تاریخ: 22:37 :: 2019/07/13

صراط: امروز رویدادهای مختلفی روی آنتن رادیو و تلویزیون می‌آید که در این بسته خبری مروری بر آن‌ها داریم: صد درصد پرونده جیسون رضاییان در «گاندو» عین واقعیت است آرش قادری نویسنده سریال «گاندو» درباره حواشی پیش آمده درباره تخیلی بودن فیلمنامه این سریال بار دیگر به ارایه توضیحاتی پرداخت. آرش قادری نویسنده سریال «گاندو» […]

صراط:

امروز رویدادهای مختلفی روی آنتن رادیو و تلویزیون می‌آید که در این بسته خبری مروری بر آن‌ها داریم:

صد درصد پرونده جیسون رضاییان در «گاندو» عین واقعیت است

آرش قادری نویسنده سریال «گاندو» درباره حواشی پیش آمده درباره تخیلی بودن فیلمنامه این سریال بار دیگر به ارایه توضیحاتی پرداخت.

آرش قادری نویسنده سریال «گاندو» درباره حواشی پیش آمده اخیر نسبت به قصه این سریال و واکنش‌های مختلف درباره آن گفت: انتشار خود خبر مبتنی بر صحبت‌های خود من بود و فکر می‌کنم تمام صحبت‌های من منتشر شده بود و مشکلی با متن آن مصاحبه نداشتم؛ ولی درباره تیتر خبر که انتخاب شده بود احساس من این است که بدون غرض ورزی و صرفاً به خاطر بازدید بیشتر این تیتر انتخاب شده چون اکثر رسانه‌ها برای بازدید بیشتر تیترهای حاشیه‌ای را انتخاب می‌کنند.

وی ادامه داد: اما به نظر من تیتر انتخابی بدون در نظر گرفتن فضای سریال و حساسیت‌های بالایی که برای این سریال وجود داشته صورت گرفته بود.

قادری با اشاره به نگاه مسئولان دولتی گفت: من یکبار در نشست خبری به حواشی پیش آمده پاسخ دادم ولی گویا مسئولان دولتی به صحبت‌های من در نشست خبری سریال «گاندو» توجهی نکرده‌اند و به همین دلیل دوباره توضیحات خود را مطرح می‌کنم که شاید اینبار حواشی پایان یابد. من قویاً تکذیب می‌کنم که سریال بر اساس تخیل بوده است.

وی گفت: تمام تحقیقاتی که مؤسسه اندیشه شهید آوینی درباره این پرونده صورت داده بود در اختیار من قرار گرفت و من باز هم درباره نکاتی که احساس می‌کردم مبهم است و برایم جای سوال بود هم تحقیق کردم و هم درخواست اطلاعات بیشتر داشتم و در اختیار من قرار دادند که بر اساس آن پرونده جیسون رضائیان را به صورت صد درصد تحلیل کردم و در فیلمنامه به صورت صد در صد واقعی روی کاغذ پیاده کردم. تاکید می‌کنم که تمام پرونده جیسون رضائیان به صورت کاملاً واقعی در فیلمنامه منعکس شده و هیچ تخیلی در پرونده جیسون رضائیان و شخصیت مایکل هاشمیان در سریال وجود نداشته است.

نویسنده سریال «گاندو» بیان کرد: درباره تخیل باز انگار باید این نکته گفته شود که خرده پرونده‌هایی که تعدادی از آنها انتخاب شد مانند برخی اتفاقات ترکیه، برای باز شدن فضای داستان به پرونده اصلی وارد شد. برای حواشی مانند هر نویسنده دیگری از قوه داستان پردازی خود استفاده کردم. من تمام حواشی که در حال دامن زدن است را تکذیب می‌کنم چون صد درصد پرونده‌ای که جیسون رضائیان محور اصلی آن است با واقعیت به نگارش درآوردم ولی پرونده‌های خرد در کنار پرونده جیسون که حواشی سریال بود بر اساس تفکر و داستان پردازی‌ها صورت گرفت. تلاش برای اینکه بگویند عین ۱۰۰ درصد فیلم تخیلی است به نظرم کار بیهوده ای است چون عین مستندات پرونده وجود دارد.

