خاک خوردن داروهای حیاتی در گمرک به خاطر یک امضا

0
اشتراک

خاک خوردن داروهای حیاتی در گمرک به خاطر یک امضا

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار مهر، سازمان غذا و دارو به عنوان متولی اصلی بازار دارویی کشور، بر واردات دارو نیز نظارت دارد و از همین رو، واردکنندگان دارو می بایست برای ترخیص و توزیع داروهای وارداتی، از مسیر سازمان غذا و دارو عبور کنند.

به گفته یکی از وارد کنندگان دارو که از وضعیت ترخیص و توزیع داروهای وارداتی به شدت گله مند است، به خبرنگار مهر، گفت: واردکنندگان دارو برای توزیع «پارت اول» دارو، می بایست مجوز سازمان غذا و دارو و همچنین تاییدیه آزمایشگاه مرجع را داشته باشند.

وی با عنوان این مطلب که این روال اداری نمی بایست بیشتر از دو هفته و حداکثر ۲۰ روز شود، افزود: متاسفانه بعضا شاهد هستیم که این مدت زمان به سه، چهار و حتی پنج ماه هم می رسد.

داروهای وارداتی از آن حیث اهمیت دارند که اصولا بر اساس نیاز بیماران در داخل کشور، نسبت به خرید و واردات آنها از سوی شرکت های دارویی اقدام می شود. یعنی اینکه، این قبیل داروها نمی بایست زمان زیادی در گمرک بمانند.

این وارد کننده دارو با گلایه از بوروکراسی اداری در بخش هایی از سازمان غذا و دارو، گفت: متاسفانه برای گرفتن یک امضا، روزهای زیادی به سازمان غذا و دارو می روم اما پاسخی که می شنوم، این است که مسئول مربوطه جلسه دارند.

به گفته وی، داروهای وارداتی بر اساس پیش بینی و نیاز کشور صورت می گیرد و از همین رو، لازم است در اسرع وقت نسبت به ترخیص آنها اقدام شود.

این وارد کننده دارو، با اشاره به موضوع ایمنی داروهای وارداتی در گمرک، افزود: دمای نگهداری محصولات از اهمیت ویژه ای برخوردار است و هنگامی که دما نگهداری داروها دچار نوسان شود، می تواند حتی منجر به از بین رفتن آنها گردد.

وی با اعلام اینکه یک محموله دارویی به ارزش ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان به دلیل نوسانات دمایی، در حال از بین رفتن است، گفت: اطاله زمان به خاطر یک امضا، قابل پذیرش نیست.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.