گروه: زنان
تاریخ: ۱۵:۵۰ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۶
خبرهای کوتاه از افغانستان در ۲۴ ساعت گذشته

**کاروان از هرات تا حرم۵۰ **کاروان از هرات تا حرم۵۰ تن از بازماندگان مشتاق برای حضور در پیاده روی اربعین حسینی در عتبات عالیات در قالب کاروان زوار امام رضا(ع) به نام هرات تا حرم روز پنجشنبه از طرف هرات در غرب افغانستان به طرف مشهد مقدس سیر کردند. ** محکومیت هجوم انتحاری کابل از […]

**کاروان از هرات تا حرم
۵۰ **کاروان از هرات تا حرم۵۰ تن از بازماندگان مشتاق برای حضور در پیاده روی اربعین حسینی در عتبات عالیات در قالب کاروان زوار امام رضا(ع) به نام هرات تا حرم روز پنجشنبه از طرف هرات در غرب افغانستان به طرف مشهد مقدس سیر کردند.

** محکومیت هجوم انتحاری کابل از سوی مقام های افغانستان
** محکومیت هجوم انتحاری کابل از سوی مقام های افغانستان تمام سران دولت وحدت ملی افغانستان هجوم روز سابق را به همایش هواداران حزب جمعیت اسلامی و هواداران «عطا محمد نور» استاندار بلخ محکوم کردند.

عطا محمد نور یکی از سران جمعیت اسلامی افغانستان و از اشخاص با نفوذ بشمار می رود که محتمل هست در انتخابات رئیس جمهوری سال ۱۳۹۸ نامزد گردد.

**رکاب خانمی برای صلح در «بامیان»
**رکاب خانمی برای صلح در «بامیان»شماری از دوچرخه سواران جوان در استان بامیان افغانستان با شعار برقرار کردن صلح و امنیت در کشور ۱۲ کیلومتر رکاب زدند .

**افزایش آمار خودکشی خانم ها در استان «دایکندی»
**افزایش آمار خودکشی خانم ها در استان «دایکندی»مقامات ملی استان دایکندی در مرکز افغانستان گفتند که آمار خودکشی خانم ها در استان بسیار شدن یافته هست که این خبر دلیل بروز بعضی نگرانی ها در بین مردم شده هست .

**اعزام نظامیان قطر و امارات به افغانستان
«**اعزام نظامیان قطر و امارات به افغانستان«ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو گفته هست که کشورهای قطر و امارات متحده عربی بزودی نیروهای نظامی خود را در قالب ناتو به افغانستان اعزام خواهند کرد.
منابع خبری افغانستان روز جمعه به نقل از رسانه های خارجی درج کردند که دبیر کل ناتو از داوطلب شدن این نظامیان برای اعزام به افغانستان خبر داده ولی در مورد جزئیات آن چیزی زیادتری اظهار نشده هست.
استولتنبرگ افزوده که تا سال ۲۰۱۸ نیروی قدر کفایت به افغانستان اعزام می شوند که شمار آنان به ۱۸ هزار تن خواهد رسید.
آساق*۲۹۱*۱۱۰۴*۳۴۰۴**انتشار: محسن اسماعیلی