طرح ملی مهارت، دستور کار مشترک تلویزیون و سازمان فنی و حرفه‌ای

مدیر شبکه آموزش صبح امروز با معاون وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی تفاهم‌نامه ای مشترک امضا کرد. مسعود احمدی افزادی مدیر شبکه آموزش صبح امروز شنبه (بیست و دوم تیرماه) با سلیمان پاک سرشت ـ معاون وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی ـ تفاهم‌نامه‌ای را امضا کردند.

احمدی‌افزادی در ابتدای جلسه درباره این تفاهم‌نامه مشترک که امروز امضا شد، بیان کرد: در دوره جدید، شبکه آموزش از شبکه آموزش‌محور صرف به شبکه‌ای مهارتی تغییر رویکرد داده است. این رویکرد که مثلاً به چه مهارت‌هایی باید بپردازیم و چه مهارت‌هایی را باید کسب کنیم دغدغه امروز ماست.

وی اضافه کرد: رسانه ملی و به طور خاص شبکه آموزش از شعار آموزشی به شعار «مردم، آموزش و مهارت» حرکت کرده است تا بدانیم چگونه دانایی به توانایی و خواستن به توانستن تبدیل می‌شود.

احمدی افزادی تصریح کرد: رسانه ملی با این منظور که بتواند تاثیرگذاری قوی‌تری داشته باشد ستاد راهبردی برنامه‌های مهارت آموزی را تاسیس کرده است. شبکه یک، دو، کودک و امید به عنوان همراه این شبکه هستند و سایر شبکه‌ها هم در این زمینه فعالیت دارند.

وی با اشاره به برنامه‌های مورد نظر با این رویکرد تصریح کرد: ما بیش از ۳۵ عنوان برنامه در نظر گرفتیم. این ۳۵ برنامه که پخش آنها از ابتدای تابستان آغاز شده است بیش از ۷ هزار دقیقه خواهند بود. ما جلسات متعددی با سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گذاشتیم تا برنامه مشترکی برای مخاطب تعریف کنیم.

در ادامه سلیمان پاک سرشت، رئیس سازمان فنی حرفه‌ای کشور و معاون وزیر تعاون نیز در سخنانی عنوان کرد: فکر می‌کنم دیگر بهانه‌ای برای نپیوستن به این جریان ملی وجود ندارد. این ورود صداوسیما در موضوع مهارت‌آموزی فرصت مبارکی است. مهارت‌آموزی حوزه مغفولی در کشور ما بوده است و تاکنون توجه کافی به این حوزه نکرده‌ایم.

پاک سرشت با اشاره به این تفاهم‌نامه مشترک با شبکه آموزش عنوان کرد: حوزه مهارت‌آموزی حوزه‌ای اطلاعاتی و محصول همگرایی است و آموزش مهارتی محصول ائتلاف‌های این چنینی است. مردم باید بدانند مشاغلی که در آینده به وجود می‌آیند متکی بر مهارت هستند و نهاد و یا نظام آموزشی مهارتی می تواند به این نیازها پاسخ دهد.

وی یادآور شد: کشورهای منطقه به شدت در حال سرمایه‌گذاری روی آموزش مهارتی هستند و باید مساله توجه به مهارت‌آموزی قدری عمیق‌تر صورت بگیرد. اکنون هم بناست با شبکه آموزش برنامه مشترکی را شروع کنیم که به شکل منسجمی در کارگاه‌های مراکز فنی سراسر کشور شروع شده است.

احمدی افزادی نیز گفت: سیاست جدید ما با راهبرد علی‌عسکری، رییس سازمان صداوسیما شروع شد. او دستور اکید داد که از آموزش صرف علمی به سمت آموزش های مهارت محور برویم و این رویکرد دایمی ما خواهد بود.

وی افزود: ما طبق این تفاهم‌نامه بنا داریم تمامی کسانی را که از طرح ملی مهارت آموزی مدرک خواهند گرفت مورد رصد سازمان فنی قرار بگیرند و با همکاری سازمان بیش از ۱۹۹ کاررشته احساء کرده‌ایم که می‌توانیم براساس آن کار رسانه ای انجام دهیم.

مدیر شبکه آموزش با اشاره به المپیاد جهانی مهارت در کازان روسیه بیان کرد: ما امروز فقط در بحث ورزش مانده‌ایم اما المپیاد جهانی مهارت کازان که در روسیه برگزار می شود دروازه ای برای ورود به مهارت هاست که قرار است در شبکه به این المپیاد بپردازیم.

