گروه: آشپزی
تاریخ: ۲۱:۰۰ :: ۱۳۹۷/۰۵/۲۰

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ؛ شربت همه‌کاره انجیر، یک داروی پرکاربرد و بسیار آسان برای همه سنین هست که خواص متعددی دارد و در معالجه زیادی از بیماریها بسیار سودمند هست. فواید شربت انجیر: ــ معالجه بواسیر ــ معالجه نقرســ قرص کلسیم طبیعیــ مولتی‌ویتامین طبیعیــ ملین‌، برطرف یبوستــ […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ؛ شربت همه‌کاره انجیر، یک داروی پرکاربرد و بسیار آسان برای همه سنین هست که خواص متعددی دارد و در معالجه زیادی از بیماریها بسیار سودمند هست.

۱۲ خاصیت شگفت‌انگیز

فواید شربت انجیر:

ــ معالجه بواسیر
ــ معالجه نقرس
ــ قرص کلسیم طبیعی
ــ مولتی‌ویتامین طبیعی
ــ ملین‌، برطرف یبوست
ــ برطرف سردی و رطوبت بدن
ــ تقویت مو، مفید برای ریزش مو
ــ مفید برای رشد کودکان و افزایش اشتهای آنان
ــ باز‌کننده سدد و گرفتگی‌ها
ــ خاصیت غذایی بالا
ـ‌ـ

طرز تهیه شربت انجیر: هر شب ۷ عدد انجیر را در ظرفی نظیر شیشه مربا ریخته و روی آن، آب جوشیده سالم بریزید تا حدودی که روی آن را بگیرد و بیشتر نباشد.

صبح، شربت بسیار خوشمزه آمده هست؛ نوش جان کنید و انجیر‌های آن را نیز می‌توانید در طول روز یا همان وقت استفاده کنید.

جبران فوری افت قند

انجیر برای آن‌هایی که قند خون‌شان پایین می‌آید و یک دفعه احساس ناتوانی می‌کنند، مناسب هست زیرا قند آن به‌سرعت در روده کوچک جذب می‌شود.

این مطلبو از دست ندید!  طرز تهیه یک صبحانه مقوی و خوشمزه برای روزهای تعطیل

در حدیثی از امام رضا(ع) برای خوردن انجیر تر و خشک این فواید مذکور هست:قطع بواسیر، دفع قولنج، زائل شدن بوی دهان، استحکام استخوان‌ها، موجب رویش مو، برطرف‌کننده درد. (حلیة المتقین ص۱۸۱)

(حلیة المتقین ص۱۸۱)همچنینبرای نرم شدن سینه و برطرف خشونت صدا، انجیر خشک را با آب پخته تا ژله‌مانند گردد پس از آن آن را صاف کرده با اندکی عسل به‌قوام آورید و آرام آرام بمکید.

مرجع:تسنیم