؛ نوش جان کنید و انجیر‌های آن را نیز می‌توانید در طول روز یا همان وقت استفاده کنید.

جبران فوری افت قند

انجیر برای آن‌هایی که قند خون‌شان پایین می‌آید و یک دفعه احساس ناتوانی می‌کنند، مناسب هست زیرا قند آن به‌سرعت در روده کوچک جذب می‌شود.

این مطلبو از دست ندید!  طرز تهیه بستنی سنتیِ خانگی

در حدیثی از امام رضا(ع) برای خوردن انجیر تر و خشک این فواید مذکور هست:قطع بواسیر، دفع قولنج، زائل شدن بوی دهان، استحکام استخوان‌ها، موجب رویش مو، برطرف‌کننده درد. (حلیة المتقین ص۱۸۱)

(حلیة المتقین ص۱۸۱)همچنینبرای نرم شدن سینه و برطرف خشونت صدا، انجیر خشک را با آب پخته تا ژله‌مانند گردد پس از آن آن را صاف کرده با اندکی عسل به‌قوام آورید و آرام آرام بمکید.

مرجع:تسنیم