وی در پایان گفت: رویکرد ما در این بحث برنامه‌ای مستمر و همیشگی است که فصل تابستان آغازگر این حرکت بود.

در پایان این جلسه تفاهمنامه همکاری بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای و شبکه آموزش امضا شد.

بازخوانی «یک رئیس جمهور به فروش می‌رسد» در رادیو

کتاب «یک رئیس جمهور به فروش می‌رسد» اثر «جو مک جی نی یس» ترجمه صدیقه محمدی از انتشارات امیرکبیر، در کتاب شب رادیو تهران بازخوانی می‌شود.

«جو مک جی نی یس»، روزنامه‌نگار جوان فیلادلفیایی بود که به استخدام گروه روابط عمومی تبلیغات انتخاباتی ریچارد نیکسون درآمد. او جزو چند هنرمند حرفه‌ای بود که در سال ۱۹۶۷ توانستند از نیکسون تصویری به مردم آمریکا ارائه دهند که انتخابات ریاست جمهوری را پس از چند دور، شکست پیاپی، ببرد.

سردبیر «کتاب شب» می‌گوید: اثر افشاگرانه «یک رئیس جمهور به فروش می‌رسد» پشت پرده تکنیک‌های دورویی و اعمال گول زننده برای خوب جلوه دادن نامزدها را، بی‌پروا و با شجاعت تمام برملا کرده است.

این حیله‌های سیاسی، گرچه مربوط به سال‌ها قبل است، به نظر می‌رسد که هنوز هم به عناوین مختلف و شکل‌های تازه‌ای در انتخابات آمریکا رواج دارد.

شنوندگان «کتاب شب» رادیو تهران، می‌توانند تنظیم رادیویی این اثر را به قلم محمدباقر رضایی، با تهیه‌کنندگی رضا قربانی، صدابرداری محسن فراهانی و روایت بهروز رضوی، در شش قسمت ۲۰ دقیقه‌ای، از امشب (۲۲ تا پنجشنبه ۲۷ تیر) از برنامه کتاب شب بشنوند.

کتاب شب، از گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران، بین ساعت ۲۳:۳۰ تا ۲۴ پخش می‌شود.

برنامه‌های رادیو تهران روی موج اف.ام ردیف ۹۴ مگاهرتز یا موج ای.ام ردیف ۱۳۳۲ کیلوهرتز قابل شنیدن است.

مهدی یغمائی و فریدون آسرایی تیتراژ «صبحی دیگر» را خواندند

برنامه «صبحی دیگر» از اول مرداد با تیتراژ جدید روی آنتن شبکه هفت سیما می‌رود. سید رامین موسوی ملکی ـ تهیه‌کننده برنامه «صبحی دیگر» ـ با اعلام این خبر گفت: تیتراژ ابتدایی برنامه را مهدی یغمایی و تیتراژ پایانی را فریدون آسرایی خوانده است.

وی خاطرنشان کرد: تغییر در فرم و شکل برنامه‌های تلویزیونی یکی از الزامات برنامه‌سازی موفق است؛ به همین دلیل با حمایت مدیریت شبکه و با مشارکت و همکاری دفتر موسیقی سازمان صداوسیما تیتراژ برنامه «صبحی دیگر» تغییر خواهد کرد.

موسوی افزود: علاوه بر تغییر تیتراژ، در دکور و بخش‌های برنامه نیز نوآوری‌هایی صورت خواهد گرفت.

برنامه «صبحی دیگر» نزدیک به یک دهه است که تولید می‌شود و هر روز ساعت ۹ صبح روی آنتن شبکه هفت می‌رود.

سخنگوی شورای نگهبان امشب به تلویزیون می‌رود

در آستانه سالروز تاسیس شورای نگهبان قانون اساسی، عباسعلی کدخدایی ـ عضو و سخنگوی این شورا ـ امشب به برنامه «نگاه یک» می‌رود.

چگونگی و چرایی تاسیس شورای نگهبان، عملکرد این شورا از زمان تاسیس و وظایف و حدود اختیارات شورای نگهبان از محورهایی است که سخنگوی شورای نگهبان در خصوص آن امشب بیست و دوم تیرماه با مردم گفتگو خواهد کرد.

شورای نگهبان در بیست و ششم تیر ۱۳۵۹ رسما آغاز به کار کرد.

برنامه «نگاه یک» به تهیه‌کنندگی حسن نهضت و اجرای مهدی مهدی قلی، امشب حوالی ساعت ۲۳:۱۵ از شبک یک سیما پخش می‌شود.

