تاریخ: ۱۱:۱۷ :: ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
خشک شدن تالاب ها و رودخانه ها نتیجه بهره برداریبیش ازحدمنابع آبی کشور هست

 به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج؛ ؛ حمید ظهرابی گفت: چالش امروز آب در کشور محصول توسعه بخش‌های غیر ضروری و توجه نکردن به توانمندی سرزمین بوده هست. وی عنوان نمود: تهدید شدید تنوع زیستی, انقراض گونه‌های گیاهی, خراب کردن جنگل‌ها, بیابان زدایی و آلودگی هوا, خاک و آب محصول بی […]

 به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج؛ ؛ حمید ظهرابی گفت: چالش امروز آب در کشور محصول توسعه بخش‌های غیر ضروری و توجه نکردن به توانمندی سرزمین بوده هست.

وی عنوان نمود: تهدید شدید تنوع زیستی, انقراض گونه‌های گیاهی, خراب کردن جنگل‌ها, بیابان زدایی و آلودگی هوا, خاک و آب محصول بی تدبیری بشر در بالا بردن و بهره برداری از طبیعت هست.

ظهرابی با تاکید بر اینکه کشور ایران در بهره برداری از مراجع طبیعی و طبیعت به هیچ عنوان اصول و ملاحضات را رعایت نکرده است, ابراز کرد: آنچه بشر با طبیعت کرده با آنچه خداوند امر کرده فاصله دارد.

معاون سازمان محیط زیست کشور با تاکید بر اینکه باید برای احیای خراب کردن شده‌ها کوشش کنیم, اضافه کرد: آب را کانون قرار داده و متناسب با میزان آب موجود برای توسعه برنامه ریزی کنیم.

ظهرابی دنبال کرد: آب باید در جای بهره برداری گردد که تولید سرمایه آن زیادتر از سایر بخش‌ها باشد و در صنعت‌های با استفاده کم استفاده گردد.

این مطلبو از دست ندید!  برگشت جبیر به طبیعت سیرجان

وی تصریح نمود: احیا رودخانه‌ها و تالاب‌ها و استفاده از همکاری همه گیر برای محافظت محیط زیست با تکیه بر مدیریت زیست بومی از سیاست‌های سازمان محیط زیست هست.