تاریخ: ۱۷:۵۲ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
خواص آنتی اکسیدانی آلوئه ورا را بشناسید

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ آ به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ؛ آلوئه ورا یک گیاه دوست داشتنی دارویی هست که برای هزاران سال برای معالجه جراحات پوست، مثل سوختگی ها و زخم ها از آن استفاده شده هست. با این وجود خواص معالجهی […]

خواص آنتی اکسیدانی آلوئه‌ورا را بشناسیدبه گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ آ به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ؛ آلوئه ورا یک گیاه دوست داشتنی دارویی هست که برای هزاران سال برای معالجه جراحات پوست، مثل سوختگی ها و زخم ها از آن استفاده شده هست. با این وجود خواص معالجهی دیگر این گیاه به سبب وجود آنتی اکسیدان هایی که در خود دارد، شاید تاکنون به طور تام معروف نباشد:

با این وجود خواص معالجهی دیگر این گیاه به سبب وجود آنتی اکسیدان هایی که در خود دارد، شاید تاکنون به طور تام معروف نباشد: ترقی تندرستی کلی: آلوئه ورا یک گیاه با ریشه ضخیم هست که بصورت وسیع ای در تولید لوازم بهداشتی، دارویی و غذایی از آن استفاده می گردد. بافت لزج آلوئه ورا در بر دارنده ژلی هست که ترکیبات فعال زیستی مثل ویتامین ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه و آنتی اکسیدان ها را در خود جای داده هست.

قوی و ضد باکتری: ژل آلوئه ورا در بر دارنده آنتی اکسیدان های قوی معروف به اسم پلی فنول ها هست.

تسریع ترقی زخم ها: آلوئه ورا اغلب بعنوان یک پماد برای معالجه زخم ها استفاده می شود؛ بویژه زخم های متاثر از آفتاب سوختگی. پژوهش ها نشان می دهد که آلوئه ورا یک معالجه موضعی بران: بسیاری از مردم زخم های دهانی را تجربه نموده اند و پژوهش ها راضی کننده نشان داده استفاده از آلوئه ورا به طور موثر موجب تسریع ترقی این زخم ها می گردد. البته خاصیت دیگر آلوئه ورا این هست که منتج به کاهش درد زخم های دهانی نیز شده و حتی در بسیاری از مورد ها موثرتر از کورتیکواستروئیدها عمل می کند.

بیشتر بخوانید: آلوورا گیاهی سرشار از خواص بی شمار

جلوگیری از بروز چروک های پوستی: ظواهر مقدماتی وجود دارد که نشان می دهد ژل آلوئه ورا جریان پیری پوست را کند می کند. ژل آلوئه ورا به کاهش قرمزی پوست و به آبرسانی پوست مساعدت می کند.

۵ فایده آلوئه‌ورا که احتمالا درباره آن نمی‌دانید:

۱٫ پیشگیری از بیماری

۵ فایده آلوئه‌ورا که احتمالا درباره آن نمی‌دانید: ۱٫ آ پیشگیری از بیماری گیاهان آلوئه ورا در بر دارنده قدر شگفت آوری از آنتی اکسیدان ها می باشند.

آ۱۹% آیا تابحال به این تفکر کردید که سن گیاه آلوئه ورا هم توان دارد در تندرستیی تان تاثیر داشته باشد؟ طبق یک مطالعه زیاد جذاب از کشور چین نمایش داد که هر چه گیاه آلوئه ورا مسن تر باشد (Aloe Barbadensis), آنتی اکسیدانهایش قویتر/فعالیت مهار رادیکال های آزادش زیادتر است! مخصوصا, مطالعه نمایش داد که عصاره آلوئه ورا ۳ ساله ۷۲٫ در واقع, ثابت گردید که آلوئه ورا در بر دارنده ترکیبات فعال متمایز و ترکیبات فعال آنتی اکسیدانی با درجات متمایز در مراحل متفاوت رشد گیاه آلوئه ورا خواهد بود.

۲٫ مساعدت به هضم غذا

آ پس مطمئن شوید برای استفاده از حداکثر مزایای تندرستیی گیاه آلوئه ورا, قطعا چند ساله باشد. مساعدت به هضم غذا آلوئه ورا در بر دارنده ۸ آنزیم متمایز هست که برای هضم غذا معجزه می کند.

۳٫ در بر دارنده آمینو اسیدهای ضروری

مخصوصا, آنزیم های موجود در آلوئه ورا به تجزیه قند های غذا و چربی ها مساعدت می کند, که بالاخره مساعدت به هضم غذا و جذب مواد غذایی می کند. ۸ آ در بر دارنده آمینو اسیدهای لازم می دانستید که گیاه آلوئه ورا در بر دارنده ۱۹ آمینو اسید از ۲۰ آمینو اسید لازم برای بدن هست.

۴٫ مساعدت به درخشان شدن پوست

در دستاورد مرتبه بعدی که نوشیدنی “آلوئه ورا” را در فروشگاه دیدید, پیشنهاد بدی نیست که یکی را تامین کرده و استفاده کنید.

۵٫ مساعدت به معالجه آکنه (جوش صورت)

مساعدت به معالجه آکنه (جوش صورت) همان طور که پیشتر ذکر گردید، آلوئه ورا دربردارنده مجموعه ای از مواد معدنی خواهد بود، که یکی از آنان روی هست.

 

بیشتر بخوانید: با خواص شگفت انگیزِ آلوئه‌ورا آشنا شوید

منبع: سلامانه