درخواست هنرمندان رادیو نمایش: پیشکسوتان برگردند

حمیدرضا افتخاری مدیرکل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش در نشستی دوستانه با حضور هنرمندان، پیشکسوتان، کارکنان و مسئولان رادیو، پای درد دل ها و گفتگوهای هنرمندان رادیو نمایش نشست.

در این مراسم که با اجرای امیر زنده دلان از هنرمندان رادیو نمایش آغاز شد، ایوب آقاخانی به ارائه گزارشی از وضعیت هنرمندان رادیو نمایش و دغدغه های آنان پرداخت و اظهار امیدواری کرد که مدیر جدید رادیو نمایش بتواند همدل و همگام با هنرمندان نمایش های رادیویی به نفع نمایش رادیویی و حوزه نمایش رادیو گام بردارد.

آقاخانی با اشاره به اینکه رادیو نمایش نیاز به تغییرات اساسی و بنیادین برای برون رفت از وضعیت فعلی دارد، تأکید کرد این رسانه نیاز به تنوع در ساخت و تولید آثار نمایشی در ژانرهای مختلف دارد تا روح تازه ای در آن دمیده شود و از روزمرگی خارج شود تا هنرمندان بتوانند با انگیزه بیشتری به تولید آثار فاخر نمایشی بپردازند.

وی تاکید کرد: سال‌هاست که هنرمندان رادیو با دغدغه های مالی و معیشتی مواجه اند و امید دارند که با ورود مدیر جدید به این عرصه و حمایت و پیگیرهای ایشان و نیز مساعدت معاونت صدا تا حدود بسیاری مشکلات حل شود و وضعیت ساماندهی و استخدامی نیز به سرانجام مطلوبی رسد.

این هنرمند رادیو، تأتر، سینما و تلویزیون در ادامه گردهمایی های آموزشی توام با تفریح را در ایجاد حال خوب برای مخاطب و هنرمندان رادیو لازم و ضروری دانست.

وی همچنین در خصوص اهمیت حضور پیشکسوتان در اداره کل هنرهای نمایشی اظهار امیدواری کرد که پیشکسوتان بازنشسته رادیو که سال‌های سال در رادیو فعالیت داشته اند و امروز گوهر کمیابی هستند دوباره بتوانند با حضور خود مایه دلگرمی و آموزش برای جوانترها باشند چرا که امر زایش هنری، بازنشسته‌پذیر نیست.

در ادامه این نشست مجید حیدری از نویسندگان با سابقه رادیو نمایش ضمن اعلام این مطلب که نویسنده نباید به حال خود رها شود چرا که از دست می‌رود، خواستار حمایت بیشتر مدیر رادیو نمایش از نویسندگان و احقاق حقوق آنان شد.

صفا آقاجانی هنرمند پیشکسوت رادیو نمایش نیز اظهار امیدواری کرد که تعریف جدیدی از مدیریت در رادیو نمایش برای بالا بردن کیفیت تولیدات نمایش رادیویی صورت گیرد تا رضایت هنرمندان و مخاطبان را دربرداشته باشد.

مینو جبارزاده کارگردان نمایش‌های رادیویی نیز به اهمیت و شأن جایگاه کارگردانان در اداره کل هنرهای نمایشی اشاره و اظهار امیدواری کرد که در مدیریت جدید هنرمندان نمایش‌های رادیویی در وضعیت بهتری قرار گیرند و با آنها سلیقه‌ای برخورد نشود.

همچنین در این نشست شهلا دباغی، سینا نیکوکار، بیتا خارستانی، فرهاد امینی، ژاله محمد علی، رویا فلاحی، راضیه مومیوند، کامیار محبی و تعداد دیگری از هنرمندان با بیان مشکلات و دغدغه های عرصه نویسندگی، بازیگری و تهیه‌کنندگی خواستار توجه و یاری بیش از پیش مدیریت جدید اداره کل هنرهای نمایشی رادیو شدند.

حمیدرضا افتخاری مدیرکل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش نیز پس از شنیدن سخنان، دغدغه ها و مشکلات هنرمندان گفت: من اصلاً دلبسته میز نیستم ولی به شدت دلبسته اعتبارم هستم و امیدوارم با کمک آنچه در بیست و اندی سال تجربه کرده ام بتوانم برای رادیو نمایش سربلندی به ارمغان آورم به طوری که در پایان کار هم هنرمندان رادیو نمایش و هم مخاطبان از عملکردم راضی باشند.

