گروه: آشپزی
تاریخ: ۸:۵۱ :: ۱۳۹۶/۱۲/۲۷
خلاصی از خستگی با نسخه های طبیعی

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ استرس و اضطراب‌های همه روزه متاثر از عواملی مثل شغل، آلودگی هوا، ترافیک، بی‌قراری، خستگی، دلهره و خشم می باشند که اشخاص همه روزه با آن‌ها سر و کار دارند؛ این استرس و اضطراب‌ها در سنین متفاوت به شکل‌های گوناگون بروز پیدا […]

خلاصی از خستگی با نسخه‌های طبیعی/ معجزه خوراکی‌ها در ایجاد آرامش و نشاطبه گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ استرس و اضطراب‌های همه روزه متاثر از عواملی مثل شغل، آلودگی هوا، ترافیک، بی‌قراری، خستگی، دلهره و خشم می باشند که اشخاص همه روزه با آن‌ها سر و کار دارند؛ این استرس و اضطراب‌ها در سنین متفاوت به شکل‌های گوناگون بروز پیدا می‌کنند؛ اشخاص با استفاده غذا‌های باکیفیت، میوه‌ها و سبزیجات تازه، انجام فعالیت بدنی و ورزش و اجتناب از استفاده غذا‌های مضر مثل فست‌فود‌ها می‌توانند بر این استرس و اضطراب‌ها غلبه کنند علاوه بر این برای ایجاد نشاط و سرزندگی در بدن، قلب، مغز، کبد و اندام‌های دیگر باید تقویت گردند.

برای ارزیابی اینکه چه مواد غذایی علت سرحالی بدن می‌شوند با حیدر عظمایی محقق و محقق طب سنتی گفت و گو کردیم که در ادامه تفضیل آن را می‌خوانید.

مناسب‌ترین میوه‌ها برای برطرف خستگی

حیدر عظمایی محقق و محقق طب سنتی در گفت و گو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ در مورد مناسب‌ترین میوه‌ها برای برطرف خستگی گفت: میوه‌هایی مثل موز، انگور سیاه، پرتقال، بِه، سیب، لیموترش و شیرین، کیوی و گریپ‌فروت نقش موثری در برطرف خستگی دارند.

 

خلاصی از خستگی با نسخه‌های طبیعی/ معجزه خوراکی‌ها در ایجاد آرامش و نشاط

معجونی موثر برای مبارزه با خستگی

وی در مورد طرز تهیه معجونی موثر برای مبارزه با خستگی گفته بود: برای این منظور اشخاص باید یک عدد سیب، یک عدد موز، چند قطره آب لیموترش تازه، ۲ تکه یخ، یک لیوان آب، هفت عدد مغز بادام و یک قاشق غذاخوری عسل را با هم داخل مخلوط‌ کن بریزند و این ترکیب را همه روزه ۲ لیوان، صبح و عصر میل کنند.

موثرترین سبزیجات برای از بین بردن خستگی

این محقق و محقق طب سنتی استفاده سبزیجاتی مثل جعفری، ریحان، گوجه‌فرنگی، نعناع تازه و گشنیز را در از بین بردن خستگی موثر دانست و اضافه کرد: اشخاص برای ایجاد نشاط و سرحالی می‌توانند سبزیجاتی مثل جعفری، نعناع تازه، گشنیز و ریحان را همراه با غذا میل کنند.

این مطلبو از دست ندید!  مرغ با طعم پستو + دستور تهیه

 

خلاصی از خستگی با نسخه‌های طبیعی/ معجزه خوراکی‌ها در ایجاد آرامش و نشاط

روش‌های دیگر برطرف خستگی

عظمایی در مورد روش‌های دیگر برطرف خستگی تاکید کرد: استحمام با آب گرم، نوشیدن آب خنک، ماساژ بدن، استفاده از عطر‌های ملایم مثل گل محمدی و گل نرگس و استشمام بعضی از میوه‌ها مثل گریپ‌فروت، بِه و لیمو هم تاثیر چشمگیری در برطرف خستگی دارند.

وی تصریح نمود: استفاده مواد غذایی در بر دارنده ویتامین‌های A ، D ، C و b۶ هم علت از بین بردن خستگی می‌شوند.

ترکیب عرقیجات مفید برای ایجاد نشاط

این محقق و محقق طب سنتی در مورد طرز تهیه ترکیب عرقیجات مفید برای ایجاد نشاط گفت: اشخاص برای برطرف خستگی می‌توانند هر یک از عرقیجات بیدمشک، گل‌گاوزبان، سنبل‌الطیب، اسطوخودوس و بادرنجبویه را به نسبت برابر با هم ترکیب و همه روزه سه استکان میل کنند.

موثرترین دمنوش‌های آرا‌م‌بخش

 

خلاصی از خستگی با نسخه‌های طبیعی/ معجزه خوراکی‌ها در ایجاد آرامش و نشاط

دمنوشی موثر برای مبارزه با خستگی

وی در مورد طرز تهیه دمنوشی موثر برای مبارزه با خستگی گفته بود: برای این منظور اشخاص باید هر یک از گیاهان بابونه‌شیرازی، به‌لیمو و سنبل‌الطیب را به نسبت برابر با هم ترکیب کنند پس از آن نصف قاشق غذاخوری از این ترکیب را بهمراه چهار لیوان آب در قوری بریزند و بگذارند به خوبی دَم بکشد؛ این دمنوش باید در طول روز میل گردد.

مناسب‌ترین آجیل‌ها برای برطرف خستگی

عظمایی در مورد مناسب‌ترین آجیل‌ها برای برطرف خستگی یادآور گردید: استفاده چهار مغز (گردو، بادام، فندق و پسته) علاوه بر ایجاد انرژی باعث خوش‌اخلاقی و برطرف خستگی هم می‌شود، زیرا این آجیل‌ها نیاز‌های مغز را تامین می‌کنند.