خبر خوش کمیسیون فرهنگی مجلس برای جوانان/ازدواج و اشتغال جوانان تسهیل می شود

0
اشتراک

خبر خوش کمیسیون فرهنگی مجلس برای جوانان/ازدواج و اشتغال جوانان تسهیل می شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد اسماعیل سعیدی در گفت و گو با " بوتیا نیوز " در رابطه با پیشنهاد ویژه کمیسیون فرهنگی مجلس در زمینه اشتغال و ازدواج جوانان اظهار کرد: در برنامه ششم توسعه متوجه شدیم که متاسفانه در ارتباط با ازدواج جوانان هیچ موردی بیان نشده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: در گذشته صندقی به نام صندوق مهر وجود داشت که قانونی برای تسهیل در امر اتشغال و ازدواج جوانان در مجلس تصویب شد که پشتوانه اجرای این قانون همین صندوق مهر بود که متاسفانه این صندوق، بعدها به صندوق کار آفرین و امید تبدیل شد و از اهداف اصلی خود که حمایت از اشتغال و ازدواج جوانان بود منحرف شد.

سعیدی در ادامه عنوان کرد: لذا این نگرانی وجود داشت که در صورت غفلت، در برنامه پنج ساله ششم هم که در حال تدوین است باز هم برای ازدواج و اشتغال جوانان برنامه جدی وجود ندارد لذا در همین زمینه بنده پیشنهادی ارائه کردم که متن آن به شرح ذیل است؛

" دولت مکلف است به منظور تسهیل فرآیند ازدواج و اشتغال جوانان به شکل گسترش نظام های حمایتی از جمله بیمه ازدواج جوانان اقدام نماید به نحوی که سالانه ۲۰ درصد جمعیت جوان کشور با اولیت مناطق محروم تحت پوشش بیمه ازدواج جوانان قرار گیرند.

آئین نامه اجرایی توسط وزارت ورزش و جوانان با همکاری وزارت اقتصاد و دارایی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی پیشنهاد و به تصویب هیات وزیران برسد. "

وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه این طرح در صحن مجلس هم رای آورد و  مقرر شد که جزء برنامه های ششم توسعه قرار گیرد.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان مطرح کرد: این طرح دو رکن دارد که یکی از آن ها گسترش نظام های حمایتی و دیگری بیمه ازدواج است که در بحث نظام های حمایتی تاکید ما بر این است که در کوتاه مدت و دراز مدت بحث ازدواج و اشتغال جوانان را تضمین کند.

 

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.