وی بیان کرد: تلاش می‌کنم آنچه در حیطه اختیارات بنده است را انجام دهم و در مقابل انتظارم از هنرمندان و همکاران این مجموعه آن است که با انگیزه و امید بیشتری به کار خود ادامه دهند تا با کمک هم بتوانیم مشکلات صنفی را به صورت حرفه ای برطرف کنیم تا تنوع در ژانرهای تولید آثار نمایشی بیش از گذشته شود و مورد رضایت هنرمندان و مخاطبان این شبکه قرار گیرد.

حمیدرضا افتخاری در پایان گفت: همچنان به دنبال راهکاری برای بهره گیری از هنر تمام اهالی نمایش رادیویی خصوصاً کسانی که خانه‌نشین شده‌اند هستم.

ویژه برنامه «فوق العاده» به مناسبت میلاد امام رضا(ع)

به مناسبت ولادت امام رضا علیه السلام ویژه برنامه «فوق‌العاده» امروز شنبه ۲۲ تیر به مناسبت ولادت امام رضا(ع) روی آنتن شبکه امید پخش می شود.

در این ویژه برنامه آزاده عباسی کارشناس مذهبی و استاد دانشگاهدرباره سجایای اخلاقی امام مهربانی ها به مشکلات و مسائل عفاف و حجاب دختران نوجوان با حضور دانش آموزان دختر خواهند پرداخت.

ویژه برنامه« فوق‌العاده» به تهیه‌کنندگی هومن ستوده و با اجرای مشترک لعیا انوری و هدیه حیدری ساعت ۲۲:۳۰ از شبکه امید پخش خواهد شد.

شبکه نسیم در شب میلاد ضامن آهو

همزمان با میلاد مسعود هشتمین اختر آسمان امامت از هویت بصری جدید شبکه نسیم رونمایی می‌شود. این شبکه که در سال ۹۲ همزمان با میلاد امام رضا علیه السلام افتتاح شد، امشب مصادف با شب میلاد آن حضرت چهره‌ای نو به خود می‌گیرد.

نمایی بر گرفته از رنگ‌ها و افسانه‌های جادویی دریاچه زریوار محلی که در آن تولد یافت و به بالندگی رسید.

هویت بصری شبکه «نسیم» از امشب با بهره گیری رنگ و گرافیک رسالت اصلی شبکه در ایجاد نشاط و سرگرمی را بازتولید می‌کند هویتی که در تمامی برنامه‌ها اعم از فرهنگی، سرگرمی و ارزشی نمود یافته و بینندگان خود نوید نشاط و سرگرمی می‌دهد.

بهره‌گیری از چهار رنگ اصلی (زرد به عنوان رنگ شادی، قرمز برای ایجاد شور و هیجان، آبی رنگ اعتماد بخش و سبز به عنوان نمادی  از طراوت و سرسبزی) از مهمترین محورهای مورد بهره برداری در تمامی میان برنامه هاست. همچنین  استفاده از نماد لبخند (که قبلاً یکی از بخش های نشان شبکه بود) را می توان در طراحی میان برنامه های گرافیکی به وضوح مشاهده کرد.

رفتار گرافیکی همسان در نشان، میان برنامه ها، زیرنویس ها و اعلام ها را می توان بخشی از طراحی هویت بصری شبکه دانست که با بهره گیری از روش های مختلف و روزآمد در وله های گرافیکی و میان برنامه ها به چشم می خورد. وزش نسیم در تمام اجزای بصری به چشم می خورد و گوی های رنگین همراه با موسیقی به گردش درآمده و به طرح، زیرنویس و … مبدل می شوند. هماهنگی در تمامی زمینه ها علاوه بر جذابیت تصویری، برای مخاطب سرگرم‌کننده است.

طراحی عناصر به همراه ساخت آهنگ معرف شبکه و بسته موسیقی ویژه آن میهمان خانه های ایرانیان خواهد بود و همچنین نوای اذان با تصاویر گرافیکی خاص همراه با نوشتاری ویژه از این پس پخش می شود و مردم خداجوی را به فلاح و رستگاری دعوت می‌کند.

