خبر خوش برای دارندگان تاکسی های فرسوده

0
اشتراک

خبر خوش برای دارندگان تاکسی های فرسوده

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از پارس نیوز،

پورمحمدی امروز در مراسم نوسازی ناوگان تاکسیرانی کشور با محصولات ایران خورو با اشاره به اینکه در طرح گذشته‌ای که به منظور فروش خودرو مصوب شده بود در قالب وام خودرو توانستیم ۱۳۰ هزار دستگاه را به فروش برسانیم، اظهار داشت: آن طرح با موفقیت به پایان رسید در طرح نوین دیگری ما ضعف‌های طرح‌های قبلی را مورد بررسی قرارداده و به طرح جایگزین خودروهای فرسوده دست پیدا کردیم.

وی با بیان اینکه کل تاکسی‌های فرسوده در آن مقطع ۹۰ هزار دستگاه بوده است، گفت: افزود: اولین مزیت این طرح این است که موضوع محیط زیست در کانون توجه قرار گرفته است در طرح وام خودرو بیشتر اولویت تولید بود اما اینجا موضوع اساسی حفظ محیط زیست است.

معاون تولید سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه در اسفندماه ۹۴ حدود ۷۲۵ هزار تن آلایندگی در کشور شناسایی شده است، گفت: ۸۵ درصد از حجم این آلودگی ناشی از آلاینده‌های متحرک است. برهمین اساس سهم تاکسی‌ها ۱۵ درصد با رقم ۱۱۰ هزارتنی است که برای رفع این موضوع به فکر طرح جایگزین خودروهای فرسوده افتادیم.

وی اضافه کرد: براساس مذاکرات انجام شده در این طرح هریک از بانک‌های ملت، پارسیان و تجارت ۳۰ هزار دستگاه خودرو را عهده دار شده اند ، دولت هم ۵ میلیون تومان هزینه این طرح را متقبل شده و ایران خودرو نیز ۵۰۰ تومان از اسقاط این خودرو را خود پرداخت می‌کند. برهمین اساس آورده یک نفر برای طرح جایگزینی خودروی فرسوده ۴٫۵ میلیون تومان است که با اضافه شدن وام ۲۰ میلیون تومان و کمک ۵ میلیون تومانی دولت در مجموع مدل مالی این طرح ۳۰ میلیون تومان درنظرگرفته شده است.

 

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.