گفتنی است این بسته گرافیکی توسط همکاران گروه هنری شبکه نسیم طراحی و اجرا شده و از امشب ساعت ۲۰ از آن رونمایی می‌شود.

«پای پیاده» در جشنواره فیلم‌های سینمایی شبکه دو

فیلم‌های «پای پیاده»، «مرد سرعت»، « خاکسترنشین»، « مستقیم به ماه» و … در این هفته از ۲۳ تا ۲۹ تیر روی آنتن می‌رود.

فیلم تلویزیونی «پای پیاده» به کارگردانی مجید مظفری، یکشنبه ۲۳ تیر ساعت ۰۱:۳۰ بامداد پخش می‌شود.

در این فیلم خواهیم دید: دو خلافکار تهرانی به نام های حمید و اکبر در اطراف طبس به دنبال عتیقه می گردند. اکبر مسن تر است و نقش سرپرست را دارد. حمید جوان، خوش صدا، سر به هوا و مقید به ظاهر و لباسش است. آنها در نیمه های شب مشغول حفر زمین هستند. حمید موضوع را خیلی جدی نمی گیرد و خیلی هم ناامید می‌شود. اما اکبر با دقت پشتکار با در دست داشتن نقشه ای به کار ادامه می دهد. اکبر بیرون می آید و حمید را داخل گودال می فرستاد. در اوج ناامید ناگهان حمید شیئی را پیدا می کند. همزمان مأموران پاسگاه که مشغول گشت زنی هستند، در حال عبور از همان نقطه هستند. حمید آن قدر هیجان زده می شود و از گودال بیرون می پرد که باعث افتادن بیل، ایجاد سر و صدا و جلب توجه مأموران می شود. اکبر و حمید عتیقه را در کیسه ای گذاشته و متواری می شوند. مأموران در تعقیب آنها هستند. حمید و اکبر به روستایی پناه می آورند. مأمورها در کوچه پس کوچه های روستا به دنبال آنها می گردند. با روشن شدن هوا خطر بیشتری آن دو را تهید می‌کند و …

مجید مظفری، بنیامین مظفری و هادی قمیشی در فیلم تلویزیونی «پای پیاده» بازی کرده‌اند.

فیلم سینمایی «مرد سرعت» به کارگردانی رِینر ماتسوتامی، دوشنبه ۲۴ تیر ساعت ۰۱:۳۰ بامداد روی آنتن می رود. در این فیلم با بازی او اوشِنچِفت، آنیکا دُبرا و جورگِن تاراچ خواهیم دید: هنری مردی است که در رشته اتومبیل رانی فعالیت داشته و عاشق برگزاری مسابقات سرعت در این رشته می باشد. او تصمیم می گیرد برای ایجاد هیجان و جذابیت بیشتر، سلسله مسابقات اتومبیل رانی سرعت در طبیعت را برگزار نماید. از سوی دیگر کلاری، زن جوانی که از حامیان طبیعت می باشد و بسیار دغدغه حفظ و نگهداری محیط زیست را دارد، از قصد و نیت هنری آگاه می شود. از همین رو کلاری که معتقد است برگزاری این مسابقات، می تواند آسیب های زیادی برای طبیعت به دنبال داشته باشد، تصمیم می گیرد به هر نحو ممکن با برگزاری این رقابت ها مقابله کند. این رویارویی هنری و کلاری را در مقابل هم قرار داده و به تدریج رابطه رقابت گونه آنها رنگ و روی احساسی گرفته باعث می شود این دو به یکدیگر علاقمند شوند. از همین رو، با اینکه هنری موفق شده در یک مناظره تلویزیونی، کلاری را شکست دهد، اما …

فیلم تلویزیونی «خاکسترنشین» به کارگردانی وحید پرشاد، سه شنبه ۲۵ تیر ساعت ۰۱:۳۰ بامداد پخش می‌شود.

داستان فیلم درباره سامان جوانی است که مشغول اداره کارگاه مینا کاری است. واردات اجناس چینی با قیمت ارزان کارگاه های تولیدی را متضرر کرده است و شکایت کارگران نیز موجب شده سامان نتواند کارگاه را سرپا نگه دارد. سامان در ابتدا تصمیم می‌گیرد که کارگاه را بفروشد و دلالی کند ولی نامزد او، یلدا با این کار مخالفت می کند و سامان نیز از این کار منصرف می‌شود. او سفارش کار تحویل گرفته که با قیمت پایین تر از قیمت چین باید تحویل دهد و برای همین کارگرانی را به استخدام در می‌آورد که حاضر باشند با دستمزد کمتر از قانون کار برایش کار کنند و در عوض مقداری از سود کار را به آنها اختصاص دهد. سامان برای پیدا کردن کارگری که از او شکایت نکند به مشکل بر می خورد و پیش روحانی مسجد می رود و از او کمک می خواهد. روحانی نیز که متوجه مشکلات تولید می شود و متوجه می شود که اگر قرار باشد دستمزد بیشتری پرداخت شود کارگاه به کل بسته می‌شود با …

یوسف تیموری و الناز حبیبی در فیلم تلویزیونی «خاکسترنشین» هنرنمایی کرده‌اند.

فیلم سینمایی «مستقیم به ماه»، به کارگردانی دیمون توماس، چهارشنبه ۲۶ تیر ساعت ۰۱:۳۰ بامداد روی آنتن می‌رود. در این فیلم با بازی رونی کینیر و مارک گاتیس خواهیم دید: پسر کوچکی در روزی که با والدینش به پارک رفته وارد چادری می شود که مرد کهنسالی در آنجا حضور دارد. مرد که جولیوس بدفورد نام دارد برای پسر یک داستان باور نکردنی از دوران جوانی اش تعریف می کند. بدفورد در جوانی تاجری ورشکسته شده و تصمیم می گیرد به نمایشنامه‌نویسی روی آورد. او با دانشمندی به نام کاوور آشنا شده و هر دو تصمیم می گیرند با علمی که کاوور دارد و ماده‌ای که اختراع کرده به کره ماه سفر کنند. جولیوس از همه این اتفاقات و مراحل ساخت سفینه شان فیلم برداری می کند تا اگر موفق شدند مدرکی برای اثبات ادعایشان داشته باشند. آنها شبانه روز تلاش می‌کنند و سفینه ابتداییشان را کامل می‌کنند. در ابتدا بدفورد از همراهی کاوور سرباز می زند ولی در آخرین لحظات آغاز سفر پشیمان شده و ….

فیلم سینمایی «گروه نجات» به کارگردانی هانس هربوتس، شنبه ۲۹ تیر ساعت ۰۱:۳۰ بامداد پخش می‌شود. در این فیلم با بازی ویرل بیتنز، فرانسیس بوکلیزر و وار بورگمنز خواهیم دید: ریک سیمون نام یکی از نیروهای ارتش است. او تکاوری ماهر و زبردست اما تک‏رو و سرکش است. او در یک مسابقه بین نیروی دریایی و نیروی هوایی، آن قدر پیش می ‏رود که پرچم ماشین وزیر دفاع را بدون اینکه کسی بفهمد می‏ کند. این تمرد از دستور باعث می ‏شود که به واحد چهلم نیروی هوایی منتقل شود. واحد چهلم نیروی هوایی همان گروه امداد و نجات است که در کنار ساحل قرار دارد و به مشکلات کشتی‌ها و شهروندان بلژیکی که بر روی دریا به مشکل برخورده‏‌اند می‌‏پردازد. سیمون در ابتدای ورود خود با زنی به نام الکس آشنا می‏‌شود. الکس پزشک گروه امداد و نجات است. در اغلب اوقات سیمون به عنوان ناجی از هلی‏کوپتر به پایین می‏‌رود و الکس در پی او به عنوان پزشک اضافه می‌‏شود. الکس همان زنی است که سیمون در شب مسابقه ضد تروریستی او را دستگیر می‏ کند و گردنبندش را به عنوان غنیمت از او می‏ گیرد. اگر چه الکس از سیمون در ابتدا بدش می ‏آید اما آرام آرام این دو به یکدیگر علاقه‏‌مند می‏‌شوند. الکس و سیمون افراد زیادی را با کمک یکدیگر از مرگ نجات می‌‏دهند و …

«شب فیروزه‌ای» به مشهد مقدس رفت

جنگ شبانه «شب فیروزه ای» بعد  از سفر به استان های فارس، کرمان، یزد در دهه کرامت به مناسبت ولادت امام رضا (ع) به شهر مشهد مقدس رفت. این برنامه ترکیبی و زنده کاری از گروه اجتماعی شبکه پنج سیماست که با همکاری سیمای استانها بر روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود.  عوامل تولید این برنامه در چهارمین سفر خود به استان خراسان رضوی ( مشهد مقدس) رفته اند. این برنامه امشب میزبان هدایت هاشمی بازیگر، غلامرضا صنعتگر، حسین میرزاده خواننده و … خواهد بود.

غلامرضا حیدری تهیه‌کننده برنامه شب فیروزه‌ای درباره ساختار این برنامه گفت: این برنامه دارای بخش های مختلفی همچون دعوت از هنرمندان و خوانندگان ، گزارش از مکان های دیدنی و گردشگری ، معرفی ظرفیت های اقتصادی ،میان برنامه، وله و …. است. برای مثال در سفر به استان خراسان رضوی به بوستان کوهسنگی می رویم و از آنجا برنامه را بصورت همزمان روانه آنتن شبکه پنج و سیمای خراسان رضوی می‌شود.

بنا بر این گزارش، شب‌ فیروزه‌ای در واقع زیست‌بوم فرهنگی، تاریخی و تفریحی کشور را به تصویر می‌کشد و به‌طور همزمان نگاهی هم به ظرفیت‌های اقتصادی و گردشگری این استان‌ها دارد.

جنگ شبانه «شب فیروزه ای» از جمعه ۲۱ تیرماه به مدت ۶ شب در استان خراسان رضوی خواهد بود.

جشن میلاد امام رضا(ع)  در “کبوترانهتلویزیون

به مناسبت  ولادت با سعادت علی بن موسی الرضا  (ع)  ویژه برنامه  ای با عنوان “کبوترانه ” به صورت زنده  از حرم مطهرامام رضا (ع)، امشب  ازساعت  23و ۳۰ دقیقه تا ۱ بامداد روانه آنتن شبکه سه سیما می‌شود. این ویژه  برنامه به تهیه کنندگی حمید رضا عطارد   کاری از گروه فرهنگ و معارف اسلامی  شبکه سه سیماست  که  با حضور  حجت‌الاسلام صادقی واعظ به سیره و سجایای اخلاقی حضرت  امام رضا (ع)  می‌پردازد.

همچنین این برنامه میزبان آریا عظیمی‌نژاد- موسیقیدان ،سید حمید  برقعی- شاعر   و حاج سید مهدی میرداماد –مداح  است  که با اجرای  رسالت بوذری  ،شنبه ۲۲ تیر  از ساعت ۲۳:۳۰  روانه آنتن خواهد شد .

به همین مناسبت اثری ساخته آریا عظیمی‌نژاد  با صدای استاد کریمخانی   و   آثاری از استاد علیرضا افتخاری در این برنامه  رونمایی خواهد شد .

همچنین این برنامه تعویض پرچم بارگاه حضرت  امام رضا (ع)را   ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه به صورت  زنده به تصویر می‌‎کشد .

شب گذشته نیز  ویژه برنامه “کبوترانه ”  میزبان حجت‌الاسلام سیدحسین مومنی کارشناس مذهبی، مجید تال شاعر  و حاج امیر کرمانشاهی مداح بود .

فصل دوم سریال «دردسرهای عظیم» در کانال کردی

فصل دوم مجموعه طنز تلویزیونی «دردسرهای عظیم» جایگزین سریال «اولین انتخاب» شده است. «دردسرهای عظیم ۲» ادامه مجموعه تلویزیونی «دردسرهای عظیم ۱» است که در رمضان ۱۳۹۴ از شبکه سه سیما پخش شد. با پیدا شدن بچه‌ای در ماشین، لطیف و بهار باردیگر برای ازدواج، دچار دردسرهایی می‌شوند. فرحان که خود را مدیون کمک‌های لطیف و بهار می‌داند سعی می‌کند مشکلات پیش آمده برای آن‎ها را حل و فصل کند اما …

این سریال درام خانوادگی به نویسندگی علیرضا کاظمی‌پور و امیر عربی و کارگردانی برزو نیک‎نژاد است و محمد فریدونی آن را برای کانال کردی زبانگردانی و دوبله کرده است. مهدی‌هاشمی، فریده سپاه‌ منصور، جواد عزتی، مریم سعادت، حسین محب‌اهری، پرستو گلستانی، زهره فکورصبور، الناز حبیبی، امیرحسین صدیق، مهران رجبی، امیر غفارمنش و .. در این سریال ایفای نقش کرده اند. ساعت پخش این سریال ۰۰:۳۰ بامداد به وقت تهران است.